PDA

View Full Version : Iphone 5 istekao ugovor i garancija



absinth
06-11-2013, 20:05
Posto je istekao ugovor i garancija, a posto je iz nemacke da li mogu sada da ga aktiviram i da li neko vec imao iskustvaa sa time? citao sam da treba da se posalje mail sa garatnim listom i da nece bez njega, telefon nije ukrdjen itd mozda mogu da nabavim grant. list ali na kokji mail da posaljem? Hvala unapred

skiper
06-11-2013, 21:01
Ako znas koji je operater udjes na njihov sajt i posaljes zahtev, pa ces videti kad ti odgovore da li im i sta treba.

absinth
06-11-2013, 21:09
Pa ne znam koji je ali pitacu pa cu da vidim.
P.S Tmobile austrija

skiper
06-11-2013, 22:00
Pusti njima mail, reci da je ugovor istekao i da bi zeleo da ti otkljucaju telefon.

absinth
06-11-2013, 22:30
Pustio sam, sa svim podacima o telefonu,model, imei serial number pa ce da vidimo

skiper
06-11-2013, 22:48
Ne znam kako ide kod njih, ali neki operateri nece ni posle isteka ugovora da otkljucaju telefon bez odredjene nadoknade.

absinth
06-11-2013, 23:16
Ma nista ne gubim, videcemo :-)

absinth
19-11-2013, 16:45
Betreff
Iphone 5 32gb

Diskussions-Thread
Antwort per E-Mail (Madeleine Bayer) 19.11.2013 16:27
Sehr geehrter Herr,

danke für Ihre Nachricht.

Erstmals möchte ich mich höflich für die verspätete Antwort bei Ihnen entschuldigen.

Bezüglich Ihres Anliegens ist es jedenfalls möglich Ihr iPhone zu entsperren, sollte sich darauf ein Sim-Lock von T-Mobile Austria befinden. Ist das Gerät jünger als 24 Monate belaufen sich die Gebühren hierfür auf €150,00, sollte es bereits älter bzw. gleich 24 Monate als sein, betragen die Entsperrkosten €50,00.

Sie haben die Möglichkeit, die Gebühren mittels Barvorauszahlung auf folgende Kontoverbindung zu überweisen:
Toliko o tome :-D

skiper
19-11-2013, 18:14
A sta tu pise?

rmilanovic
19-11-2013, 18:47
3 stvari sam razumeo:
Tmobile
150 (eura valjda)
I 50eura ;)

A mrzi me google translate.

dechak
19-11-2013, 18:51
ja razumeo i vise od toga, pre isteka ugovora 150e, kad istekne ugovor 50e :)

absinth
19-11-2013, 19:34
ja razumeo i vise od toga, pre isteka ugovora 150e, kad istekne ugovor 50e :)
Upravo tako :-))) da li se to isplati?

dechak
19-11-2013, 19:48
otkljucavanje za 50e isplati se visestruko

absinth
19-11-2013, 19:55
Pa kada skupim platicu, jer su poslali br. ziro-racuna itd bukvalno samo da platim :-D

Boletinho
19-11-2013, 22:06
Ima li iko ljudi dobri da mi sredi isto ovo sve samo preko tele 2 swe,platit cu mu dobro,u njih je 300 kruna= 30-tak eura,da ne placam vamo 120 eura.
Imam ja sestru gore,ali nesposobna je ona za to:)Cimam je 3 mjeseca,ali djaba,ne zna i bog:)
Ako neko ima iskustva s njima,valjalo bi mi.
Provjereno se moze sve srediti,samo se ja ne znam cimati s njima.

Ekstrem84
18-09-2014, 23:12
Cao drustvo, isti prolem imam istekao mi ugovor juce na Telia mrezu ali kad proverim imei pise mi sim status "unknow" inace tel mi radi na Rsim a kad probam bez rsima trazi orginal karticu. Jel treba da uradim full restore ili ne? Posto su mi rekli da Telia po isteku ugovora otključava sama tel.


Sent from my iPhone using Tapatalk

raptor
21-09-2014, 01:18
Ne bi rekao da otključavaju posle isteka ugovora, jer ja isto imam iPhone 5 zaključan na Telia Sweden, i pustio sam im ticket, odgovorili su mi da otključavanje posle isteka ugovora košta 300 SEK, to je oko 30e. Ali za simfree isplati se, u svakom slučaju ako ti podržava r-sim noviju verziju iOS-a probaj pa vidi, ali što se mene tiče tako su mi odgovorili pa verujem da je zaključan, nisam probao restore, a ugovor mi je istekao u Augustu.

Ekstrem84
21-09-2014, 02:09
Pa to ne znam sta moze da mu bude ako mu uradim restore inace moj Icloud je na njemu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

raptor
21-09-2014, 03:15
Pa možeš da ostanes bez signala, neće da funkcijoniše r-sim na novijem softveru u najgorem slučaju, a u najboljem telefonu neće biti potreban uopšte r-sim nego biće simfree, no što se mene tiče napisao bi im ticket, pa neka ti provere, pošto ako nije simfree moraćeš da menjaš r-sim, ako imaš noviju verziju r-sim-a onda nemaš problem, možeš opušteno da probaš.

Ekstrem84
21-09-2014, 03:21
Ne mogu da im pisem tiket jer ovaj tel je burazer nasao prosle godine i poslao ga. Bio na njega iOS 6 ja ga vratio na fabricki podeseno i stavio moj apple id i Icloud i ubacio mu rsim i radi mi r sim. Sad kad sam dosao u Svedsku rsim mi nije radio pisalo je no signal na dan isteka ugovora pa sutra dan sam uradio reset network data i pojavio mi je Telia ali nema signala samo pise Telia gde je pisalo no signal. Izvadio sam bio rsim i kad ubacim bez rsima trazi aktivaciju i kaze da nije orginal sim kartica. A kad vratim rsim samo pise Telia i moze da se koristi tel.bez signala. Sad ne znam sta moze da se desi ako uradim full restore zato te i pitam. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

raptor
21-09-2014, 03:34
Ako je na njemu tvoj iCloud account onda nema o čemu da se brineš, kad uradiš full restore ako u nekom slučaju ti bude pitao iCloud account uneseš tvoje podatke, email i pass i sve je cool. Probaj sa restorom, ako nemaš signal pa možda prođe. Ako ne, onda kupiš noviji r-sim ili x-sim za iOS 7.1.2 ako ga još uvek Apple potpisuje i proradiće ti signal, no sam telefon ostaće zaključan. Nemoj na iOS 8 da ideš pošto nisam siguran da li ima kartica koje ga otključavaju, ali pročitao sam na forumu da nekome sa X-sim evo radi signal na iOS 8-ici.
Ne bi bilo loše da pre kontaktiranja Sweden Telia operatera proveriš IMEI telefona da li možda nije blacklisted ili nešto slično, ako se odlučiš za simfree varijantu, a ovo ti neprođe.

Ekstrem84
21-09-2014, 03:37
Ma 50e mi traže da ga otkljucaju. Platio bih to da se ne cimam sa rsimom vise. To kad dodjem dole u Srbiju pa cu mu uraditi full restore posto trenutno sam u Svedskoj. Hvala buraz :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

darkonda
21-09-2014, 11:23
Ne bi rekao da otključavaju posle isteka ugovora, jer ja isto imam iPhone 5 zaključan na Telia Sweden, i pustio sam im ticket, odgovorili su mi da otključavanje posle isteka ugovora košta 300 SEK, to je oko 30e. Ali za simfree isplati se, u svakom slučaju ako ti podržava r-sim noviju verziju iOS-a probaj pa vidi, ali što se mene tiče tako su mi odgovorili pa verujem da je zaključan, nisam probao restore, a ugovor mi je istekao u Augustu.

Samo da ti kazem, moj je bio na tu mrezu i isti odgovor sam dobio. Kad sam poslao telefon u swe trazili su oko 60€ jer moras imati racun od kupovine telefona.
30€kosta ako imas racun.

raptor
21-09-2014, 11:53
Ja sam preko drugarice sredio, naveo sam im da nemam račun, i rekli su da će IMEI od telefona biti dovoljan, i 300 SEK ali ona mora lično da dodje do njihove centrale.


Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Ekstrem84
21-09-2014, 11:55
Pa to kad bi bilo 300 SEK ja bi platio odma i onako sam trenutno u Svedskoj ali me strah da odem kod njih da mi ne uzmu tel :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

raptor
21-09-2014, 11:59
Proveri IMEI preko nekih sajtova, koji košta oko 1€ ili pusti IMEI na forumu pa da ti proveri neko.
Pa ako nije blacklisted ili slično, možeš opušteno da ideš kod njih i otključaš za taj novac. :)


Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Ekstrem84
21-09-2014, 12:18
Nije blacklisted ni nista drugo. Sve je normalno :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

raptor
21-09-2014, 12:26
Onda idi u Teliju i otključaj ga nemaš brige. :)


Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

darkonda
21-09-2014, 13:48
I ja sam preko drugarice :D licno im odnela i rekli joj tako...svasta :)