PDA

View Full Version : boot loop i jos pokoji problem



ShaX_91
30-09-2013, 19:08
Brat mi kaze sledece, spavao je i slucajno je gurnuo iPhone sa kreveta, kad je telefon pao, prestao je da pokazuje znake zivota. Pojavljuje se apple logo, pa se ugasi pa se upali itd. Ne mogu tacno da se setim koji je iOS bio na telefonu, a koliko vidim sad ne mogu do vise ni da proverim. Znam da je iOS 6.x.x, ali koji tacno, nemam pojma. Najveci napredak koji sam uspeo da napravim jeste da ubacim telefon u pwned dfu preko iREBa i onda da probam shift+restore, ali sada vidim da ne mogu ni na jedan iOS 6.x.x osim ako nemam shsh sacuvan. Na koji nacin onda da ga prebacim na iOS7? Jer mi i preko pwned dfu modea izbacuje 3194... Da li da skinem ipsw za ios7 i onda probam shift restore iz pwned dfu?

Hvala puno! :)

igor11
30-09-2013, 20:14
Za iOS 7 moras da imas poslednju verziju iTunes.. Updateuj iTunes i proci ce restore

aso
30-09-2013, 20:16
Ako nemas SHSH onda jedino mozes na iOS 7.0.2 posto ostale Apple vise ne potpisuje pa ti zato izbacuje gresku. Znaci skini ipsw 7.0.2 za tvoj iPhone (neznam koji je) ubaci i phone u DFU mode, ako si na Windows-u pritisni shift i navedi ga na ipsw koji si skinuo i odradi restore. Sve ovo vredi samo ako je iPhone SIM free ako nije dizanjem iOS-a gubis mogucnost otkljucavanja.

Uzgred receno za iOS 7 moras skinuti i novi iTunes 11.1 jer ce ti u suprotnom izbaciti gresku i nece nista uraditi.

ShaX_91
30-09-2013, 21:52
Vazi, onda cu to da probam, posto vise nista ne funkcionise :D Javljam sta sam uradio, thanks :)

ShaX_91
01-10-2013, 13:35
Skinuo iOS 7.0.2, updateovao iTunes na poslednju verziju, odradio pwned dfu mode preko iReb-a, prikacio na itunes, shift+restore, i kada dodje do dela waiting for iPhone, telefon udje u boot loop i opet se konstantno restartuje, i onda iTunes izbaci error 4005. iPhone 4 je u pitanju, i simfree je :/

EDIT: Probao sam u klasican dfu mode da ga ubacim, onda izbaci error 21, isti error ubaci kada ga ubacim u onaj recovery mode ili kako se vec zove (pojavi se ikonica da se poveze iPhone sa itunesom), isti error. Sad cu pokusati klasican restore+update, nadam se da ce to uspeti...

E da, jos jedna cudna stvar, kad itunes detektuje iPhone u recovery mode, pise da je iPhone software up to date, a koliko ja znam nije :D

ShaX_91
01-10-2013, 19:30
Je l' moguce da je otislo nesto na logic boardu? Sad sam bio do servisa u Pesti, i kazu da je otisao logic board :/


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free (http://tapatalk.com/m?id=1)