PDA

View Full Version : Iphone 4 backup and update na 7.0.4 ili na ios 6



bycile
02-12-2013, 23:27
Pozdrav dobri ljudi, vidim da je ovaj forum dosta cenjen, a i po thread-ovima vidim da svi izlaze u susret da pomognu, pa sam odlucio i ja da se pridruzim :)

Evo ovako, prekljuce sam kupio iphone 4 od 32GB i odusevljen sam telefonom bio je zakljucan na nemackom t-mobile-u i radio je na gevey karici, pa sam ga dobio za mane para, i gledavsi na oglase, vidim da lik za tu varijantu ip4 otkljucava za 10e i meni to bilo malo cudno jer znam da su unlock jako skupi i malo izguglam i nadjem da je otklucavanje dzabe :)

Presao sam sa androida na ip i mogu reci da sam odusevljen, mnogo brzi os, instant otvaranje u odnosu na moj stari arc s :P

da ne odugovlacim :) na ip4 je na 5.0.1 i modem firmware je 03.10.01 valjda je to BB sim free sada i jb-ovan je, e sad, posto sam nov u svetu ios-a treba mi mala pomoc od vas, zbog fakulteta mi potrebno dosta aplikacija sa wordom, exelom itd, i kad sam hteo da skinem microsoftov word trazi mi ios6 ili jaci, i odlucio sam se da updatujem ios na 7.0.4 i iskreno hteo bi noviji software :) i hteo bi da uradim backup software-a pre update-a na ios7, pa ako mi se nesvidi ios7 da se vratim na ios5 ili ios6 ako je moguce, malo sam guglao, i ovde trazio, i na youtube, ali nikako se ne snalazim, i plasim se da ne sj***m nesto na telefonu
ah da, i cydia me gadno zeza ovde, pola stvari nece da skine, neki errori izlaze kad udjem u cydia

Potrebna mi pomoc da backup-ujem trenutni ios5 i posle update na ios7, nov sam u svetu ios-a neznam ni sta je shsh ni kako sa tim raditi, ali kad jednom to probam naucicu :)

ako ima neki link sa detaljnim uputstvom tutorial-a ili ako neko ima vremena za kafu/pivce preko skypa :) bilo bi mnogo bolje :)

Icko
02-12-2013, 23:45
Skini prvo iFaith i sačuvaj shsh iz Cydia. Preko njih ćeš moći da radiš restore na software za koji imaš shsh. Za 7.0.4 će ti trebati najnoviji iTunes, a ako posle želiš da se vratiš na 5.0.1 moraćeš skinuti stariju verziju iTunes-a, tj. 11.0.5, a zatim preko sn0wbreeza napraviti custom IPSW i prišiti shsh fajlove, pa zatim sa tim novim custom IPSW ideš u iTunes i shift+restore.

bycile
03-12-2013, 00:37
aha...malo je kasno to da isprobavam sada, ali cu stutra sigurno, e da imam windows 8.1 na kompu to ne smeta ovim programima, tj. radice? nasao sam i jb za 7.0.4

http://ragemasta.com/win.html predpostavljam da ste vec ovo isprobali, ovde je lepo sve objasnjeno pa takav tutorial mogu da pratim

a ako ocu da downgrad-ujem na ios 6, jel to moguce?

Icko
03-12-2013, 01:04
JB je još uvek u fazi razrade za ios 7. Crashuje i još uvek nije pouzdan. Nije moguće da dowgrejduješ na ios 6, osim ako nemaš ispravne shsh sačuvane u Cydia. Koje shsh imaš sačuvane, za taj ios je moguć downgrade.

bycile
03-12-2013, 01:22
aha taj fazon znaci.....ti programcici (ifaith,sn0wbreeza) nisu valjda teski za rad? tj jel bi mi trebao neki detaljniji tutorial? ili ima neke logike, nije da sam duduk za pc i telefone, ali ipak da proverim

Icko
03-12-2013, 09:11
Nisu teški za rad. Imaš tutorijale na forumu, pa prelistaj malo.