PDA

View Full Version : iPhone 5S - Motion sensors problem!



java
06-10-2013, 14:12
U pitanju su žiroskop, kompas i akcelerometar i na netu se mogu naći testovi koji pokazuju koliko su ovi senzori netačni. Zanima me da li je neko od vas primetio neke probleme u realnom radu? Ovo pre svega može predstavljati problem u nekim aplikacijama koje se oslanjaju na te senzore pa aplikacije postaju neupotrebljive (npr.igre simulacija vožnje i slično).

Evo i link sa detaljima:

http://gizmodo.com/the-iphone-5s-motion-sensors-are-totally-screwed-up-1440286727/@tinaamini


P.S. Pretpostavljam da je ovo hardverski problem, ali može biti i do samog softvera pa ako je potrebno neka je moderator premesti u odgovarajući podforum.

igor11
06-10-2013, 14:57
I ja sam naisao na ovu vest na vise mesta... Meni nije jasno da li sam apple radi testiranje svojih proizvoda pre pustanje u promet ili to prepusta krajnim korisnicima da ujedno budu i testeri..

Prosli put problem sa guljenjem, sada ovo.. Ne mozes a da se ne zapitas da li oni uopste testiraju svoje proizvode??

milan64586
06-10-2013, 15:19
Je l' ovo onda bag na svim telefonima, ili opet kako se kome zalomi?

igor11
06-10-2013, 15:32
Ne znaju ni oni da li je HW ill SW.. Nadajmo se da je SW u pitanju jer se to da ispraviti...

Go®aN™
06-10-2013, 16:05
Cisto sumnjam da ce oni to reci ako je HW

milan64586
06-10-2013, 17:03
Je l' se na svim telefonima to desava (5S) ili samo na nekima?

java
06-10-2013, 21:38
To jos treba utvrditi, uglavnom dosta ljudi je primetilo ove probleme. Ako ima neko sa foruma ko je vec nabavio 5S neka obrati paznju pa ovo pa javi svoja iskustva.

mikikv
07-10-2013, 02:43
Ja kao korisnik iPhone 5 sam imao priliku da kratko koristim iPhone 5s uz 5 - icu i mogu da kazem da sam iskreno razocaran sa 5s !
Na 5 - ici je iOS 6.1.2 na 5s naravno iOS 7 i mogu slobodno da kazem da iOS 6 vredi zlata u odnosu na iOS 7 !
Sve aplikacije koje smo testirali su bile vidno brze na 5 - ici , a pogotovo recimo koriscenje Good reader - a za otvaranje tekstualnih dokumenata gde je je 5 - ica bila brza cak i do 2-3 sekunde prosto covek da ne poveruje , jedino u cemu je 5s bio brzi jeste internet pretrazivac Safari sve ostalo je na strani 5 - ice (IGRICE NISU TESTIRANE), baterija nam je drzala mozda do nekih 1-2 sata duze na iPhone - u 5s ! Pogotovo sam razocaran sa zvukom home dugmeta koje uvek pucka prilikom koriscenja nije vise onaj tupi zvuk kao na ranijim modelima, istestiracemo ovih dana i motion senzore i zasad se nista ne ljusti sa strane crni (Space Gray) iPhone je u pitanju i nosi se bez case - a!Eto drugari nesto na brzaka sto sam ja uocio do sad !

java
07-10-2013, 10:48
Bravo mikikv to nam je trebalo, neko ko moze uporediti 5 i 5S :) Vidi da skines neku igricu sa autima pa da probate voziti, mozda ce 5S praviti probleme (sam ce skretati i sl.). Nije ovde bitna igrica nego cisto me zanima rad senzora i da li pravi probleme. A u pravu si da je 5-ica na iOS 6.1.2 brza nego na iOS 7, kome nije dosadio izgleda 6-ice neka nista ne menja. Jedino je ta promena privukla ljude da predju na 7-icu iako su svi svesni da su performanse nesto losije.

milan64586
07-10-2013, 11:16
Miki je vise poredio iOS6 i iOS7, nego same telefone. Sto se samih telefona tice, jedino je rekao da je baterija duze trajala na 5S (sto mi je cudno s'obizrom na 64bit cpu), sto je plus za 5S.

Mene apropo tih senzora interesuje i kako se GPS ponasa, ako je neko probao. Da nema tu nekih ispada, jer to bi tek bilo haos ako je tako.

java
07-10-2013, 11:30
Pa da, ali covek ima mogucnost da uporedi 5S sa 5-icom pa da vidimo razliku u senzorima. Ja sam dao predlog kako da pokusa testirati, a slazem se da ce biti mnogo problema sa GPS-om ako su ovi problemi hardverske prirode.

Sent via Tapatalk 2

kurbla
07-10-2013, 13:42
Imam 5s vec dve nedelje i mogu vam preneti sledece utiske:

-sto se tice kamere ista je kao i na obicnoj 5ci.Razlika za normalnog korisnika je minimalna.

-baterija mi definitivno traje duze

-imam osecaj da se manje greje prilikom igranja igrica tipa infinity blade 3 i asphalt 8.Senzori rade normalno.

-sto se grebanja tice,za sad nemam ni jednu ogrebotinu,al uskoro ce u folije da ide.

-dugme jeste cudno i senzor barem par puta dnevno ne procita prst kako bi trebalo

-cini mi se da se zvono jace cuje,ali nisam siguran

-sto se tice gps (koristim legalan igo eastern europe) radi kao sat

-imao sam problem sa jednim ruterom koji nije mogao nikako da pronadje.Iphone 4 i 5 su bili nakaceni na taj ruter.

Ako vas jos nesto interesuje pitajte :)

milan64586
07-10-2013, 14:09
Pa je l' ti rade ti senzori o kojima je ovde rec? Libela i ostalo?

I moze li neko da definise rec "cudno" kada opisuje home dugme?

kurbla
07-10-2013, 14:29
jel ti hoćeš da ti ja kažem da ne radi? :)

evo rećiću ti ne radi.

Ne znam kako da ti objasnim dugme,sem da probaš,jer nekako je čudan osećaj kad ga pritisneš,kao da uđe nekako više u telefon nego obično i kad je mekše nego kod prethodnih modela :)

milan64586
07-10-2013, 14:55
Necu da mi kazes da ne radi, nego mi reci da li radi. :) Dakle ako imas neku libelu stavi je na sto, stavi 5S pored i uporedi da li pokazuju isto.

Boletinho
07-10-2013, 15:53
A da li baterija od 5s pase u ip5,je'l zna neko?
Mislim da li je isti djek i konektor na ploci ?

mikikv
07-10-2013, 18:22
Jos nismo stigli do otvaranja istih pu pu valjda i necemo :) da ih otvaramo !

Boletinho
07-10-2013, 22:00
Je'l vam problem vi sto imate 5S,da provjeri te da li i on kao ip5,kad je na punjacu,salje lagane vibracije dok se lagano prstima prelazi po metalnim rubovima i ledjima?

java
07-10-2013, 22:49
Za par meseci ce biti poznato da li baterija iz 5S odgovara 5-ici, a verujem da ce se moci relativno lako nabaviti. Najbolje malo sacekati, a razlika bi trebala biti ocigledna jer dosta dobro drzi na 5S koji je zahtevniji i naravno veci potrosac.

Boletinho
07-10-2013, 23:04
Zato i pitam,jer bi ta baterija u ip5 pravo duze trajala


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free (http://tapatalk.com/m?id=1)

.stefan
07-10-2013, 23:45
Ides u off Boletinho...;)
Imas vec baterije veceg kapaciteta na trzistu koju mozes da stavis kao zamensku...nema potrebe da karabudzis

zabrljanje
08-10-2013, 12:18
Je l' se na svim telefonima to desava (5S) ili samo na nekima?


Pogledaj sta ovde prijavljuju ljudi o tom problemu kod 5s (38.28% su rekli da je sve ok)


http://www.imore.com/how-accurate-digital-compass-your-iphone-5s

kvrcko
08-10-2013, 23:39
Sve je tacno u vezi iPhone 5s ima problem sa žiroskop, kompas i akcelerometar imam iPhone 5s i iPhone 5 sa iOS7 vidljiva su odstupanja najvise se primeti naprimer kad igram igru vozim auto i na pravcu spustim oba iPhone na stol na 5s odma pocinje skretati ulevo a kod 5 ide pravo ne znam dali ce sledece azuriranje nesto popraviti mislim da su slabe sanse i mislim da gotovo svi imaju ovaj problem na 5s ali ne zele priznati !

java
10-10-2013, 10:08
Upravo sam na to mislio, to je i pokazao onaj test sa gizmondo-a...Auto ne drzi pravac nego "vuce" u stranu. Nije to toliki problem sto se tice igrica, nego moguci problemi u nekim vaznijim aplikacijama. Pokazalo se da na GPS-u ne pravi probleme ako su tacni testovi sa linka koji je ubacio @zabrljanje. Za Apple je jedini spas da je ovo SW problem jer se to moze ispraviti buducom nadogradnjom na 7.1. Ako je HW problem onda ce svakako napraviti problem i ostaviti los utisak na kupce jer je nemoguce da zamene sve uredjaje!

kurbla
10-10-2013, 11:05
juce sam bas to probao i nisam imao taj problem :)

josip122
10-10-2013, 11:25
Ja kao korisnik iPhone 5 sam imao priliku da kratko koristim iPhone 5s uz 5 - icu i mogu da kazem da sam iskreno razocaran sa 5s !
Na 5 - ici je iOS 6.1.2 na 5s naravno iOS 7 i mogu slobodno da kazem da iOS 6 vredi zlata u odnosu na iOS 7 !
Sve aplikacije koje smo testirali su bile vidno brze na 5 - ici , a pogotovo recimo koriscenje Good reader - a za otvaranje tekstualnih dokumenata gde je je 5 - ica bila brza cak i do 2-3 sekunde prosto covek da ne poveruje , jedino u cemu je 5s bio brzi jeste internet pretrazivac Safari sve ostalo je na strani 5 - ice (IGRICE NISU TESTIRANE), baterija nam je drzala mozda do nekih 1-2 sata duze na iPhone - u 5s ! Pogotovo sam razocaran sa zvukom home dugmeta koje uvek pucka prilikom koriscenja nije vise onaj tupi zvuk kao na ranijim modelima, istestiracemo ovih dana i motion senzore i zasad se nista ne ljusti sa strane crni (Space Gray) iPhone je u pitanju i nosi se bez case - a!Eto drugari nesto na brzaka sto sam ja uocio do sad !

Mikikv, ja se ne bih s tobom slozio, ja trenutno koristim 5-icu i 5s, meni puno brze radi iOS7, puno je tecniji i brzi, aplikacije puno brze rade, kao sto je netko napisao da se sada osjeca kao da su aplikacije dio iOS-a. Ni kod mene se jos nista ne ljusti, a mislim da ni nece.
Baterija traje osjetno duze. Nakon dugo vremena docekam vecer sa 40.tak %, skinem ga s punjaca u 7 ujutro.


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free (http://tapatalk.com/m?id=1)

Boletinho
10-10-2013, 11:35
Po tebi onda,korektno,isplati li se sa ip 5 preci na 5S + 350 eura izvaliti?

I jos nesto,da li postoji neka razlika u displeju ova 2 modela,neka bas, bas primjetna razlika? Sto je meni najvise vazno:)

skiper
10-10-2013, 11:37
To je relativna stvar, svi mi kad izadje novi S model kazemo da su male razlike i da se ne isplati preci sa prethodnog modela, ali ipak na kraju svi predjemo, bar vecina.

josip122
10-10-2013, 11:47
A gledaj, ne znam sto da ti kazem. Ako ces gledati realno ne isplati se, a opet ako te pucaju te stvari onda ne razmisljas da li se isplati ili ne, nego ga uzmes. :D


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free (http://tapatalk.com/m?id=1)

babaroga73
11-10-2013, 12:37
Upravo sam na to mislio, to je i pokazao onaj test sa gizmondo-a...Auto ne drzi pravac nego "vuce" u stranu. Nije to toliki problem sto se tice igrica, nego moguci problemi u nekim vaznijim aplikacijama. Pokazalo se da na GPS-u ne pravi probleme ako su tacni testovi sa linka koji je ubacio @zabrljanje. Za Apple je jedini spas da je ovo SW problem jer se to moze ispraviti buducom nadogradnjom na 7.1. Ako je HW problem onda ce svakako napraviti problem i ostaviti los utisak na kupce jer je nemoguce da zamene sve uredjaje!

Pa ako ti auto vuce u stranu, to nije do telefona , nego do auta .... u servis , provera silen blokova i trapa .... jel vuce samo kad odpustis gas ili stalno ?

Izvinite, morao sam, bilo je jace od mene .... ;-):D

Boletinho
14-10-2013, 00:59
Evo jedan novi problem s ip5S

Blue screen of death pojavljuje se i na - iPhone 5S uređajima!?


Do sada je BSOD ili "plavi ekran smrti" bio "zaštitni znak" Microsoftovih Windowsa, ali kako se vremena menjaju, tako i nemoguće postaje moguće, pa se on navodno počeo pojavljivati i na Appleovom ponosu...

Iskreno, ne znamo nikoga ko se barem jednom i to ako je imao neverovatnu sreću nije susreo s iznenadnim "smrzavanjem" računara i plavim ekranom koji je odavno poznat kao Blue screen of death. Naravno, govorimo o korisnicima koji koriste Windows platformu, ali čini se da s dolaskom novog Appleovog iOS7 više nisu usamljeni. Naime, prema svedočenju na Appleovim korisničkim forumima iPhone 5S ima takođe problema s BSOD, nakon čega, sasvim očekivano, ode u reboot...

I na Twitteru se javljaju preneraženi vlasnici iPhonea, koji očigledno ne mogu verovati da im se to događa. Očigledno je reč o iWork aplikacijama, Pages, Numbers i Keynote, čija nestabilnost uzrokuje navedene probleme i sada je postalo sasvim jasno da novi iOS 7 nije u potpunosti "ispeglan" pre nego je pušten u produkciju. Do sada je već bilo problema s iMessage aplikacijom, kao i sa sigurnosnim propustima u zaključavanju ekrana, zbog čega je Apple bio prisiljen izdati nadogradnje. Hoće li i kada ponuditi zakrpu i za ovaj najnoviji problem još nije poznato...

http://youtu.be/DNw457joq5I

Byakuya
14-10-2013, 01:09
Pazi ili si ti Tomisla Cuto ili krades coveku clanak a ne potpisujes ga?


http://www.zimo.co/apple/blue-screen-of-death-pojavljuje-se-i-na-iphone-5s-uredajima/7510

Druga stvar: zaista,da li je potrebno da ti kazemo da youtube stavis u youtube link?

Boletinho
14-10-2013, 01:15
Ovo sam nasao sad na fejsu,pa okacio eto:)
Tamo pise sasvim drugi sajt,a nisam reklamirao,to nikada ne radim:)
Na tap pa nemam code za youtube:)
A drug,ne bi bio on,kad mene ne bi opomenuo:)

Byakuya
14-10-2013, 01:39
Ovo racunaj kao poslednju opomenu sto se tice takvih stvari...

redline
26-10-2013, 05:10
Ja mogu reci da sam imao problema sa ziroskopom, pokazivao je -2 kada se stavi na ravnu povrsinu, a i u igricama je skretao sam. Ali od kada su izbacili 7.0.3 sve radi savrseno

mikikv
26-10-2013, 17:27
To bi trebalo da znaci da je u pitanju softverski problem a ne hardverski sto bi trebalo da bude dobra vest !

Silence
26-10-2013, 19:27
Ili ga software cita sa +2 pa ispadne kako treba :)

Tapatalk. now Free ('http://tapatalk.com/m?id=10')

mikikv
26-10-2013, 19:29
To i ako jeste nikad necemo znati nek oni samo to srede :)

Go®aN™
26-10-2013, 19:34
Niko to ne moze srediti bolje od njih, oni su ga napravili oni ce ga i srediti ... Bilo da je SW ili HW ... A sta je zapravo? ... mislim da malo ko od nas kompetentan da kaze pravi razlog.

Ripper
03-11-2013, 00:55
Postovao sam već u temi o iPhonu 5, ali ajde da pitam i ovde... Jel ima neko problema sa Proximity senzorom na 5S ? Pošto sam ja provalio da moj ne radi...niti zatamni ekran pri razgovoru, niti radi Siri - "Raise to speak". Softverski bug ? Jel imaš još neko problema ?