PDA

View Full Version : Asus G75VX-T4106H Notebook, Intel HM77,8 GB RAM, NVIDIA GeForce GTX 670MX - 3072 MB



zoki-oki
22-10-2013, 18:47
Hocu na laptopu iz naslova da instaliram Mountan Lion 10.8.5 pa imam neka pitanja :)
Napravio sam USB Install preko MyHack-a ali kad treba da boot-ujem pojavi se: boot0: error :brickwall:
Jel to znaci da sam lose pripremio USB Install ili mozda nesto drugo?
Pre neki dan sam uspeo nekako da instaliram na drugi nacin ali kako ja hocu da izbegnem Clover hocu sve iz pocetka, sad razmisljam da nije Clover ostao negde na neku particiju kao hidden ili u Bios, imam dva hard diska:
1.SSD Samsung 840 PRO 256GB sa Windows 8 koji hocu da zadrzim
2 HDD 750 GB Ovde hocu OS X (ako moze dve particije zbog linux-a)

noname
24-10-2013, 22:00
Ne razumem baš, da li ti ne radi uopšte myHack instaler ili si već instalirao pa ti izbacuje boot0 error?

Ako je prvi slučaj, onda reinstaliraj Chameleon na njemu, da li samim myhackom, da li nekim .pkg ili Chameleon Wizardom.
Ako je ovaj drugi slučaj, da li si probao da reinstaliraš Chameleon sa USB instalera? Znači podigneš sa USB-a, dođeš do install menija i gore odaberi myHack i reinstaliraj CHameleon.

Na drugom HDD-u, napravi particije po želji, 2,3 ili više, jednu formatiraj u FAT32 i kasnije sa Disk Utilitijem pretvori u HFS+, i jednostavno instaliraj na nju OS X.

zoki-oki
25-10-2013, 00:56
Instalirao Cameleon na USB OS X Install Disk i problem resen, instalirao Mountain Lion 10.8.5 (prethodno izbrisao NVDAResman.kext) jer sam dobijao kernel panik.
Instalirao potrebne kext-ove, sve radi sem grafike, kasnije opet instalirao Cameleon -2.2 svn-r2266.pkg na sistem ali opet bez USB nece da se butuje sistem, u Bios podesio da mi prvi boot bude Mac OSX ali bez USB salje me direkto u Bios iako ne pritiskam nista :O
Sta dalje, DSTS nisam jos instalirao, mislio sam zajedno korak po korak.
Otvoricu novu temu u post-install