PDA

View Full Version : Tower Defense game Dev



Lazar
26-10-2013, 18:07
Pozdrav svima,

Poceo sam da razvijam svoju TD igru. Nisam siguran koliko cu daleko da doguram i da li ce ikad izaci na store ali se nadam da hoce ;) imam dostva svojih ideja koje zelim da implementiram i imam vec dosta toga odradjenog.

Zasto sam otvorio ovu temu? Potrebno mi je vase misljenje i iskustvo sto se tice TD igara. Ukoliko neko zeli da pomogne bilo bi mi drago da cujem kakav TD bi najvise voleo da igra. Sta vas je nerviralo u dosadasnjim TD igrama, sta vam se svidjalo. Svaki predlog je ce uci u razmatranje. Neki ce se verovatno naci u igri neki nece. Hvala vam na saradnji i nadam se da cu u neko skorije vreme imati igru koju cu moci da podelim sa vama ;)

a sad nazad na kodiranje :vb_type:

illusion
26-10-2013, 18:18
grafika nije presudna ali bi bilo pozeljno da koristis unreal engine ako ne moze i unity,meni licno se svidja kad vidim da mogu dosta da budzim jedinice,znaci sto vise experiance i levels :)

ako treba nesto zovi,kod Caira sam :)


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free (http://tapatalk.com/m?id=1)

Lazar
26-10-2013, 18:23
unreal engine je baziran za 3d igre :) TD planiram da pravim kao 2d. unreal engine takodje nemas cenu na sajtu :) samim tim mogu da zamislim koliko kosta :) unity ako hoces da radis za android + ios kosta 4500 evra i takodje je baziran za 3d igre ;) za TD mislim da to nije potrebno :)

hvala na idejama i podrsci ;)

illusion
26-10-2013, 18:27
zar ne moze ona free verzija unity da zavrsi posao?u kom programu jos mogu da se prave igre za iphone?


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free (http://tapatalk.com/m?id=1)

Lazar
26-10-2013, 18:31
mozes ti da razvijas u free verziji sta hoces :) ali neces moci da izbacis na trziste :) a da kesnem 4500 evra za licencu pa jos jedno 1000 za dizajnera malo mi mnogo :D

nije ti potrebano celo okruzenje da bi razvijao igre :P opengl ES zavrsava poso. ako zelis ispomoc koristis neki framework koji se bazira na istom. Ja trenutno koristim cocos2d open source. imas dozvolu da menjas svaku njihovu klasu i da ih prilagodis sebi. takodje dozvoljava da u sred koda koristis klasicne openGL funkcije sto ti daje beskonacne mogucnosti. Ono sta je korisno kod ovakvih framework-ova kao cocos2d je to sto imaju gotove funkcije i klase koje mozes da iskoristis da ne pises sav kod od nule.

razlika ovog i unity programiranja je sto je tamo vecina stvari odradjena vec gotovo. dosta toga prevlacis spajas iz nekog bildera i slicno. ovde sve sam kodiras :) objective-c + opengl kod i cepas :D

ja trenutno imam dosta toga odradjenog i funkcionalnog :) graficki je sve ocajno jer koristim slicice sa neta :) ali generalno dosta toga vec funkcionise :)

illusion
26-10-2013, 18:37
e da sam malo mladji pa da upisem programiranje,oduvek sam zeleo da pravim igre za mobilne :)

probacu ovo sto si mi napisao samo treba puno vremena i strpljenja...


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free (http://tapatalk.com/m?id=1)

Lazar
26-10-2013, 18:39
hehe ta ideja o pravljenju igra je mene odvela na elektornski fakultet :P

oduvek sam hteo da napravim svoj TD i evo sad imam priliku za tako nesto :) ali kad vec pravim hocu da probam da napravim nesto kvalitetno ;)

illusion
26-10-2013, 18:44
nadam se da cemo jednog dana moci da stinemo sa appstore mada mora da postoji neka fora da napravis ipa fajl i uploadujes i mi instaliramo,bio je neki sajt za testiranje beta verzija...


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free (http://tapatalk.com/m?id=1)

Lazar
26-10-2013, 18:55
hehe ma smislicu za store nesto :) otvorim na kumovo ime u austriji na drugovo u francuskoj ili negde vec. to mi nije problem. za testiranje cu da vidim. da napravim nesto pa cu onda da se bavim time :D

p.s. i da jos jedan problem nemam ios uredjaj :D

didlika
26-10-2013, 19:59
Najbolji TD koji sam igrao bio Nimos TD mapa u warcraftu. Stvarno je bio dobro odrađen jer si imao dosta vremena i načina kako da praviš lavirinte. Dosta različitih tower-a i dosta jedinica (leteće, hodajuće, nevidljive...) i naravno tower-i koji udaraju hodajuće, leteće ili vide nevidljive pa razlike brzina/dmg/range itd. Novije verzije su uništili jer su dodavali heroje i ostale gluposti, ali su početne bile jako dobre. Ima čak i blocking tower-e pa si mogao da recimo zagradiš jednu stranu, pa ih teraš da se vraćaju, sve u svemu jako dobro odrađeno. Probaj mapu, ako ti treba mogu ti šibnuti da probaš, možda ti se i svidi.

Lazar
26-10-2013, 20:10
dobra je ideja sa nevidljivim jedinicama. to jos nisam video :) to cu verovatno da usvojim :) za hodajuce i letece sam planirao i naravno kule koje odredjene gadjaju.

probacu obavezno tu mapu ;) hvala za ideju :)

stefaneli
26-10-2013, 23:49
Nisam siguran da li si mislio naj taj tip igrice, ali po mom misljenju, najbolja td igrica je kingdom rush na appstore-u. Ukusi su razliciti, naravno, ali meni se najvise svidjaju igrice, tj. "Okruzenje", tipa vitezovi i taj fazon.ali to je sve stvar ukusa. Tako da mozes nju da pogledas za neke korisne forice.
I jos jedna stvar, vidim da spominjes neke troskove. Ne znam da li znas ali da bi izbacio na appstore, moras da imas njihovu(apple) licencu, citaj 100$ godisnje. I oni treba da ti odobre igricu pa da je okace. Drugar je imao jednu aplikaciju pa zato znam... ;) Srecno sa time... :) pozdrav...

Lazar
27-10-2013, 02:19
kingdom rush je extra odradjen ;) cak mislim da je radjen u istom okruzenju u kome ja radim :) ma za licencu znam :D 100 dolara je nista u odnosu na to koliko neke druge stvari kostaju :D

illusion
27-10-2013, 02:17
pretpostavljam da imas MAC i da je samo na njemu moguce programiranje za ios?

Lazar
27-10-2013, 02:25
imam hackintosh :) da moras da imas mac osx

Mjölnir
27-10-2013, 09:56
mada mora da postoji neka fora da napravis ipa fajl i uploadujes i mi instaliramo,bio je neki sajt za testiranje beta verzija...


TestFlight? Hockey?

illusion
27-10-2013, 09:57
Da TestFlight :)

Lazar
27-10-2013, 11:04
testflight znam da su koristili u mojoj prosloj firmi. ali nisam siguran kako tacno funkcionise. provericu sve to kad budem imao nesto sto je apsolutno funkcionalno :)

za sada imam napravljeno samo da postoje razne mape koje se lako generisu. napravljen bar da mozes da izvlacis kulice na odredjena mesta. izlaze neprijatelji i kulice ih biju.mogu da se prodaju kulice i da se unapredjuju. to je otprilike to sta sam napravio do sada :)