PDA

View Full Version : Kalo uraditi backup kontakata pri prelasku na iOS 7



Jack Sparrow
30-09-2013, 23:48
večer
sam naziv kaže što bih ja htio
ja bih htio napraviti čisti restore,da se pobriše sve na mobu...ali prije tog restore bih napravio backup kontakta,jer ih imam preko 500 komada i nebih volio da nešto zahebem pa da ostanem bez njih
e sada pošto ja bisam u tim neki expert i inače me strah to raditi
tražim pomoć od vas..gradio sam preko moba ažuriranje na ios 7 i primijetih da se baterija brzo troši pa bih htio čisti restore
sada molim pomoć,da mi netko lijepo obijasni i napiše kako da spremim samo kontakte pošto sam slike prebacio na komp,sa kojim pogramom da ih spremim i s akojim d aih vratim
hebiga ,znam da je malo to čudno što neznam oko toga ali stvarno nisam u tome a i nemam od koga što naučiti kad oko mene niko nema iphone...
ako nije nekom problem neki tut da mi napiše,bio bih mu zahvalan
lijepi pozdrav

igor11
01-10-2013, 08:57
Ukljuci iCloud i prebaci kontakte na isti.. Kada uradis restore i ulogujes se na iCloud, vratices i kontakte

rikee
01-10-2013, 09:03
Moj predlog je Gmail. U iOS7 radi i sync kontakata po default i uvek mozes da se vratis na neki prethodni import. Sa iTools exportujes u csv ilivcf format i uvuces u Gmail i miran...

bbrks
01-10-2013, 09:49
Evo ti i treca opcija....instaliraj sa Appstora iDriveLite, registruj se i tamo mozes uvek cuvati kontakte. Ako slucajno nestanu na phonu, samo pokrenes isti, jedan klik na restore contacts i eto ga

goranagf
01-10-2013, 15:12
I od mene prijedlog:
cuvaj kontakte na google-u (Google Contacts) tako da sutra i ako budes koristio neki android kontakti su ti odmah tu.
Za sinhronizaciju imas vise aplikacija, ja koristim ovu, ali se placa
https://itunes.apple.com/us/app/contacts-sync-for-google-gmail/id454390333?mt=8
Evo i jedna free
https://itunes.apple.com/us/app/contacts-sync-google-account/id558779111?mt=8


Sent from my iPhone using Tapatalk

Jack Sparrow
02-10-2013, 06:58
gorane,skinuo sam taj free program ali mi može samo 100 kontakta a ja ih imam jako puno...može neka druga solucija...

zabrljanje
02-10-2013, 07:39
Kao sto ti je napisano, iCkoud i pre nego sto to uradis syn preko iTunes-a sa outlook-om.

goranagf
02-10-2013, 09:13
Izgleda da ta free aplikacija ne dozvoljava sync za vise od 100 kontakata, ako hoces kontakte na google-u moraces kupiti onu prvu aplikaciju, ako to ne mozes, ostaje ti iDrive ili iCloud.

skiper
02-10-2013, 09:29
Ja koristim MCBackup, siva ikonica sa tri coveculjka, imas je na App Store-u i odlicna je, ja oduvek nju koristim, snimi sve kontakte i mozes da ih prebacis na mail, posle samo u udjes ponovo u mail otvoris i kazes add.

iLove
03-10-2013, 07:00
Neznam cemu komplikacije, iCloud je zakon!