PDA

View Full Version : Iphone se sam restartuje



delijegate7
29-10-2013, 00:08
Imam ponudu da za bas,bas male novce uzmem iphone 4 32gb sim free ali jedini problem je u tome sto kaze momak da se telefon sam restartuje posle nekoliko minuta.. Znam da je totalna nebuloza da pitam ali ajde,da li neko mozda zna u cemu bi mogao da bude problem i da li uopste vredi uzimati tako nesto? Posto sam spreman da ga nosim u servis i da ga popravljam jer bi mi svaka opravka do 70-80e odgovarala s obzirom za koliko mogu da ga dobijem.. Da li moze da se popravi uopste? Vasa misljenja molim.. hvala unapred

ervin.p
29-10-2013, 00:29
Je li taj vlasnik pokusao da mu radi restore?

evil
29-10-2013, 01:13
Moguce je da mu je crko baseband cip, tako da mora cela ploca da se menja..


Sent from my iPhone 5 using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

BaneK
29-10-2013, 01:15
Moguce je da mu je crko baseband cip, tako da mora cela ploca da se menja..


Sent from my iPhone 5 using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)


Imao sam isti slucaj sa 3gs tako da ti ne preporucujem ovaj ip ili u koliko hoces da se cimas to odluci.

delijegate7
29-10-2013, 01:17
@ervin.p ne znam da li je radio restore,mada i ako jeste mislim da mi ne bi priznao..
@evil ako mu je crko baseband cip koliko bi to kostalo? da li bi se time resio problem?
hvala svima na odgovorima

BaneK
29-10-2013, 01:20
Naj bolje ako mozes da ga zamolis da odete zajedno do iSrbija servisa (http://www.iphone-srbija.com/iphone-ipad-servis-beograd-srbija/) da ga momci pogledaju i kazu ti vredi ili ne vredi uzimati i eventualno koliko bi kostala popravka, pa se tada odluci.

evil
29-10-2013, 01:25
@evil ako mu je crko baseband cip koliko bi to kostalo? da li bi se time resio problem?
hvala svima na odgovorima

Tesko se nalazi ploca, jedino da nadjes neki drugi pokvaren iP, tipa da mu je crko displej, a ploca je ispravna i da se prebaci u taj...Ne znam koliko ti se to isplati. :-)


Sent from my iPhone 5 using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

borisa
29-10-2013, 11:13
idi u usage, pa diagnostic pa vidi ako ima panic.plist onda je fabricka greska u hardweru i nema pomoci...

Nikky
29-10-2013, 22:54
"jedini problem je u tome sto kaze momak da se telefon sam restartuje posle nekoliko minuta" ...malo je nedovoljno za diagnozu.
Ako starta, starta li komplet da ga mozes koristiti ( netz, wlan...) ili prilikom starta se "zakuje" negde i ponovo iz pocetka?
I jedno i drugo moze biti hardware ili software problem, ako znas vise bilo bi od pomoci (BB nije sigurno, bez BB Iphone je Ipod, ali starta)

nebojsa25
15-11-2013, 03:30
Ne verujem da je hw u pitanju, mislim da je problem softverske prirode, a evo i zasto tako mislim.

Zeni sam uzeo pre 4 meseca iPhone 4s i imala je iste probleme, znaci, telefon se povremeno rebootuje, stoji na stolu, niko ga ne dira, samo vidim jabuka se pojavi na ekranu i normalno se upali. Nije to bilo cesto, u proseku jednom u 10 dana, ali me je iritiralo. U Diagnostic opciji je imao za svako gasenje panic.plst, a citajuci po internetu, tj. na apple support stranici mislio sam da je hw greska, jer tamo ljudi spominju da su zbog toga menjali telefone.

Medjutim, juce zeni dam moj iPhone 5(sa kojim od 30.09.2012 nisam imao ni jedan reboot ili respring), i vratim njen backup sa kompjutera i iclouda, kad sinoc oko 22, ucini mi se da vidim jabuku.
Uzmem telefon u ruku a on se rebootovao, udjem u diagnostic, kad ono tamo opet panic.plst log file.
Sad sam vratio ponovo moj backup, samo preko itoolsa obrisao moje a u bacio njene brojeve, pa cu videti kako se ponasa u sledecih par dana.

Najbolje bi bilo da uradim restore i da ne vracam nikakav backup, ali izgubicu jailbreak a i ne svidja se gospodji ios7.

bejbe
15-11-2013, 16:00
Ja imam tAj problem na i5, iOS 7, restore radjen x puta, stoji panic.plist, tel došao sa garancije pre 20 dana.. Jel moguće stvarno da je hw problem.. Vracao ne vracao bek ap nešto stuca.

borisa
15-11-2013, 17:58
hardware problem, na apple forumima pisu da je jedini lek kupovina drugog :D

MIX
08-12-2013, 20:45
Ja imam problem sa 3gs-om,sam se restartuje u danu po 5-6 puta.
Uitru ga skinem sa punjaca i radi ok do kraja dana i onda pocne resetovanje.Cudno je da prilikom ponovnog paljenja procenat baterije znatno mjenja,nekada upali i pise 80%,nekad 40,nekada 15% i onda skoci sama na 95% i tako uvek.
Barerija je inace losa,to znam.
Old boot je i firmware je 5.13 a ios je 6.1.3,sveza instalacija,otkljucan ultrasnovom.
U diagnostic usage izbaci panic.plist
Zanimljivo je to sto kada prenoci na punjacu radi ok dok se baterija malo ne potrosi i onda pocne da zeza.
Neki predlog?


Sent from my iPhone using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

igor11
08-12-2013, 21:12
Zameni bateriju, ako se problem i dalje javlja, onda na oglas ili u kantu..

MIX
08-12-2013, 21:44
Kakve su sanse da zamjena baterije pomogne?


Sent from my iPhone using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

igor11
08-12-2013, 21:49
To realno neces znati dok ne probas.. Meni deluje kao da su ti otisle celije na bateriji pa zbog toga brljavi i gasi se, a mozda je nesto ozbiljnije..

MIX
08-12-2013, 22:10
A vidi ovo,kada je na punjacu upaljen svako 5min se resetuje a kada ga stavim na punjac i potom ga ugasim ne pali se sam i puni bateriju,al ona procente opet brka.
Stavljao sam bateriju iz iphona 3g al nju nece da puni nikako i na njoj se resetuje,al baterije za 3g i 3gs nisu iste?


Sent from my iPhone using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

skiper
08-12-2013, 22:20
Ako se restartuje i na punjacu onda nije do baterije.

MIX
08-12-2013, 23:43
Na punjacu svakih 5min se resetuje,al kada ga skopcam na punjac i ugasim sve bude ok.
Cudno.
Samo me buni ako nije do baterije zasto drzi naprimer 60% nekih par sati i onda kada se resetuje pokaze 41% i tako uvek,nekad drzi 90% isto par sati i posle reseta nekih 50%?
Konektor punjenja nije,imam rezervni pa sam probao.


Sent from my iPhone using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

Icko
09-12-2013, 00:30
Da li si probao i sa drugim kablovima i sa drugim punjačem? Ako ti nije original oprema, probaj da pozajmiš od nekoga čisto radi probe.
Ja sam imao problema sa nekim bezveznim punjačem (ne USB, nego punjač koji ide u šteker). Kada sam punio telefon preko njega, telefon je sam počeo da ludi, da otvara sam ikonice itd. Čim sam vratio original, nisam imao problema.

Jailbreak
09-12-2013, 02:09
Baterija


Sent from my iPhone

MIX
09-12-2013, 15:54
Baterija problem,zamjenom svi problemi nestali i telefon radi najnormalnije.



Sent from my iPhone using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

iDusanVP
18-12-2014, 11:56
iPhone 4, kupio sam ga sa polomljenim kućištem. Premestio sam ploču u drugu četvorku, telefon sse uključi, pojavi jabuku i traži da se prikači na iTunes. Prikačim na računar iTunes ga prepozna, krene da radi Restore i samo se telefon resetuje. Imali mu neke pomoći ili da bacim ovu ploču?

MIX
18-12-2014, 13:54
Probaj bateriju drugu ako imas.



Sent from my iPhone using Tapatalk

iDusanVP
18-12-2014, 23:03
Probao sam sa 3 različite baterije, sve su polovne ali originalne. Isto sve, nekada se brže resetuje kada krenem restore da radim, a nekada sporije. Uglavnom ne stigne da završi restore.

ilijakv
20-12-2014, 16:10
Jel izbacuje neki error u iTunes?

iDusanVP
23-12-2014, 13:51
Ne, telefon se samo resetuje i čuje se zvuk na zvučnicima kao kad skinete kabal.

ilijakv
23-12-2014, 16:17
Lici mi na bb cip,vidi nadji drugu plocu...:(
Ili proveri tu u servisu..

stola
26-05-2015, 17:41
Pozdrav narode. Novi sam na forumu i malo sam tražio moj problem ali nisam našao rješenje. Dešava mi se da priključim iPhone 4s (otključan-komplet, najnoviji iOS) na original punjač koji mi je stigao sa iPad 2 i on se restartuje. To se dešava svakih nekoliko minuta, ali u malo po malo telefon se napuni i baterija normalno drži. Nakon izvjesnog vremena korištenja telefona, iz čista mira, kada počnem da punim telefon sve radi normalno. Ništa mi nije jasno. Moram napomenuti da telefon inače normalno radi. Nema nikakvih naznaka o nekom kvaru sve dok ne počnem da punim bateriju. To mi se isto dešava i kada ga priključim na PC (restartuje se). Nedavno mi nije bilo jasno zašto nakon nekog vremena normalnog korištenja preko iTools i iToons računar neće da mi otvori telefon u iTools. Kada sam ponovo upalio iToons tražio mi je dozvolu da računar pristupi telefonu, iako sam ranije već odobrio pristup sa tog računara.

ilijakv
27-05-2015, 02:08
Punis telefon na punjac od iPad-a??

stola
28-05-2015, 17:17
Da, što? Nisam primjetio razliku u specifikaciji punjača iPad i iPhone.

apple ios
28-05-2015, 17:38
iPad punjac je dosta jaci, mada i ja ga ponekad punim njime i nisam nista primijetio.


Sent from my iPhone 6

stola
31-05-2015, 12:28
Ima li iko ideju šta bi moglo biti. Jedan prijatelj mi kaže da je vjerovatno čip ili ploča. Najgore je to št se to ne događa stalno već se desi da nekad puni normalno a nekad se rastartuje svako malo.

lowzyyy
31-05-2015, 21:30
Ko zna sta moze da bude... Baterija, dok , ploca...


Sent from my iPhone using Tapatalk