PDA

View Full Version : Savet oko kupovine iPhone 5



brainles
10-10-2013, 00:30
Ćao ljudi! Prvo da se izvinim ako sam na pogrešnom mestu započeo temu, ali od izbora hardver-softver, ovo mi se čini prikladnije.
Naime razmišljam da uzmem iphone 5. Imao sam 3gs duže vreme, pa mi je crkao, nosim već neko vreme neki android i vidim da to ne ide.
E sad, zanima me koji je najpouzdaniji način da se dođe do telefona? Raspitivao sam se po mobil šopovima, petica od 16 giga je oko 530€, fabrički sim-free, u vakumu što se kaže. I daju 2 godine garancije.Gledao sam po oglasima, nije nešto značajno niža cena za par meseci korišćene, malo izgrebane, i tako to. Još plus u prodavnici bi mogao da uzmem na 3-4 rate. Koja su vaša iskustva sa kupovinom, i na šta bi trebalo da obratim pažnju?

PS- Ovde u Zrenjaninu nigde ne mogu da nađem 5icu od 32 ili 64 giga, što mi je neophodno jer mi je vrisnuo i ipod.. Koliko se kreću iphone 5ice od 32 i 64 giga?

Hvala!

shiza
10-10-2013, 00:36
Ja sam bas skoro takvu temu imao ali nema veze.Ja sam uzeo ip 5 16gb maltene kao nov,nigde ni tackice koriscenja.Svega 1o-ak dana star i to sam uzeo preko oglasa na netu,tako da,ako imas za nov onda uzimaj nov,sto je sigurno sigurno je.Inace nije velika razlika 32 i 64 ako hoces polovne.Moj savet ti je nov.I OGROMNA je razlika izmedju 3gs i 5,Ja sam isto tako uradio,presao sa 3gs na 5 i sada kada uzmem 3gs kao da sam uzeo digitron

mikikv
10-10-2013, 01:23
Najbolje nov , ja koliko sam pratio po oglasima cak sam i ovde na forumu video da su se prodavale nove 5-ce 64 Gb za 600€ , sto i nije neka razlika ako je 16 - 530€ mada mislim da ima i za nizu cenu od 530 Recimo ja ga u Kraljevu imam novog u radnji za 500-510€ 16 Gb nebitna boja ! Pozz

Zexx021
10-10-2013, 01:47
Ja treba da kupim polovan. Nasao sam oko 430e beli full pakovanje kao nov(neostecen) par meseci star. Tesko se nalaze beli,a beli trazim. Pa valjda cu potrefiti dobar. Bitno je da proverim IMEI(sta znaci ako je na blacklisti na americkom operateru a kupljen legano u italiji npr? ) i da li rade lepo fizicki dugmici itd itd. Svaki savet dobro dosao! :)

Yikwo
10-10-2013, 02:58
Da ne otvaram,ajde,novu temu,vredi li prelaziti sa 4s na 5 ???
I koliko bi bila realna doplata za peticu u vakumu ???

matrix
10-10-2013, 09:59
sa 4s na 5 nisam siguran da li se isplati ali ako ti pare nisu problem uvek je osvezenje dobro doslo,i objektivno gledajuci, ip5 je bolji od iph4s ali za dlaku.ja sam uzeo novu 5icu od 32gb belu.presao sam sa 4ke.odusevljen sam.samo ne mogu bas tako brzo da se naviknem na dimenzije nove 5ice, vise mi lezi 3,5" ali je super za gledanje medie.svaka rec hvale za iphone 5.naravno uvek sam kupovao ganz nove uredjaje tako da bih i vama to preporucio.ipak nisu to male pare da se rizikuje.

Srecko
16-10-2013, 22:45
Da ne otvaram,ajde,novu temu,vredi li prelaziti sa 4s na 5 ???
I koliko bi bila realna doplata za peticu u vakumu ???

Evo ja cu ti reci. VREDI ceo dan se igram sa peticom, i te kako vredi. Stojim pri tome da je kvalitet 4s-a bolji, nekako stabilniji mnogo, ali verujem da je stvar navike... Imam ipak peticu jedan dan dok 4s god dana. A da u brzini je abnormalna razlika. Bas bas se oseca.


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free (http://tapatalk.com/m?id=1)

brainles
24-10-2013, 01:31
E, nisam još pazario, ne mogu da se odlučim između 4s i 5, ili da probam nekog da navatam da mi donese 5s iz `merike.. Hteo bi samo da pitam, verovatno ima negde tema ali ne mogu da nađem.. Elem, koliko sam informisan za ios 7 još nema jailbreak, a čini mi se da mi je neko rekao da nema ni za 6.2.nešto.. Koja je poslednja verzija ios koja može da se džejlbrejkuje?

Luka Panic
24-10-2013, 01:33
6.1.2 moze...a 6.2 i ne postoji :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

djukaf1tp6
28-04-2014, 09:04
Moram aktivirati ovu temu :D
Skoro kupih LG G2 al ne mogu sa androidom da izadjem na kraj pa razmisljam za iphone 5 da ga zamijenim (polovan). E sad lik koji ga prodaje poznat je dosta i svi ga hvale. Sta bih trebao da iskobtrolisem najvise i mogu li kako da vidim jel telefon otvaran?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

illusion
28-04-2014, 09:13
jedino da vidis po srafovima da li je otvaran...

djukaf1tp6
28-04-2014, 10:11
Mozes li mi malo bolje objasnit kako da ih razlikujem ?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk