PDA

View Full Version : Apple TV 1080p bez kabla



Nesha
06-11-2013, 14:19
Posto sam odustao od zajebancije zvane android tv mk808b koji ne moze da u kombinaciji sa XBMC da pristojan video, prodao sam ga i sada planiram da kupim Apple TV 3.
Ono sto me zanima je da li recimo sa MBP-a ili iMaca mogu iz XBMC da saljem video u full hd, tj 1080p? Znaci ne preko HDMI kabla, vez wireless, i kako to radi?

cikajwoa
06-11-2013, 14:26
Ako ti se wireless mreza zasniva na N 300 standardu tj,ako ti i mac i ruter podrzavaju N 300 nece biti nekih problema. Ja sanjem filmove,cinjenica preko beamer app, i fajlovi 1080p do nekih 20Gb provlaci bez seckanja. Kada te iste fajlove pustim preko air mirroring-a ,takodje idu bez problema ali dobijem dosta losiju sliku.

Nesha
06-11-2013, 14:32
Imam poslednju generaciju Apple AirPort Express-a, tako da ne bi trebalo da bude problema, tj sve bi trebalo da je na N standardu.

Sad je dilema da li XBMC moze da salje video sa titlom u airplay bez mirroringa, jer kao sto kazes tada je slika bolja.

cikajwoa
06-11-2013, 14:34
Mislim da ne,nema opcija airplay u XBMC koliko se secam,mada ga ne koristim vise tako da nisam siguran. Tako da moras preko mirroringa

Nesha
06-11-2013, 14:40
Tnx i meni se cini da je tako. Ali opet se nadam da ce i airplay mirroring dati bolju sliku od glupih android tv box-ova koji rade katastrofa.

amsterdamxxx
06-11-2013, 15:59
XBMC moze da bude Airplay prilmalac(u njemu se ukljuci ta opcija),ali ne moze on da salje....moze takodje da bude i DNLA Server,ali AppleTv3 nema za sada opciju da bude klient....mogao si Android da iskoristis za pristojan video,ali bez kombinacije sa XBMC.....al to je sad druga prica:)

Nesha
06-11-2013, 16:03
Znam za android da neki drugi playeri imaju otkljucan hardware decoding, ali ja sam ga kupio samo sa ciljem da radi XBMC na njemu kako treba, a to ne moze ni sa najnovijim betama gothamima, finlessima ili sta god da sam probao. Nema dovoljnu snagu, neki kazu da raspberry pi sa slabijom konfiguracijom bolje "tera" xbmc, jer je sve na linuxu a ne na androidu.

Jasno mi je za XBMC da moze da prima ali ne i da salje AirPlay content. Steta, jer je XBMC savrsenstvo za mene u jednostavnosti gledanja filmova i serija. Videcu jos sta mi je ciniti.

Ako cu da MBP kacim preko HDMI na TV da nesto gledam u 1080p, onda ne vidim svrhu kupovine Apple TV-a.

amsterdamxxx
06-11-2013, 16:29
ne znam da li si probao na Androidu XBMCAndroid koji radi u kombinaciji sa MXPlayerom,njega skidas sa drugog linka,ne zvanicnog xbmc.org.....on se pokazao mnogo bolji.....a sto se tice ATV3...imas program Beamer,on salje preko AirPlay-a....e sad,ne znam kako se pokazao sa slanjem titlova....neko drugi ce to da kaze..:)

Nesha
06-11-2013, 16:32
beamer je ok, ali on ne moze kao icefilms ili 1channel da povuce on the fly seriju ili film sa neta pa jos na to nalepi titl po zelji. Vec moram prvo da skidam nesto sa neta da cuvam na hard, pa da pustam u beamer.

Citao sam za taj mix XBMC-a i MX Playera, ali mi je to bilo previse, da iz jednog playera preskacem u drugi. Sumnjam da bih dobio jednostavnost gledanja filmova i serija iz kreveta... Ipak ne zelim da budem multimedijalni mazohista :)

cikajwoa
06-11-2013, 16:33
Fantasticna aplikacija beamer, salje titlove naravno ali ne postoji mogucnost podesavanja velicine fonta sto meni ne smeta ,malo je sitnije ali citljivo sa 2-3m bez problema. Ja sam testirao dosta aplikacija ,i na kraju ni jedna ne moze da pridje beameru po kvalitetu slike .

amsterdamxxx
06-11-2013, 16:40
beamer je ok, ali on ne moze kao icefilms ili 1channel da povuce on the fly seriju ili film sa neta pa jos na to nalepi titl po zelji. Vec moram prvo da skidam nesto sa neta da cuvam na hard, pa da pustam u beamer.

Citao sam za taj mix XBMC-a i MX Playera, ali mi je to bilo previse, da iz jednog playera preskacem u drugi. Sumnjam da bih dobio jednostavnost gledanja filmova i serija iz kreveta... Ipak ne zelim da budem multimedijalni mazohista :)
ne skace se iz jednog playera u drugi....sve je automatski....ali mi nije cilj da te vracam na Android:)
jbg...neki MacMini,i multimedia savrsena..:).....

Nesha
06-11-2013, 17:05
Fora je sto sam u svakom segmentu koriscenja tog androida osetio slabost sistema, sto je po meni izazvano preterano zahtevnom javom koja je u srzi svega. Posle mesec i vise mucenja, resio sam da nije vredno, i da cu potraziti laksi nacin za gledanje filmova i serija :)

XBMC je ono sto ja zelim, beamer je ok, ali on ne moze recimo da streamuje najnoviju epizodu "Homeland"-a tek nakon sto se emituje u USA :) Dok ja nju skinem sa torenta, pa nadjem titl pa je ubacim u beamer, prodje me volja za gledanjem :)

amsterdamxxx
06-11-2013, 17:38
slazem se sa tobom...XBMC na Androidu,bar za sada nije legao,kao sto dobro radi na AppleTv2(jedino sto ide do 720p)ali Ok radi....na Atv3 verovatno nece nikad ni da proradi,jer nema jos JB......
da imam pare za bacanje,veroavtno bi uzeo jedan bolji Intel MacMini...dalje znas pricu..:)
mozda je najbolje da za sada ides na kombinaciju MBP+HDMI+TV....ja sam kacio moj MacPro sa HDMI kablom duzine 15 m na TV 42incha....i sve radi savrseno....i tu opciju imam uvek kao rezervu:).....

Nesha
06-11-2013, 17:45
hehe 15m kabla ili download sa torenta pitanje je sada :)

Uglavnom i ja se sa tobom slazem verovatno je MBP+HDMI+TV jos uvek najbolje resenje. Pokusavam da se sto bolje informisem kako bi u te svrhe posluzio Raspberry Pi
Ima video ovde
http://wiki.xbmc.org/?title=Raspberry_Pi ali ne pokazuju kako radi sa ice films ili 1channel. Videcu jos.

amsterdamxxx
06-11-2013, 17:52
ne znam za RPi...ima par ljudi na bencmarkforumu koji ga imaju,kazu da su zadovoljni....ne znam :)

xejtep
06-11-2013, 18:17
Neso tebi treba definitivno atv2 ako uspes negde da nadjes i ako ti nije skupo :)

Nesha
06-11-2013, 18:21
Necu posle da mi bude krivo kad izadje latest iOS da ne mogu da ga ubacim, plus nije 1080p :) A i prestao sam da radim JB na svim ostalim uredjajima. Znam da XBMC nikada nece biti legalan na Apple TV. Ipak sam mazohista, hocu nemoguce :)

smera
06-11-2013, 22:44
Nije mozda ravo mesto za to, ali na stranim forumima hvale lenovo Q190 idea centre kako je idealan kao medija centar, ima izlaz za mislim 5.1 zvucnike, a koliko vidim kod nas se moze kupiti za oko 200 eur. Iako imam dva mala kineska android set tv boxa, jedan od njih sa 4 jezgra procesor, 2 gb RAM i novi 4.2.2 nisam zadovoljan, te razmisljam da probam i taj lenovo koji radi na Windows. Dok sam koristio Mac mini povezan sa TV to je bilo najbolje resenje za XBMC. Ali sad ga koristim kao klasicni racunar sa sopstvenim monitorom tako da cu morati da nadjem neko resenje za gledanje na mom TV Samsungu 32. Jedno moze da bude i ATV3 za airplay sa Mac minija.

SaniBG
13-11-2013, 22:23
Fantasticna aplikacija beamer, salje titlove naravno ali ne postoji mogucnost podesavanja velicine fonta sto meni ne smeta ,malo je sitnije ali citljivo sa 2-3m bez problema. Ja sam testirao dosta aplikacija ,i na kraju ni jedna ne moze da pridje beameru po kvalitetu slike .

Molim vas za pomoc, nece beamer da mi pusti titl, skinuo lepo sa podnapisi isao na controls pa subtitles pa load file i nista? U cemu je problem? Koristim beamer 1.6.6


Sent from my iPhone using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

cikajwoa
13-11-2013, 22:35
Meni radi, mozda mora .srt
Mene nekada zeza,sa nekim titlovina ne prepoznaje ČĆ,zna neko u cemu je fora?

SaniBG
13-11-2013, 23:34
Resio sam, skinuo novu verziju beamer-a u kojoj je resen taj problem sa titlovima koji je pravio novi update Apple TV-a 6.0 cini mi se.
Takodje da vam kazem da velicinu fonta mozete promeniti na najnovijoj verziji softvera Apple TV-a i to :

Settings->General->Accessibility - i onda Subtitles & Captioning options! Proverite, radi super evo ja promenio i sada imam lep veliki-normalni font :-)



Sent from my iPhone using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

cikajwoa
13-11-2013, 23:39
Da li me zezas?!Pa to je sjajno
A do cega je,nekada mi ne prepoznaje ČĆ,a nekada da.. Da li to zavisi od sub,srt..?

rmilanovic
14-11-2013, 16:24
Od fonta valjda

babaroga73
19-11-2013, 14:18
Nije mozda ravo mesto za to, ali na stranim forumima hvale lenovo Q190 idea centre kako je idealan kao medija centar, ima izlaz za mislim 5.1 zvucnike, a koliko vidim kod nas se moze kupiti za oko 200 eur. Iako imam dva mala kineska android set tv boxa, jedan od njih sa 4 jezgra procesor, 2 gb RAM i novi 4.2.2 nisam zadovoljan, te razmisljam da probam i taj lenovo koji radi na Windows. Dok sam koristio Mac mini povezan sa TV to je bilo najbolje resenje za XBMC. Ali sad ga koristim kao klasicni racunar sa sopstvenim monitorom tako da cu morati da nadjem neko resenje za gledanje na mom TV Samsungu 32. Jedno moze da bude i ATV3 za airplay sa Mac minija.

malo offtopic...
Ja strimujem sa PC-a preko Lan-a na Apple TV 1 gen. preko XMBC - dosad mi je sve 720p radilo - samo nije poneki od tipa 5gb-20gb (ti valjda nisu ni kompresovani) i kad ripujem koncerte sa youtuba u mp4 720p - ti ne rade . Mnogo me svrbi sto nemam pravi airplay i mirroring. Mislim da bih zaigrao neku iOS igricu na TV-u. Kupio bih ATV3 ali bi mi vise od XBMC-a falilo sto nema svoj interni HardDisk - necu da palim komp kad slusam muziku...

amsterdamxxx
19-11-2013, 15:33
Nas Server je super resenje,ako neces komp upaljen(mada ja moj gasim ,samo kad idem na more:),ali AppleTv3 za sad nema podrsku za Nas,sambu i slicno....

Nesha
03-12-2013, 13:52
Znam da je malo offtopic, ali moram da napisem iskustva sa Raspberry PI. Oduseveljen sam performansama u odnosu na android tv sa dual core procesorom. Znaci sa RPI nikada video ne secka, pusta 1080p bez ikakvih problema, i sto je najvise kul moze da radi sa daljinskim od TV-a. Posebno mi se svidelo nacin na koji radi sa airplay. Na primer na HDMI1 gledam IPTV, a RPI mi je na HDMI 2, i ako posaljem nesto sa iPad-a na airplay od XBMC-a, LG TV automatski switchuje sa HDMI1 na HDMI2. Sad AirPlay deamon na XBMC nekad ume da baguje i da pokaze da je samo audio a ne i video server, ali to se desava na svim platformama, bar meni.

smera
04-12-2013, 17:51
Gde ima da se kupi raspberry pi?

Nesha
04-12-2013, 18:02
Ja sam ga narucio iz UK store
http://raspberrypi.rsdelivers.com
pi + kartica 8 GB + punjac je bilo 47e, od toga oduzet porez i cifra je bila 40e. Isporuka besplatna. Ali su mi na nasoj carini naplatili PDV i otvaranje jos nekih 1051 din. To je racunica. Moze da se uzme i samo pi bez kartice i punjaca, radice od bilo kog ako je 1mili amper output a kartica mora da je klasa 10.

Stigao je za oko 14 dana.

smera
04-12-2013, 21:04
Ja sam nedavno uzeo android box iz Kine, 2gb ram, 4 jezgra procesor, 4.2.2 SW, rooted, ali nisam zadovoljan kada gledam full hd preko XBMC. Ili on ne podrzava ili nisam nasao pravi XBMC build. Platio ga 99 usd a ovde u Turskoj ne naplacuju carinu do 75 eur. Posto imam i mac mini uzecu ponovo atv3 koji mi u Beogradu ili cu kupiti raspberry pi jer stvarno jeftin. Ne znam da li na njemu vec razne applikacije instalirane ili moram sam da to uradim.

Nesha
04-12-2013, 21:13
ja sam kupio probao sve i prodao mk808b, i shvatio da je to samo sarena laza za XBMC. Ako kupis mem card uz RPI dobijes njihov sistem, ali to se formatira i vrlo lako instalira openELEC koji je sistem samo za XBMC, znaci bootuje pravo u njega, i to radi posao. Jedino je bitno da li je net preko LAN-a ili WiFI, meni je prepoznao neki tplink wifi stick, ali nema dovoljno struje za njega, pa mora preko usb hub-a.

amsterdamxxx
04-12-2013, 21:22
Nikad nije ti potvrdjeno da je xbmc uradjen kako treba za Android....a ima I drugih nacina kako da se gledaju full hd filmovi.....


Sent from my Dell Streak using Tapatalk 2

smera
04-12-2013, 22:38
Mene zanima prvenstveno gledanje filmova preko XBMC. Imam pretplatu za Hulu plus (preko smart DNS) sto gledam preko Mac minija i Ipada, ali nemam nijedan IOS uredjaj koji JB. Donecu za Novu godinu ATV3, pa cu sa Mac minija da airplay preko ATV na Samsung TV. Da li mogu da napravim vezu Mac mini preko Samsung smart DVD plejer (mozda plex)? Koji su drugi nacini gledanja full HD filmova (osim download preko torenta ili sa DVD)? Zanima me nesto da ne gubim mnogo vremena oko toga.

amsterdamxxx
04-12-2013, 22:44
si probao na Androidu'ShowBox"
http://media-apps.cc

smera
04-12-2013, 23:02
Nisam pre znao za to jer od skora imam android pa nisam stigao da istrazim. probacu ovih dana.
Evo, sada sam probao na mom android tv boxu i radi Show Box.