PDA

View Full Version : Ne mogu da otključam iPhone4 sa gevey-om!



korahepop
17-10-2013, 22:50
Dragi prijatelji, forumaši..imam veliki problem, pa tražim pomoć od iskusnijih! Naime, prijatelj mi dao 4s da mu ga probam apdejtovati sa 4.2.1 na neki veći, pošto nije mogao ništa da instalira. Telefon ima gevey i bio dobar dok se nije uradio reset na njemu i sad ne može da se prijavi i otključa. Pratim ova uputstva oko aktiviranja sa gevey, ali ne ide. Sve što sam uspio da zapamtim od informacija je: Ios 4.2.1 modem firmware 3.1.(neki). Listam ove forume ali sto lekcija, uputstva i onda se totalno zbunim, pa ako neko može da mi izađe u susret bio bih mu zahvalan do neba. Znam da sam početnik, ali skontaću ako me neko uputi na pravi put. Hvala!

igor11
17-10-2013, 22:54
Ako si updejtovao sistem na neki visi SW, onda ti ta kartica verovatno vise ne radi sa tim iOS-om i bb.. Sta znaci to resetovao?

Icko
17-10-2013, 22:59
Moraćeš kupiti x-sim ili r-sim karticu.

korahepop
17-10-2013, 23:05
Ma nigdje ništa nisam apdejtovao jer nije moglo preko itunes-a. Restart sam uradio na telefonu, na podešavanjima pa reset all data and settings (mislim da je tako pisalo). Kada se upalio tel piše ono da se spoji sa itunes-om, i kad sam ga spojio piše da kartica nije validna.

igor11
17-10-2013, 23:16
Verovatno si isao na erase all content and settings. Nemoj spajati telefon sa itunes-om.. Vec lepo izvadi i ubaci karticu sa geveyom da ti se pojavi onaj prozor gde ubacujes code sa mreze na kojoj je telefon zakljucan

korahepop
17-10-2013, 23:28
Da da..erase all sam isao.. Onda kad sam ga upalio nekako se on uspio registrovati na mrezu i kad zovnem taj broj u redu je, ali je i dalje samo ono za hitne pozive. Medjutim sad mi samo gore u vrhu pise No service kad ubacim sim sa gevey-om. Nesto mi tu nije logično... Samo se nadam da ga nisam zeznuo. Ima li neke opcije da izvšim neki reinstall IOS-a pa da proradi ili možda neka opcija ponovnog reseta pa da krenem nanova sa gevey-om? A ta opcija ubacivanja koda mi ne postoji kad ubacim karticu sa gevey-om.

igor11
17-10-2013, 23:36
Sad nesto razmisljam.. Otkud 4S-u sistem 4.2.1? Koliko ja znam on je dosao sa iOS 5, tako da je to iphone 4..

korahepop
17-10-2013, 23:43
Pa može biti.. http://support.apple.com/kb/HT3939 na ovom linku nadjoh kako da indentifikujem model i vidjoh da mi je model nazad A1332 tako da je vjerovatno samo 4. Izvini na mom neiskustvu. :worship: Jel to mijenja situaciju?

igor11
17-10-2013, 23:46
Naravno da menja.. Iphone 4 ne mozes da aktiviras sa gevey karticom.. Moras naci maticnu karticu na kojoj je telefon zakljucan ili da uradis jailbreak i haktiviras telefon..

Icko
17-10-2013, 23:52
Da li si ispratio uputstvo za gevay karticu?
Settings, phone, Sim applications, pa klikni na engish pa accept, sačekaj 15 sec, pa pozovi 112 i prekini posle 2 sec. Zatim upali Airplane mode i sačekaj da ti izađe poruka No sim, pa ugasi airplane mode. Tada bi trebao da ti nađe mrežu.

korahepop
17-10-2013, 23:52
Aha.. onda ima tu posla. Znaci nisam smio raditi erase all data and settings? Sobzirom da je tu matičnu karticu nemoguće naći (bar tako mislim), onda mi ostaje ova druga opcija. Znači poslije jailbreak-a bi trebao da ga osposobim?

igor11
17-10-2013, 23:54
Da, posle JB ce sve biti u redu, osim notifikacija koje ces morati da sredis sa SAM-om..

korahepop
18-10-2013, 00:06
Da li si ispratio uputstvo za gevay karticu?
Settings, phone, Sim applications, pa klikni na engish pa accept, sačekaj 15 sec, pa pozovi 112 i prekini posle 2 sec. Zatim upali Airplane mode i sačekaj da ti izađe poruka No sim, pa ugasi airplane mode. Tada bi trebao da ti nađe mrežu.

Pa gledao sam ova uputstva po pitanju gevay..ubacim karticu i pise samo hitni pozivi..i pojavi se samo jedna crta mreze onda mi se pojavi accept (a gore u polju kao sto vidim treba nesto da pise, mada se meni to ne pojavljuje) i onda pozovem 112 prekinem poslije 2 sec i nista...gore gdje je mreza pise searching i poslije samo no service.

korahepop
18-10-2013, 00:10
Da, posle JB ce sve biti u redu, osim notifikacija koje ces morati da sredis sa SAM-om..

Mogu ti reći da me to raduje, jer nije moj telefon. Valjda ću se snaći sa tim JB. :) Samo ako može neka smjernica ili uputstvo gdje piše objasnenje kako da izvršim to. Hvala na trudu i nadam se da ne zamjerate ako sam šta glupo pitao (ili ću pitati), jer mi je ovo bukvalno prvi dodir sa IPhone-om. :)

igor11
18-10-2013, 00:14
Forum je pun tutorijala kako da uradis jailbreak.. Prelistaj malo forum i naci ces ono sto ti treba

korahepop
18-10-2013, 00:27
A pretpostavljam onda da je telefon bio otkljucan sa maticnom karticom, pa sam ja onda to ponistio sa brisanjem svega.

igor11
18-10-2013, 00:31
Upravo tako... Imao si srece jer ti nije prosao update u iTunes-u jer bi ga zakljucao za sva vremena i onda bi morao da ga otkljucas preko IMEI-a..

korahepop
18-10-2013, 00:40
Znaci cijela poenta je bila kad sam dobio tel da ga podignem na veci IOS, ali to nikako nisam uspijevao jer nije htio da se spoji sa itunes storeom..sreca u nesreci! Ne znam zasto se upustih u bilo sta, a da prvo ne priupitam iskusnije. Inace sam radio sa android tel i otkljucavao ih, a ovo mi je prvi dodir sa IOS-om.

Svitac
18-10-2013, 09:19
Druže ovako, da bi podigao iOS na neki noviji , treba ti shsh iz sidije. Ili na zadnji bez JB, ali u svakom slučaju moraš da uradiš custom firmware. E sad, prvi kontakt ti je sa iPhonom pa ti savetujem da ti neko na PM objasni sve postupno, kako da uradiš JB sad i čudi me da ti se nije zaglavio telefon na jabuci posle erase all c. Imaš dosta toga da uradiš ali nemoj sam da petljaš ne znam koliko ćeš savladati gradivo sam , tako brzo...

korahepop
18-10-2013, 16:20
Druže ovako, da bi podigao iOS na neki noviji , treba ti shsh iz sidije. Ili na zadnji bez JB, ali u svakom slučaju moraš da uradiš custom firmware. E sad, prvi kontakt ti je sa iPhonom pa ti savetujem da ti neko na PM objasni sve postupno, kako da uradiš JB sad i čudi me da ti se nije zaglavio telefon na jabuci posle erase all c. Imaš dosta toga da uradiš ali nemoj sam da petljaš ne znam koliko ćeš savladati gradivo sam , tako brzo...

Da li bi za mene odgovarao ovaj tutorijal http://www.isrbija.net/showthread.php/39079-TUTORIAL-Kako-updateovati-jailbreak-iOS-6-1-2-Sn0wbreeze-%28iPhone-3GS-4-iPod%29 Samo da napomenem da sam uspio da skontam da mi je IOS prije erase all 4.2.1 i Modem Firmware je 03.01.(neki).

zabrljanje
18-10-2013, 16:41
Ne odgovara posto skoro sigurno nemas pravilno sacuvane shsh za 6.1.2.
Skini tinnyumbrella i proveri koje shsh imas sacuvane a onda moze da se razmislja da se pravi custom (moras da sacuvas baseband koji mozes da otkljucas sa Gevey karticom; ili, ostavi IMEI u Temi Besplatna IMEI provera da vidis sa koje je mreze i da li bi mogao da ga otkljucas preko originalnog provajdera - sto je i najbolja varijanta).


http://www.idownloadblog.com/2013/02/02/how-to-save-shsh-blobs-for-ios-6-1/

Ignorisi sto pise 6.1 samo vidi sta imas od shsh sacuvano.

korahepop
18-10-2013, 18:39
Hmmm...skinuo sam i pokrenuo ovaj tiny ali mi ne prepoznaje telefon. Jel ima neki drugi način? A ostavio sam IMEI u temi da mi provjere.

zabrljanje
18-10-2013, 19:08
Probaj da ga ubacis u DFU mod


http://osxdaily.com/2010/06/24/iphone-dfu-mode-explained-and-how-to-enter-dfu-mode-on-your-iphone/
http://thebigboss.org/guides-iphone-ipod-ipad/dfu-mode

ili probaj da vidis sa redsn0w-om


http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=16990

korahepop
18-10-2013, 20:57
E ovako..udjem u DFU mod i onda pokrenem ovaj tiny program, ali mi sa strane nema uredjaja kao sto vidjoh na uputstvima. Evo par slika, cisto da neko pogleda i da kaze da li grijesim negdje. 2257222573225742257522576

I da...fajl koji sam dobio u folderu SHSH.22577 Da li je to taj shsh?

zabrljanje
18-10-2013, 21:20
Nisi oznacio




Save ALL Available SHSH
Request SHSH From Cydia



Vidi i to a i pokusaj preko redsn0w-a.

korahepop
18-10-2013, 21:26
Evo preko redsnowa rezultata! 22578

Ne nisam označio te dvije opcije u tiny-u.

zabrljanje
18-10-2013, 21:28
Oznaci ih, ugasi antivirus, firewall i prati uputstvo.

korahepop
18-10-2013, 21:31
OK..sad cu da probam.. A ovo u tiny jel isto da radim u DFU modu?

igor11
18-10-2013, 21:32
Nisam ispratio sve.. Ali ako nije imao JB na telefonu , onda nema ni jedan blob sacuvan.. Zar ne?

zabrljanje
18-10-2013, 21:35
Vidi, meni se cini da je pominjao jailbreak ali ako nije imao, onda dzaba ova prica...

korahepop
18-10-2013, 21:36
Fora je u tome što ne znam kakva je situacija bila prije mog erase all data and settings. Samo znam da ima ovu gevey karticu i da je bio otkljucan.

igor11
18-10-2013, 21:38
Da je imao JB ne bi mu prosao erase all, nego bi zaglavio na tockicu..

zabrljanje
18-10-2013, 21:42
To je jedino sigurno...sto ce reci da moze samo da saceka da vidi sa koje je mreze i da ga otkljucava na taj nacin...

korahepop
18-10-2013, 21:43
Nista opet...gasio antivirus i firewall i opet nema ničega, tj ista situacija kako maloprije poslah u slikama. Šta mi je činiti!? :brickwall:

igor11
18-10-2013, 21:43
Neka jailbrekuje taj 4.2.1 i neka ceka alat za iOS 7.. Nema mu druge

korahepop
18-10-2013, 21:47
Ma ako moze i neka ranija verzija IOS-a, ako je funkcionalna i ako cu moci da ga otkljucam.

Svitac
18-10-2013, 21:48
Pošto nije bio zaglavljen na jabuci posle all reseta, zaključiću da nije imao JB. Znači ostaje ti da uradiš JB sa redsnowom, redsn0w_win_0.9.6b4 i pogledaš lepo u Sidiji šta imaš pod TSS centar, ako nije bio JB nećeš imati ništa. Druga varijanta je da preko iFaith-a izvučeš blobove, ubaciš fon u DFU i pogledaš ali ja ti savetujem da uradiš sad JB.

korahepop
18-10-2013, 22:10
Aha..znači sad bih trebao malo konkretnije da radim. :) Sad cu da potrazim kako se radi JB u ovim tutorijalima. A to sve sto radim, jel radim sa ubacenom sim karticom ili da je izvadim?

Svitac
18-10-2013, 22:51
Za JB nema veze, slobodno. Za taj FW 4.2.1 koliko se sećam, skini odgovarajući FW sa recimo idownloadblog, selektuješ u redsnowu taj FW što si skinuo, ubaciš telefon u DFU mod, možeš to i preko iReb-a da uradiš, najbolje, i odabereš JB u redsnowu posle DFU moda i to je to. Mada će te uputi i redsnow u dfu mod, ali mi je ireb pouzdaniji.

bbrks
19-10-2013, 00:06
Al ste ga sludeli sad. Nije mi dobro vec:)

korahepop
19-10-2013, 00:52
Jel mogu odavde da skinem firmware?


http://www.iphonefirmware.com/firmwares-download/

igor11
19-10-2013, 01:37
Da, odatle skini.. Skini za iphone 4

korahepop
19-10-2013, 16:38
Oj ljudi poludih ja od ovih tutorijala..a i iskreno strah me da odpocnem sa poslom. :D Toliko je podataka, načina, da sam prosto zbunjen.. Zato ću vas iskusne još par puta priupitati (nadam se da neću biti smor :D ). Tamo čitam o čuvanju SHSH blobs, pa me interesuje jel moram to da uradim, odnosno sačuvam prije nego zapocnem ovaj JB? Onda citam o ovim baseband-ovima..ako se podigne na veci nivo zakljucava se tel za stalno itd itd..pa me interesuje da li cu imati ja taj problem ako uradim JB (mozda je glupo pitanje!)? Da li mogu da koristim ovaj tutorijal za JB?
http://www.iphonefirmware.com/guide-step-by-step-ios-4-2-1-final-version-jailbroken-using-updated-redsn0w-0-9-6b4/

EDIT: Mislim da sam uspio preko ifaith-a da sacuvam ovaj SHSH, ako je to to!22597

Svitac
19-10-2013, 21:53
Stani druže, uradi JB, sa JB ne dižeš BB. Jer onda možeš iz Sidije da vidiš šta imaš od shsh, druga stvar da vidiš koji shsh imaš ako je bio nekad JB telefon je iFaith. Znači kao što ti rekoh, uradi JB da bi dobio Sidiju i u njoj ćeš da vidiš da li imaš shsh neki sačuvan. Ovo nema veze sa novim softverom, to je sasvim druga priča. To što moraš da učitaš softver u redsnow je zbog toga da bi on mogao da prepozna softver u telefonu zbog JB za isti. Uradi ovako kako sam ti rekao slobodno. Čak i u tom tutorijalu vidiš da se radi samo JB nikakav firmware. Ako bude trebalo da radiš kasnije firmware, radićeš custom firmware i to rpeko recimo snowbreeza, koji ti ni u kom slučaju ne diže BB. Uvek ostaje na istom BB da se ne bi telefon slučajno zaključao, Izvini što ti nema više odgovora, jer su ovo stare teme, da kažem odavnooo bilo aktuelno...

korahepop
20-10-2013, 13:39
Ma znam da su stare teme i da sam ja onako, prosto, upao u vec utvrdjen sistem. :) E ovako...odradio sam ga u redsnow-u i sad mi se telefon normalno upalio, tako da mislim da je dobro prosao JB. :) Medjutim kad sam ga ugasio i ponovo upalio zastao na jabuci! Gdje sad gori?! :D

EDIT: Skont'o sam...mora se poslije ici preko redsnowa "just boot" i onda pokrene tel. Ali sad nema mreze, mislim pise gore no service. Kako to sad rijesavam? I kako da palim telefon bez ovog redsnow-a?

Svitac
20-10-2013, 15:47
To ti je sad tethered JB, znači kad ugasiš fon moraš preko kabla da pališ da bi imao Sidiju. Sad u sidiji možeš da vidiš šta imaš od shsh, ako uopšte ima. A za gevey karticu imaš postupak paljenja telefona... Imaš tutorijale gde oćeš po netu.

korahepop
20-10-2013, 16:10
Izgleda da nema shsh za ovo čudo. Jel to problem? A jel postoji opcija da se sredi paljenje bez kabla? Postupak za gevey sam ovaj pokusao: odem na settings/phone/english/accept/15 sec/112 sec (ovdje nece da mi prekine poziv nakon 2 sec)!

Icko
20-10-2013, 16:50
A gde ti izlaze notifikacije za poziv? Ako ti izlaze gore na vrhu, prevuci prstom sa desna na levo i prekinuce se poziv.

korahepop
20-10-2013, 17:26
Gore gore..ali ne moze da prekine, samo pise call ending i nece, a trebalo bi odmah da prekine.

bbrks
20-10-2013, 17:32
Pa nece sam da prekine, prekini ga sam posle 2 sec :P

korahepop
20-10-2013, 17:46
Pa pritisnem call end i stoji tako sivo call ending, pa cak i home pritisnem i vidim gore da pise da se vratim na poziv i onda mi opet opcija da prekinem i nece. Totalno me nervira taj dio.

EDIT: A mislim da sam uspio nekim cudom da spasim SHSH preko tinyumbrella, jer mi je sad nekim cudom ocitao telefon. 22618

bbrks
20-10-2013, 18:02
E sad vec pocinjem da se nerviram :brickwall:
Batali SHSH, imam drugo pitanje.....znas li ti uopste postupak kako da aktiviras karticu uz gevey, sa 112........... ako znas ajde molim te objasni nam :)

igor11
20-10-2013, 18:06
Imas shsh za 7.0.2 a tebi to nista ne znaci jer ne mozes da napravis custom ipsw..

bbrks
20-10-2013, 18:08
Igore, nemoj, video sam, nego da vidimo sta ce da odgovori :)

korahepop
20-10-2013, 18:10
Ovo prijavljujem ljudima sa kojima sam radio od pocetka pa sam imao takav problem. A postupak sa gevey-om ovako: kad se upali tel onda prihvatim ono kao uputstvo kako da aktiviram karticu.. onda sacekam 15-ak sekundi...tj skontam da mi se gore jedna crta na mrezi pojavi i onda zovem 112.. e tu mi bude problem jer nece da prekine i pored toga sto ja pritisnem, nakon dvije sekunde, da prekine poziv. Dalje bi trebalo da idem na airplane mode pa da cekam da mi kaze da nema sim-a i da ga prekinem. Ali i pored prekida 112 (nakon nekog vremena, a to svakako ne prekine poslije 2 sekunde), odem na airplane mode i nikad on mene ne obavijesti da nema sim-a. Eto ti postupka. A pratio sam ovo uputstvo.
http://www.youtube.com/watch?v=CGHUjaUyhoY

Icko
20-10-2013, 18:13
Taj shsh ti je za 7.0.2, tj. najnoviji. Ne diraj to i ne radi ništa sa njim jer ćeš zaključati telefon.
Napisao sam ti kako treba aktivirati telefon sa gevay karticom u nekoliko postova ispred.

bbrks
20-10-2013, 18:13
OK, u redu je, dakle, kazes kad posle call end pritisnes HOME dugme i nece da izadje.......jel tako?
Aj jos jedno, koji ti je sad modem firmware, tj BB?

Icko
20-10-2013, 18:17
Šta si radio sa sim karticom? Da li si uzeo mikro sim od operatera ili si sekao karticu? Da li lepo upada kartica u gevay dodatak?

bbrks
20-10-2013, 18:19
Pa ako se pojavi onaj crni ekran sa accept, onda je valjda u redu

Icko
20-10-2013, 18:24
Idi u settings pa phone, pa sim applications, izaberi english, pa accept pa isto kao što si napisao. Probaj nekoliko puta, trebalo bi da uspe.

korahepop
20-10-2013, 18:39
E ovako..bb mi je ostao isti tj 03.10.01, probao sam ja i ovu opciju settings phone sim aplicate english pa sve ostalo kako ide, ali mi nije nista odradilo. Znaci mene jedino buni sto nece da mi prekine 112 poslije 2 sec iako ja to prekinem. Pokusavacu ja par puta, iako sam vec dosta puta pokusao. A jel mogu sad u settings da uradim reset network settings. Kada odem na ovo sim aplication, sad mi ima od moje mreze one opcije (provjera racuna, imenik, servisi itd).

bbrks
20-10-2013, 18:42
Aj kazi nam sta se desi ako izvadis gevey i ostavis samo karticu od operatera?

korahepop
20-10-2013, 18:48
Ma nista..nema ni crnog ekrana, niti ima mreze, niti mogu ono u settings phone sim aplicat. Nista ostaje mi da pokusavam sa gevey-om!

bbrks
20-10-2013, 19:02
E sad mi nista vise nije jasno. Kazes da sa geveyom dobijes accept ekran, odes na 112 i neda ti da prekines......izvini ali ovo nikad cuo nisam :confused:

korahepop
20-10-2013, 19:05
Pa nista..to je ocigledno nesto do telefona, a ne do sistema rada. :) Pokusacu jos par puta. A da li sad mogu da podignem IOS 5 na njega? Jer mi je to bio prvobitni plan, prije ovog svega. :)

Icko
20-10-2013, 19:09
Ako nemaš shsh za ios 5, na žalost, ne možeš. Probaj malo da 'ukrojiš' sim karticu, kako bi lepo upala u gevay. Uradi reboot, pa probaj opet.

korahepop
20-10-2013, 19:34
Bas steta znaci. Znaci treba da cekam neki unlock za 7.0.2 pa da ga dignem na veci nivo. :) Ispade dosta frke oko ničega. :) Nista onda..ostaje mi samo da pokusavam da ga osposobim. Hvala svima i oprostite na ometanju. :D

korahepop
21-10-2013, 12:51
Drugari evo mene opet. :D Da ne otvaram novu temu, pa cu ovdje da priupitam. Jel moze da se uradi ovaj untethred, pa da normalno palim tel, a ne preko kompa? Vidjoh negdje da ovaj GreenPois0n to radi, ali reko da se ne zalijecem. Ovdje nesto procitah..

http://www.redmondpie.com/jailbreak-ios-4.2.1-untethered-iphone-ipad-ipod-touch-greenpois0n-rc5-how-to-guide/

I jel ima ikakva softverska opcija za unlock, jer me smori ovo sa gevey. Isto tako nadjoh da moze ovo Ultrasnow, ali samo za bb 01.59.00, pa reko moze li se sta navarati jer ja imam 03.10.

bbrks
21-10-2013, 13:02
Na zalost nema varijante. Ni za jedno, ni za drugo


Sent from my iPhone using Tapatalk 2

zabrljanje
21-10-2013, 13:09
Cekaj, ovde pise


UPDATE 3: If you are already using a tethered iOS 4.2.1 jailbreak using Redsn0w 0.9.6 (http://www.redmondpie.com/jailbreak-ios-4.2.1-iphone-4-3gs-3g-ipad-ipod-touch-with-redsn0w-0.9.6b4-guide/), just run GreenPois0n over it to untether iOS 4.2.1 jailbreak..

Inace, skini iFaith i sacuvaj prvo shsh od postojeceg iOS-a
http://www.isrbija.net/showthread.php/20445-iFaith?highlight=iFaith

...i uradi backup...

bbrks
21-10-2013, 13:11
Njah. Stoji da ce tako da ima untethered, ali na 4.2.1, koliko ce mu appova i tweakova uopste raditi?


Sent from my iPhone using Tapatalk 2

zabrljanje
21-10-2013, 13:19
Tako reci nista osim ako se ne potrefi da mu iTunes ponudi da skine neku prethodnu (kompatibilnu) verziju aplikacije (posto su krenuli sa tim).

Jedino normalno je da ga otkljuca i digne na kraju na sedmicu (kako god radio na njemu) ali za prvu ruku bar da ima untether.

korahepop
21-10-2013, 15:58
Iskopah negdje ovaj tekst pa da vidim da li moze neko detaljnije da mi objasni sta ovo ucini.


http://deviphonehelp.blogspot.com/2012/02/ultrasn0w-13-unlock-iphone-4-baseband.html

A pokusao sam sa ovim greenpois0n-om, ali nema nekog uspijeha. Na fonu mi pise unable to find gDevlist unable to find fs_mount unable to find fs_unmount unable to find fs_load_file

Spasio sam ove SHSH sa ifaith-om i ubacio u DFU mod pokrenuo program i ovo dobio. Da li je to dobra procedura?

zabrljanje
21-10-2013, 16:24
Ovo se cesto pominjalo kao problem

Da li si ugasio firewall i antivirus?

Postoji jos nesto od saveta sto sam nasao

1. Hide the gs.apple link in your host file
2. Open greenpoison with sudo (superuser) access
3. When you follow Jailbreak instructions, the third instruction is to let go of the home button - DO NOT LET GO - keep holding until the phone goes pass the " unable gbdevlist" messages, it would take a couple of minutes but once pass, you will see lots of text start popping up.
4. finally when it done, you won't have cydia but rather loader and you would get an error here too.
5. Simply use RedSnow 0.9.7b6 and follow these jailbreaking instructions - "install cydia"
6. Don't worry it won't screw up your untethered jailbreak.

Izvor:

http://modmyi.com/forums/other-methods/748194-greenpoision-unteadered-help-needed.html


keep holding the home button until Greenpois0n tells you it has completed
Izvor

http://www.iclarified.com/entry/comments.php?enid=13758&page=4

Sto se tice ultrasn0w-a, zaboravi ga za tvoj baseband.

korahepop
21-10-2013, 19:26
Izgasim ja antivirus i firewall ali nece. Instalirah ultrasnow preko cydia-e i nekim cudom me prebaci da registrujem karticu metodom gevey-a. I po prvi put mi je proslo kako treba i evo registrovah karticu. E sad mi zao da probam ovo sa powerpoison-om da ne bih opet zeznuo registraciju sim-a. Jel ima to ikakvog smisla, ili da se upustam u proces untethering-a? :D

bbrks
21-10-2013, 19:55
Izvini, sta ti to sad znaci da si registrovao karticu. Jel imas mrezu ili ne?

korahepop
21-10-2013, 21:00
Ma da..sad je normalno, mislim ima mreze. :) E sad ne znam da li ce sta da mi zezne ako uspije green da prodje? I zaista sa 4.2.1 slabo koja aplikacija moze da se instalira. :(

igor11
21-10-2013, 21:22
Strpi se jos malo dok iH8snow ne updejtuje alat za custom za iOS 7, onda ces moci da ga dizes na aktuelni SW..

korahepop
21-10-2013, 22:40
Ma to cu i da uradim..ostavicu ovakvo stanje kakvo i jeste. Najbitnije da mi se mreza opet vratila.

ilijakv
03-11-2013, 22:28
pozdrav svima
Imam iphone 4 radi na gevey kartici.
Ios 5.1.1,modem firmware 4.10.01 i jailbrak je uradjen.Da li mogu da ubacim ios 6.0.1 a da i dalje radi na gevey?
Hvala

bbrks
03-11-2013, 22:32
Ne mozes, zaboravi

ilijakv
04-11-2013, 09:18
Ok,puno hvala na odgovoru bbrks.:)