PDA

View Full Version : Dekodiranje iP 4 Crnogorski T mobile



laynee
30-11-2013, 21:04
Drugar ima ip 4 koji je kodiran na Crnogorski T mobile...
Da li moze da se dekodira... tel je updateovan na ios7


Sent from my iPhone using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

iAlfa
30-11-2013, 21:09
Posto je i4, pretpostavljam da je istekao 24 mjesecni ugovor, odeš u T-shop i trazis otkljucavanje, to pod uslovom da znaš za koji broj je bio vezan ( neophodno radi utvrdjivanja isteka ugovora).


Sent from my iPadAir using Tapatalk HD

laynee
30-11-2013, 22:29
E djavola.. Traje mu ugovor jos 5 meseci, tako mi je rekao


Sent from my iPhone using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

igor11
30-11-2013, 22:39
Zasto mora da zna koji je bio broj? Oni to utvrde preko IMEI kada istice ugovor.. Posto je T-mobile u pitanju, Austrijski T-mobile trazi 50evra po isteku ugovara za unlock, cenim da je ista prica i sa crnogorskim..

iAlfa
30-11-2013, 23:47
Pa u T-mobile CG im je "teško" da preko IMEI provjeravaju podatke, pa traže tel. broj jer je za njega vezan tel., to je potrebno za utvrdjivanje isteka ugovorne obaveze, a ako taj check prodje onda se salje mail sa IMEI brojem da se uredjaj otključa.
Inače nisu bas preljubazni i susretljivi, tako da je bolje imati sve kod sebe.

Meni kad sam prodao i4s i trzio da se otključa nisu tražili nikakvu naknadu, samo broj telefona i informisali me da sačekam 24-48 sati dok proces otkljucavanja bude efektivan.

Sent from my iPadAir using Tapatalk HD

Go®aN™
01-12-2013, 10:21
Nece da otkljucaju preko imei broja iz prostog razloga jer im telefoni nisu registrovani u sistemu preko tog broja nego preko maticnog broja JMBG. Tacnije, ako se ugovor vodio na neko "nn" lice, jedino on moze da otkljuca taj telefon. Oni ustvari imei pisu samo na ugovoru koji stampaju i to je to. Drugim recima, nemaju pojma koji korisnik je vezan za koji imei nego samo vide da je to bio primera radi "iphone 5" Petar Petrovic i na osnovu tih podataka otkljucavaju.

igor11
01-12-2013, 10:24
Koji debilizam, jbt..

Go®aN™
01-12-2013, 10:38
Tako to funkionise kod nas ... Pojma oni nemaju koji telefon (imei) je izdat kojem vlasniku ... To samo znaju u slucaju da im doneses pisani ugovor ili pak da ga oni nadju u svoj registar, kopiju istog. Kod njih sve ide preko matičnog broja i to ih jako stiti kao firmu zbog raznih manipulacija i zloupotreba.

acs
01-12-2013, 12:53
Isti problem... I sad ja treba da saznam ko je kupio moj telefon prije 3 godine i koji broj...

iAlfa
01-12-2013, 14:09
@goran
Ne zeleci da polemisem, ali moram reci da nisi u pravu... Tacno da im treba tel. broj za pretragu u T-mobile CG sistemu, ali kad te "nadju" evidentiran je IMEI telefona, i samo kada se poklope podaci oko isteka ugovora i vezani IMEI onda dozvole otkljucavanje ( prosao tu proceduru do detalja licno).

Inace, kad bi bilo kako tvrdis,mogao bi donijeti bilo koji iphone iz T-mobile CG da ti otkljucaju kad ti istekne ugovor.

Go®aN™
01-12-2013, 14:58
Ja ti to kazem pouzdano ... Nebi mogao bilo koji drugi jer se telefoni na t - mobile ME (telekom.me) mreze razlikuju po serijskom broju od svih ostalih. A da bi mogao otkljucati isti model telefona sa iste mreze to bi moglo lagano. ;)

iAlfa
01-12-2013, 15:24
Rekoh da ne bi polemisao, ali... Za ono sto sam napisao, odgovorno stojim iza toga jer sam prosao tu proceduru i posto sam radoznao, pomno pratio proces. Tako da ta da moze bilo koji iz mreze da se otkljuca ne stoji, takodje ne stoji da nemaju evidenciju kome je koji prodat, jer su na moje oci nekoliko puta uporedjivali IMEI sa onim koji imaju u sistemu vezan za moj broj ( nisam nosio ugovor, racun, nisu trazili u njihovom registru kopiju ugovara/racuna, samo iphone i licnu kartu i na upit rekao broj telefona)

U krajnjem sve je nebitno, isticem ovo radi onih koji bi krenuli u proceduru otkljucavanja nakon isteka ugovora da znaju sta ih ocekuje, jer pausalne informacije mogu dovesti u zabludu.

Go®aN™
01-12-2013, 15:38
Kako ti kazes >>> ;) ja imam drugacija iskustva ;)