PDA

View Full Version : Iphone 4 brishe kontakte iz imenika VIber ?



Jović Aleksandar
28-11-2013, 17:34
Pozz ljudi , koristim iphone 4 koji nije simfree , sa sistemom v.5.1.1 , Firmware 04.10.01 i non stop mi pravi probleme...Nosio sam ga u servis jer mi se desava vec nekoliko puta da mi nestane ceo imenik , i u servisu su mi rekli da je ili do Vibera ili do Fb-a i to je kao normalno da ne moze to da se resi ...E sad vishe nisam u SRB u inostranstvu sam i pitaj Boga kad cu se vratiti ,pa mi treba vasa pomoc..Pre je telefon i lepo radio brzo , sad je sav nekako usporen , traljav itd...Ulazio sam i u Diagnostics & Usage i gledao sam reporte , i ima boga reporta Viber crach itd..E sad , dal ima neko resenje kako to resiti jel mi ovde viber treba vishe nego leba , da se cujem sa mojima itd..dal snimati nov sistem sta vec , takodje bih napomenuo tipa da mi wireles radi i kad ga ostavim zakljuca se displey sam i kad ga otkljucam on vishe nije na internetu?? I Cydia-a je instalirana na telfonu iima SHSH : 4.3.5 , 5.0.1 , 5.1.1 , 5.1.1r1 ako vam to nesto znaci...Hvala unapred

Pavle
28-11-2013, 17:40
Sam iOS 5.1.1 sam brise kontakte od sebe...ima bag ...
Nije do vibera, ni do fb-a...
Urdi restore na 5.0.1...
Imas SHSH...napravi custom i downgade

Sent from my iPhone using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

zabrljanje
28-11-2013, 17:41
Backup iTines, backup kontakata na iCloud, prebaci slike i ostalo sta ti treba i sa iTools i imas sve na vise nacina osigurano.
Ako ti je sim free uradi restore na 5.1.1 po uputstvu sa iClarified-a.

http://m.iclarified.com/entry/index.php?enid=25156

Pavle
28-11-2013, 18:21
Ako ima ukljucen internet stalno ni iCloud ne pomaze jer automataki povuce cim izbrise...
Veiravtno nije simfree jer ima bb 4.10...
Uradi restore na 5.0.1...naparavi custom i prilaci SHSH i restore uradi kroz redsn0w... Nece ti brisati kontakte a imaces i cist sistem...


Sent from my iPhone using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

rikee
28-11-2013, 19:05
Cuvaj kontakte na gmail ili icloud

zabrljanje
28-11-2013, 19:34
To je sve ok...ako si imao takva iskustva sa 5.1.1, onda je to koristan savet...meni je on radio saveseno i nisam imao nikakve probleme sa Viberom ili bilo cim drugim...onda nek odradi custom na 5.0.1 i ok pa da uporedi :)

milan64586
28-11-2013, 19:51
Proveri da neko na nekom drugom uredjaju nema pristup tvom iCloud-u i naravno ako ti je iCLoud aktiviran na tvom telefonu. Dakle ako si nekada prodavao neki uredjaj, logovao se kod nekoga ili slicno. Moguce da si nekome prodao neki uredjaj sa aktiviranim iCLoud-om i da ti on namerno ili ne, brise imenik, pokusavajuci da postavi svoj.

Pavle
28-11-2013, 21:12
To je sve ok...ako si imao takva iskustva sa 5.1.1, onda je to koristan savet...meni je on radio saveseno i nisam imao nikakve probleme sa Viberom ili bilo cim drugim...onda nek odradi custom na 5.0.1 i ok pa da uporedi :)
imao sam iskustva sa tim, a i drug ima isti problem trenutno...kuka svaki dan :D

Jović Aleksandar
28-11-2013, 22:01
Znate u cemu je problem...Sto sam ja taj telefon kupio u srbiji , i na njemu je ostao neki mail , gde je registrovan Itunes a mozda i taj Icloud ( nikada ga nisam koristio ne znam ni sta je )...I sad ne mogu ni da sinhronizujem telefon preko ituna jer mi izbaci neki njegov mail i treba pas da ukucam.itd..tako da verovatno mi ostaje obaranje sistema preko red.. ? Ako je tako moze neki link ako ne sme ovde u privatnoj poruci po kom upustvu da cepam...Hvala jos jednom

BaneK
28-11-2013, 22:15
Ako radis restore na ios 7 OBAVEZNO iskljuci FindMyIphone inace kad uradis restore i to ti ostane ukljuceno, neces moci da aktiviras iphone i ostace ti totalno beskoristan!

milan64586
29-11-2013, 13:30
Ne moze da iskljuci Find my iPhone, ako ne zna podatke za apple id.


Znate u cemu je problem...Sto sam ja taj telefon kupio u srbiji , i na njemu je ostao neki mail , gde je registrovan Itunes a mozda i taj Icloud ( nikada ga nisam koristio ne znam ni sta je )...I sad ne mogu ni da sinhronizujem telefon preko ituna jer mi izbaci neki njegov mail i treba pas da ukucam.itd..tako da verovatno mi ostaje obaranje sistema preko red.. ? Ako je tako moze neki link ako ne sme ovde u privatnoj poruci po kom upustvu da cepam...Hvala jos jednom

Pa da, to sam ti rekao dva posta iznad. Delis sa nekim iCloud i jedan drugome brisete imenik.

Jović Aleksandar
30-11-2013, 22:40
E ovako posto sam skontao da ja ne mogu da radim restore jer nije simfree , ne mogu da snimim v7 jer valjda opet nije simfree , ne mogu da snimim v6 jer nemam SHSH ..sta meni preostaje jer sam pobrisao sve aplikacije itd , i sad kad ocu da instaliram FB aplikaciju pishe mi da mora minimum v6 da se ima , a do juce sam normalno imao i fb i viber i sve ..jer ima tu pomoci ili pravac kanta ?? Hvala

rikee
30-11-2013, 23:00
Zenske juri uzivo... Viber instalira i radi. Pre nego sto ga pokrenes restartuj telefon

Jović Aleksandar
30-11-2013, 23:17
Znaci ti nemas FB :)) Ajde malo da se uozbiljimo , jel postoji stvarno neko resenje za taj moj krsh ili ne ..P.s. nisam siguran da sam te bas skontao za taj reset..dal smem i kako se resetuje tel posto su mi rekli kao da onaj reset u settings ne smem da diram pa te zato pitam dal je to taj ili nesto dr ..

zabrljanje
30-11-2013, 23:20
Rekao je da restartujes telefon - power dok se ne pojavi slide to...ili power i home dugme zajedno dok se ne ugasi i ponovo pojavi jabuka i onda oba pustis - to je hard reset...

Jović Aleksandar
30-11-2013, 23:30
Okej..Hvala puno ...Nista onda cu ga resetujem svakog dana , dok ne crkne sam kad ne moze ni v6 ni v7 da se snimi :)