PDA

View Full Version : Zaglavljea SIM kartica



savana.man
05-11-2013, 14:12
Zaglavila mi se kartica u telefonu, ne kogu da je izvadim napolje. Izadje samo malo i onda dalje nece. Dajte neki savet.

dechak
05-11-2013, 15:52
Ako imas iglicu za vadjenje sim-a probaj da je polako podvuces ispod sim-a i onda povuces sim

.stefan
05-11-2013, 15:53
Nadji nesto tanko pa podglavi malo,manevrisi...Ako se ne snadjes odnesi negde neko da ti izvadi

maaxiimus06
05-11-2013, 17:12
vidi ovo

http://www.isrbija.net/showthread.php/26146-Zaglavila-sim-kartica

savana.man
05-11-2013, 21:12
Probao sam i sa iglom ali ne vredi, toliko se malo otvori da ne mogu da zvucem nista unutra. verovatno cu ga odneti u servis.

3gs
05-11-2013, 21:20
bojim se da se zaglavilo na one metalne zicice koje dodiruju karticu (licno iskustvo na 2 telefona sam to s.ebao tako sto sam vukao a zaglavi se uglavnom zbg onih dodataka za sim karticu jer je sim secena)
odma to u servis ako ne ide napolje nemoj da se zezas ako ostetis tojest savijes te pinove (lako pucaju) morace ceo taj deo da se menja tojest lemi na ploci... a ne bi voleo da bude tako sigurno

lepo ga batalis i odneses u isrbija u beograd da oni to lepo rese... sigurno ce te manje kostati nego da mora da se menja taj citac sima

savana.man
05-11-2013, 21:59
Sad me to zabrinulo! Izgleda da se kartica odigla iz lezista i da udara u gornji deo. Jos jedna stvar telefon prepoznaje rsim a mreze nema (mogu da podesavam rsim), kada bi dobio signal ne bih ni vadio karticu!

Jos nesto sam primetio, mogu da uradim import contact from sim, ali mreze nema.

Nesha
02-12-2013, 20:20
Ja sam imao isti problem sa 4s. Naime kod lokalnog prodavca mobilnih telefona koga zovu Amadeus GSM Mobil Lazarevac (bitno je ime da se pomene) sam kupio nano -> micro sim adapter. Kartica je original nano sim iz MTS-a, telefon u perfektnom stanju, ali taj kineski adapter mi je blokirao sim, i nije bilo sanse da se izvadi. Kada sam otisao u radnju sa pitanjem "sta cemo sad", lik mi je ponudio za 30e da mi to popravi, ali ne moze danas...

Ispostavilo se da problem nije trivijalan, i da mora da se ceo telefon rasklapa, a postoji rizik da se osteti nesto oko maticne ploce ili LCD-a (proverio sam pricu kod vise servisera), ako to radi neko ko ne zna. Ja sam nasao odlicne likove iz BG-a.
http://ifix.rs/index.php?route=information/information&information_id=4s Rade vrlo povoljno i jako su korektni.

A ovog mangupa sto mi je uvalio krs i pravi se lud cu da pljujem gde god stignem, znam da cita i ovaj forum... Ja da sam nekoga tako ostetio ispao bih covek i resio bih mu problem. No sve ima cenu, i svaka se skola placa.

3gs
03-12-2013, 11:56
druze svakome moze da se desi sa kojim god adapterom dal kineski kanadski svajcarski jednostavno je to napravljeno tako da mozes samo trenutno da se posluzis kada je hitno... veliki su Problem ti adapteri ja imam kuci 4 vrste tih adaptera i sa ni jednim ne mogu da kazem sa sigurnoscu da je siguran za koriscenje i da nece napraviti karambol...
trebao si se malo raspitati oko toga...
ne kazem da taj decko nije kriv trebao te je upozoriti na moguce ostecenje telefona sa tim dodatkom..

Ali jednostavno svi ti adapteri nisu sigurni 100% da nece da se pomere unutra kada vadis i zaglave...
tako je kako je...

Nesha
03-12-2013, 12:02
Nisam ja od juce, cak imam kuci i micro sim cutter, sekao sam razne kartice i nikad niko nije imao problem. Ali ova je bila iz MTS-a original.
Problem je sta ih lik prodaje u radnji ako zna da mogu da izazovu probleme i kad se problem desi pravi se lud. Isti takav budjavi adapter ima na ali express za 0.5 e da se uzme, a ja sam mu platio 600 din, i na kraju se pravi lud lik.

Nemam ja iPhone od juce pa da se raspitam malo... Nismo drugovi a nisam ni komunista.

.stefan
03-12-2013, 12:04
Svi ti adaptri su za nijansu deblji od sim kartice i to je jedan od razloga sto naprave problem..,tako da decko koji ti je prodao adapter nije kriv...potrebno je uloziti vreme i rasturiti veliki deo telefona da bi se to resilo a niko to nece da radi dzabe...i ne treba

Nesha
03-12-2013, 12:11
Vazi, dodjes kod mene ja ti prodam rezervni deo za automobil, tebi se sjebe ceo automobil zbog toga, ti dodjes opet kod mene i ja ti kazem, daj jos 300e da ti to popravim uz komentar "Trebao si da znas da to ne ide tako..."

Korektno bi bilo pri prodaji da te upozori da moze doci do problema.

3gs
03-12-2013, 12:15
gresis rezervni deo nije ulozak za karticu
vec budzotina da bi mogao telefon da primi karticu...

izvini sto sam te nazvao druze sve sa foruma tako zovem jer su mi svi ovde podjednaki pa moram nekako da ih zovem jedino se ti nesto ljutis...

trebao si da hvatas za gusu tog sto ti je prodao :)

uostalom nije mi bila namera da se prepirem sa tobom vec da ti kazem kakvo je stanje sa tim dodacima, ti si to pogresno shvatio
izvini jos jednom

Ljuba
03-12-2013, 12:33
Trebalo je da usledi upozorenje od strane prodavca da moze da izazove problem kod iphone i da je skupo da se otkloni to, da preporuci da se ne ubacuje u iphone. S obzirom da je vec znao da ce da izazove problem...
Ali to su srpska posla....

Nesha
03-12-2013, 12:55
Trebao je kad se vec problem desio da ispadne covek i da kaze, daj resicemo to nekako. A ne da kaze danas ne mogu i moze za 20-30e.
Ja za svoj rad uvek garantujem i kad prodam nekom nesto dam mu uvek 7 dana rok da vrati ako iz bilo kog razloga ne zeli ili mu ne radi.

I necu vise da trolujem ovde, jer se javljaju uvek neki drveni advokati. Cilj mi je bio samo da upozorim ljude sta moze da se desi i gde ne treba da kupuju da im se to ne bi desilo.

Da je ispao fer i rekao daj da resimo problem, svuda bih ga hvalio, a ovako cu da ga pljujem gde god stignem i da kazem ljudima da ne kupuju tu i tu. To se zove self promotion, ali na srpski nacin.

skiper
03-12-2013, 12:59
Nema veze gde ces je kupiti, sa tim karticama moze uvek i svima da se desi.