PDA

View Full Version : iPhone 4s problem sa mrezom



Pavle
04-10-2013, 20:43
Dakle drug ima iPhone 4s simfree...
Koji povremeno gubi mrezu?
Sad sta moze biti...?


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free (http://tapatalk.com/m?id=1)

Dr.Jekyll
04-10-2013, 21:25
Reset network settings... Ako to ne pomogne onda nek odradi restore... moze da proba i sa Hard Reset... A mozda je i do kartice..

Pavle
04-10-2013, 22:37
Ma sve je isporbano sem toga sa karticom...
To ce da isproba sledece nedelje...
Nego me interesuje da li je moguce da je nesto sa hardware-om?


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free (http://tapatalk.com/m?id=1)

ShaX_91
23-04-2014, 11:48
Imam isti problem, samo sto ja ne gubim povremeno mrezu nego je povremeno imam, i to bukvalno na 2 sekunde svakih par sati... U Srbiji mi je skroz normalno radio telefon i bio mi je pun signal, radio edge, radio 3g, sve je bilo okej. Kad sam dosao u Madjarsku nesto se zeznulo, ne znam sta... Probao sam sa reset network settings, probao sam airplane mode da cackam, da biram rucno operatera (kad to uradim stoji mi da sam odabrao tog nekog operatera ali se nista ne desava, jos uvek pise no service). Probao sam da ga podignem na 7.1, set up as new, opet nista...
Posle sam probao da ubacim madjarsku karticu misleci da je mozda u romingu neki problem, ali ni madjarska kartica ne funkcionise...

Pavle
23-04-2014, 11:51
Drug je Telefon odneo u Apple Store i zamenio za drugi, bio je u garanciji. Njegov problem je bio hardwerse prirode.
Nadam se da kod tebe to nije slucaj.

ShaX_91
23-04-2014, 12:02
nadam se i ja ali sto vise razlicitih resenja pokusam, to vise mislim da jeste hardverski problem... Odnecu danas na servis da ih pitam sta misle...

ShaX_91
23-04-2014, 15:34
Otvorio je radnik u servisu telefon, gledao antenu, sve mu deluje okej, cini mu se da nije hardverski... Odradio mi je i on clean restore, sad sam na 7.1.1 ali jos uvek nema signala


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pavle
23-04-2014, 15:41
Mozda je glupo da pitam, da li si probao da ubacis tu karticu u neki drugi telefon da vidis da li radi?

ShaX_91
23-04-2014, 15:42
Jesam, probao sam u bratovljev iphone i radila je... I srpska i madjarska kartica...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pavle
23-04-2014, 15:44
Onda stvarno ne znam sta bi moglo biti......

ShaX_91
23-04-2014, 15:48
Otici cu ja u drugi servis pa cu pitati, ovaj servis gde inace idem iako stvarno dobro odradi posao, sve jako zavisi od toga u koju smenu zapadnes... Bratu su jedan dan govorili da je otisao baseband chip i da treba sve da se menja, sl dan kad smo dosli zamenili su mu samo antenu i cao... :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pavle
23-04-2014, 16:11
zavisi sve od coveka na kog naletis i njegove strucnosti....

ShaX_91
23-04-2014, 16:37
Haha pa u zivotu se nisam sa ovako necim susretao :D Ubaci lik vodafone karticu, nadje signal za 5 sekundi :D ubaci t-mobile, isto. Ubaci moju madjarsku telenor, ne radi :D ubaci srpsku telenor, ne radi :D Tako da izgleda da je do operatera, ici cu sutra do telenora da vidim sta je


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pavle
23-04-2014, 19:11
hahha...daj Boze da je samo neka banalna stvar, da nije nista ozbiljno...

ShaX_91
23-04-2014, 19:50
Sad sam ubacio srpsku telenor karticu opet, i radi vec 15 minuta sa punim signalom (da kucnem u drvo)... Da li je bio neki bag sa losim tajmingom ili sta je bilo u pitanju, nemam pojma...


Sent from my iPhone using Tapatalk

ShaX_91
23-04-2014, 23:00
Opet brlja, stavio sam ga na punjenje i ukljucio sam airplane mode da bi se brze napunio i opet ne radi... Sutra idem u jos neki servis pa da vidim sta to moze biti... Je l' mislite da moze npr antena da brlja? Ili citac za sim kartice (ako uopste ima tako nesto u iPhoneu kao deo)?

isavrseno
24-04-2014, 00:30
jel imas signal na primer kad ti tel stoji na stolu tj kad ga ne drzis u ruci?? i jesi probao da iskljucis 3g on je po default-u ukljucen??

ShaX_91
24-04-2014, 00:38
iskljucen mi je 3g :) Signal kada imam, imam ga i kada ga drzim u ruci i kada ga drzim na stolu... Kada nemam, nemam nikako... Samo sto je problem u tome sto sam za ova 2 dana ukupno na 20 minuta mozda imao signala... A nema pravila sto se tice toga kada ima signala telefon... Poslednji put kad sam uspeo da dodjem do signala sam stavljao tmobile i vodafone karticu u telefon koje su funkcionisale. Kad sam ubacio svoju telenor karticu, nije bilo signala. Kad sam stigao u stan, rekao sam sebi ae da probam da ubacim srpsku telenor, mozda proradi. I proradila je, i radila je 15tak minuta. Posle sam telefon stavio na punjac i u airplane mode da se malo brze napuni jer sam zurio u teretanu. Kad sam iskljucio airplane mode, momentalno je nasao mrezu, ali je par sekundi kasnije signal pao na 1 crticu i posle na no service. I od tada opet nemam signala.

isavrseno
24-04-2014, 00:41
pazi ako on kada manuelno trazis mrezu pronadje dostupne mreze ali ne moze da se konektuje na tu koju izaberes onda moras da nosis u servis jer je sjeban antenna switch cip (reflow ili reball bi trebalo da resi problem)

ShaX_91
24-04-2014, 03:27
Sutra nosim u servis pa cu im to predloziti... A rekli su mi da fizicki antena izgleda okej, pa sad stvarno ne znam... A telefon je radio savrseno dok nisam stigao u Madjarsku... Onda je poceo da brlja sa signalom...



Sent from my iPhone using Tapatalk

ShaX_91
25-04-2014, 16:42
Otisao sam u jedan servis ali moram da im ostavim telefon na 2 dana dok ne utvrde sta je u pitanju, tako da cu tek u ponedeljak odneti, ako do tada ne resim...


Sent from my iPhone using Tapatalk

ShaX_91
27-04-2014, 17:55
UPDATE: Usao sam u settings==>general ==> about, i kod network mi pise not available. Kada pritisnem na to, pise "SIM not provisioned".
A kako sam citao navodno na odredjenim modelima 4s zna da zeza kada se koristi bas microsim, dok npr kad se uzme normalna sim kartica i isece se na microsim velicinu radi normalno... Tako da cu mozda pokusati to da uradim...


EDIT: Probao sam sada da odradim restore ali bez kartice u telefonu, odradio je, izbacio mi je itunes poruku congratulations, your iPhone has been unlocked ili kako vec, ali jos uvek ne radi. Sutra cu gledati da odem u telenor i trazim normalnu sim karticu koju bih isekao na microsim

isavrseno
28-04-2014, 20:10
Pa kako si ga aktivirao bez sim kartice?


Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

ShaX_91
28-04-2014, 20:13
Nisam se dobro izrazio, restore je radjen bez kartice u telefonu, a posle kada je itunes trazio da otkacim iphone, ubacim karticu i opet zakacim za itunes, to sam i ucinio i prosla je aktivacija.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ShaX_91
01-05-2014, 16:22
Evo uzeo sam devojkinu karticu od telefona, isekao na micro sim, i momentalno je nasao telefon signal... Citao sam malo na apple forumima, 4s sa model no. MD2xxxx znaju da brljaju s nekim karticama i da najbolje funkcionisu klasicne sim isecene na micro sim... Znaci da je ipak sim kartica problem :) sutra idem do telenora da vidim imaju li normalne sim kartice :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

darkozlopi
13-10-2015, 15:56
Vidim da je tema od prosle godine ali da pitam u vezi iphone 4s, signal je los i gubi ga na svakih 5 minuta pa pronadje mrezu i tako u nedogled. Otvorio sam telefon i video da fale neki delovi, metalni limcic koji ide ispod konetkora za bateriju, metalni limcic sa dva kontakta koji ide iza zadnje kamere a srafi se za plocu i jos jedan metani deo koji ide pored wifi chipa. Da li nesto od navedenog moze da bude problem zbog loseg signala??