PDA

View Full Version : "Izgubljena" particija?



.stefan
27-09-2013, 12:33
Drustvo, imam jednu hitnu situaciju pa ne bi bilo lose da mi kazete svoje misljenje....

Naime, hteo sam na laptopu da napravim jos jednu particiju...imao sam dve...jednu system i drugu logical na kojoj mi je prilicno podataka....
Laptop i win8 je u pitanju...

Pokrenem ja Acronis Disk Director i zamisao mi je prvo bila da "odvalim" takoreci od ove D:\ particije nekih 50GB, napravim unallocated space i posle od toga particiju...
Krenem da to uradim i on trazi restart racunara...odradi se kao tu nesto...podize se sistm kad ono win ne vidi ovu particiju uopste...

ulazim u acronis u njemu pise za particiju "not formatted" niti je sta odradilo od operacija (nije napravilo unallocated space)

nista nisam cackao dalje tako da verujem da su mi podaci jos tu...

recite mi sta mislite kako bi bilo najbolje da povratim ovu particiju...? jel je imao neko slicna iskustva...?

ranije sam radio nesto sa EaseUS data recover...i sad sam skinuo njega ukljucio sam kao ono partition recovery i on je krenuo u analizu trazenja fajlova i svega....to ce da traje jos jedno 3 sata sigurno....tako da ako se seti neko neke brze a proverene metode i u okviru win-a ili nekog 3rd party programa neka pise ovde sto pre :)

hvala ;)

rikee
27-09-2013, 13:04
Control panel
Administrative tools
Computer management
Disk management
Izaberes disk i opali shrink i vidi sta nudi

Easeus data recovery
Recover my files
Milion drugih

.stefan
27-09-2013, 13:14
u disc managementu mi za file sistem izbacuje RAW?

sta da uradim da je vratim?

kristianmarkovic
27-09-2013, 13:33
instaliraj r-studio, i preko tog programa mozes sve da povadis sa harda, radio sam to puno puta, sjajan program.

Lazar
27-09-2013, 13:45
ako budes ima problem sa vracanjem particije preko gore navedenih programa. samo formatiraj ponovo ceo deo kao jednu particiju i pusti recovery program. posto nista nece biti presnimano preko neces imati problema da vratis podatke. ja sam tako resio problem kad mi je mac osx pojeo particiju od 900gb sa podacima :)

zabrljanje
27-09-2013, 13:54
Evo i ovde pominju slican problem i prica ide samo u pravcu izvalcenja podataka uz pomoć nekog programa koji je namenjen za to.


http://forum.acronis.com/forum/28846

kristianmarkovic
27-09-2013, 13:54
Verovatno je najbolje da formatiras ceo hard i da na neki drugi hard skines kompletne podatke. R-studio cita sve podatke sa formatiranog harda. I onda fresh instalacija, posto si napravio lom s particijama. Nikad nije dobra ideja da se diraju postojece particije, uvek ispadne neko cudo, bar sam ja takva iskustva imao

didlika
27-09-2013, 13:58
Mozes uvek da podignes ubuntu preko cda ili fleske bez instaliravanja, i pogledas da li ih on vidi ili ih je stvarbo win pregazio.

.stefan
27-09-2013, 14:05
hvala vam ljudi puno...sad cu da pokrenem easeus i odem 3 sata negde da se ne nerviram :)

nije pregazena particija...acronis je izjebao kada sam hteo da napravim 50 giga unallocated....

imate li neki alat za win kojima pravite particije a da se ovakve stvari ne desavaju?

.stefan
27-09-2013, 14:07
znaci koliko sam ukapirao ovo su sve opcije za vracanje podataka?
ima li nacin da se vrati cela particija regularno? moze li ovaj easeus to?

shiza
27-09-2013, 15:07
E druze,imao sam i Ja problema sa tim.Obrisao sam celu particiju greskom,pazi sada.Probao sam jedno 2o-ak programa i sam o1 je<ne mogu da se setim kako se zove> vratio sve kako treba,ostali vracaju uglavnom sve ali bez naziva.

rikee
27-09-2013, 17:22
hvala vam ljudi puno...sad cu da pokrenem easeus i odem 3 sata negde da se ne nerviram :)

nije pregazena particija...acronis je izjebao kada sam hteo da napravim 50 giga unallocated....

imate li neki alat za win kojima pravite particije a da se ovakve stvari ne desavaju?

Moja kombinacija radi iz windowsa i relativno brzo, ali dozvoljava samo koliko ona hoce ili misli da je bezbedno. Probaj par programa. Najnoviji Easeus v6 vraca i strukturu foldera

legenda1988
28-09-2013, 01:12
Lupi hirens i vrati tabelu koja je zabila, program se zove nesto hdd partition recovery ostalo sve ti mnogo trzi put... Ovo traje 2-3 sekunde i vrati, podatci su tu ali ftabela je zaglupela

.stefan
28-09-2013, 08:58
ljudi imam jedan veliki problem u vezi ovoga....naime pokrenuo sam easeus...zavrsio je analizu i izbacio mi ceo tree,znaci sve sto je bilo na particiji, sve je tu....i ukljucim ja da se vraca, on vrati mozda nekih 10gb i slucajno iscupam kabl iz laptopa i restartuje mi se racunar.....da se ubijes!

vratilo se normalno samo mali deo...pokrenem ja opet sinoc easeus i kad zavrsi analizu medju svim onim kao rezultatima izbacuje mi samo ovaj mali deo sto se prebacio ....onog velikog dela kao da nema....

sta da radim? da li da formatiram opet tu particiju u nadi da ce pronaci ostatak ili kako da odradim? pomagajte

noname
28-09-2013, 09:04
Zar nemaš onu opciju Previous recovery ili kako već?

.stefan
28-09-2013, 09:06
nije hteo da je ucita posle restarta racunara...ostavio sam ga opet celu noc i nadje samo ono sto je vratio sad....

da li bi nasao sve sto je bilo kada bih formatirao particiju opet?

nesto cisto sumnjam...sve mislim da sam izgubio podatke...:(

noname
28-09-2013, 09:10
Ne može to tako lako da se izgubi. On je počeo da prepisuje redom, znači teoretski bi trebalo od tog mesta dokle je stigao da nađe podatke. Probaj, ništa te ne košta....

.stefan
28-09-2013, 09:17
znas kad izbaci onih 10 kao potencijalnih particija uz razlicit postotak tacnosti...

sve koje poredi su manje ili vise iste sa onim sto je prepisao vec...od onog starog ni traga ni glasa

e sad...sta mislis, da li ce mi ako formatiram tu particiju prikazivati isto ovo kao do sad "novo" takoreci sto je samo izbrisano...ili i to staro...i koju opciju u easeus da pokrenem?

1.deleted file recovery "Files deleted and emptied from recycle bin"
2.complete recovery "files lost due format,disk displayed as RAW,files lost after system crash,virus attack,software crash"
3.partition recovery "accidentally deleted partition. Partition lost due to disk partitioning,damaged boot manager,etc"

sta mislis? do sad je bila 2. opcija sad nisam siguran koja je?

sve se plasim da mi nije prepisao podatke?!

a da...kazes poceo je da prepisuje redom...njegov red nije kao nas red....:) tipa poceo je prvo da pise itunes library, a to nije bilo prvo na disku...npr

noname
28-09-2013, 09:24
Pazi, on ih vraća na mesto gde su i bili, ne pravi neki svoj novi redosled. Samim tim nije mogao da sa tih 10GB izbriše drugih 10GB, ako me kapiraš. (a i da jeste, naći će ostalih x gigabajta)

Možeš da formatiraš ili izbrišeš tu particiju i da pokušaš pod broj 3. čisto da vidiš kako se ponaša.

.stefan
28-09-2013, 09:26
ok sad cu da probam pa cu da ostavim pa se javljam popodne

.stefan
28-09-2013, 09:29
cime da formatiram? da li quick format preko wina ili nesto drugo?

odradio bih format i isao opet na drugu opciju complete recovery?

noname
28-09-2013, 09:31
Da, quick format. Možeš, mislim da će biti sličan rezultat.

.stefan
28-09-2013, 09:33
formatirao i ukljucio opet....

a sta ako mi opet sad u rezultatima prikaze samo ono malo sto je vratio a ne ostatak?

noname
28-09-2013, 09:36
Nadajmo se da neće. :)

Onda probaš da izbrišeš particiju pa opciju 3. Ili format particiju pa opciju 3.

.stefan
28-09-2013, 09:38
ok drzim palceve...postajem paranoican,vidim po postovima :)

jbt nasao mi je nesto sto sam pobrisao otkad ikad....samo se nadam da nije prepisao podatke i zaglupeo se nesto

noname
28-09-2013, 09:42
Ma nema teorije, mora sve ili bar veliku većinu da nađe. Ako i ne uspe kako si ti hteo sa ovim programom(u šta sumnjam), uvek možeš da pokušaš sa nekim drugim, bilo offline ili iz windowsa.

.stefan
28-09-2013, 10:04
ajde daj mi jos neki izbor ako ne uspe ovo cim mogu da probam popodne,predvece...imam obaveza dosta danas...ostavio sam ovo da radi pa ce da vidimo sta je uradio kad se vratim...vec je nasao 12k fajlova...sto je definitivno vise od onoga sto je vratio....tako da verujem da bi trebalo da bude dobro....mada ko zna sa druge strane

noname
28-09-2013, 11:02
Ma biće to ok, ali evo, već sam ti rekao da bih ja prvo Acronisom probao, ali offline, možeš da probaš i Paragon Rescue cd, znači takođe offline, i ako hoćeš sa windowsa, probaj MiniTool Partition Recovery. Ako hoćeš neke linux varijante, traži CAINE, GParted, BootMed, u principu svi oni koriste TestDisk za recovery.

.stefan
28-09-2013, 13:41
Ok nisam sad kuci,tek cu biti veceras,ne znam dokle je stigao sa radom easeus...nadam se da ce on vratiti sve...ako ne idemo na druge varijante...mada mislim da je mahom sve to isto...ako je prepisao onda je prepisao...ali mislim da su program bunili ovi fajlovi koji su ostali na particiji ( oni povraceni) i on je samo njih vracao,nije trazio dublje...ne znam...sta ti mislis,sto je samo njih izbacivao?

.stefan
29-09-2013, 00:02
ljudi nadam se da ste procitali moj peh sa recovery-em na prethodnoj strani...naime preko easeus-a sam krenuo recovery na istu particiju na kojoj je i ranije stajalo jer nisam imao drugi medijum tolikog prostora,ujupno je trebao oko 100 i kusur gb da mi vrati...i na oko 10GB i nekih par minuta rada izvucem slucajno kabl iz laptopa i racunar se ugasi...
kada sam opet pokrenuo program nalazi samo ono sto je prebacio,tj nabacao u tih 10GB...a od ostalog ni traga ni glasa

probao sam sa jos 2 recovery programa ista stvar se desava....

sta da radim? postoji li nacin da povratim podatke?

svaka bi mi pomoc dobro dosla posto postajem ocajan :(

EDIT:
i sta se desava sad...pokrenuo sam opet easeus i zavrsio je...ista prica sve pomesano...ali najgore od svega je sto nesto sitno malo imam razvrstano gde je trebalo,a ostalo je sve u RAW folderu...znaci fajlovi razvrstani po tipovima fajlova samo...nemaju imena vec tipa slike od 1-300 jedan folder i tako dalje....
sto implicira na mnogo smoran proces vracanja svega u bar priblizno prvobitnom stanju....

zna li neko da li postoji nacin da se tim raw fajlovima povrate originalna imena bar...lokacija i nije toliko bitna...naslo bi se sve...?

shiza
29-09-2013, 06:18
Ja sam ti lepo rekao u jednom postu da ne koristis taj program,ali ti nisi slusao.Cesto sam imao problema sa tim,a mislim da vise ne mozes da vatis sve,jer uglavnom ti programi pamte ono poslednje sto je bilo na hdd-u,znaci tih 1o gb u tvom slucaju.Mozda moze da se nadje program,ali Ja ne mogu da se setim koju sam Ja koristio.

noname
29-09-2013, 09:10
^Da ima dugme "Hvala na ovom nekorisnom postu" lupio bih ti bar 3-4 puta.

miodrage
29-09-2013, 09:14
Pa ako su ti podaci ekstremno bitni, ima firma koja se bavi time specijalno: www.datasolutions.rs ali su skupi do zla Boga. Inace garantuju vracanje svih pdoataka sa HDD-a.
E sad, sa druge strane nazalost mislim da nakon onog restarta racunara, svi programi mogu da vide samo tih 10 GB, jer to je novi upis, a sve drugo je gurnuto u pozadinu, i tu vise niko ne moze da garantuje da ce sve da se vrati.

.stefan
29-09-2013, 11:05
@shiza easeus je sjajan program,bar se meni tako pokazao...kada sam ga prvi put pojrenuo nasao mi je svih 100% dokumenata rasporedjenih bas onako kako treba...moja greska je to sto sam u nedostatku memorije izabrao da vracam na istu particiju,ali ni to ne bi bio problem da nisam slucajno iscupao kabl od laptopa,prekinuo sve i restartovao racunar :(

Od svig recovery programa koje sam ovih dana isprobao nasao mi je najvise...pa iako su u raw formatu opet bi moglo mozda nesto da se izvuce...neki mi nisu ni to nasli...

@miodrage daleko od toga da su toliko bitni...vecinu stvari imam na desktop racunaru,ali bih voleo da povratim i ovu manjinu nekako...:)

partition table particije je promenjen i ja sad trazim nacin da vratim stari koji bi u principu vratio staru strukturu foldera...ali koliko sam video pitanje je da li je to uopste moguce

Strasno mi je zao sto ne znam da li iz nepaznje ili nesrecnog sticaja okolnosti gubim celu particiju...tesko se zaista mirim sa tim,a svedok sam da je sve lepo pocelo da se vraca i samo cap...ugasi se racunar

rikee
29-09-2013, 12:54
Ako si vracao na istu particiju, samo manualno spasavanje. Trebao si da nakacis disk na desktop i neka radi 2 dana ako treba. Easeus upozorava da ne pises na particiju koju treba da povratis :)

.stefan
29-09-2013, 16:19
Znam ja sve to,ali kako disk od laptopa da zakacim na desktop...jednostavno nisam imao mogucnosti da zakacim drugi medijum za komp...a vratio bi da nisam iscupao iz struje tako da je to najveca greska,al to je visa sila bila

Koju metodu manuelnog spasavanja predlazes?

Lazar
29-09-2013, 16:33
disk iz laptopa kako da zakacis na komp? pa preko obicnog sata kablica :) ako nemas slobodne portove otkacis dvd. ako ni tako nemas onda uzmes usb fioku pa tako zakacis ;)

.stefan
29-09-2013, 16:37
Brate znam ja to...rasturao sam ovaj komp 2x,znas koja je jebada doci do hdd-a...celog moras da ga razbucas...:(

rikee
29-09-2013, 16:40
I onda... Nikada ne pises na particiju koju hoces da sacuvas... Sada vise neces doci u tu situaciju :)

Lazar
29-09-2013, 16:41
onda si mogo eksterni hdd da zakacis na njega. jbg necu sad sta si mogo :( sad je kasno. nadam se da ces povratiti te podatke

P.S. slazem se sa ovim sto je rikee napisao

.stefan
29-09-2013, 17:45
I ja se ljudi apsolutno slazem sa vama...ja da sam imao ext hdd naravno da bih ga zakacio...

Ali kako je fino krenulo da se vraca verujte mi da nista ne bi poslo pogresno da nisam ispao kre*en...

Moram sad da probam ove offline metode sto mi je noname predlozio sa cd-a...nadam se da cu uspeti samo do nekih podataka da dodjem...vecinu imam sacuvano...

.stefan
30-09-2013, 01:33
samo da javim da sam posle mnogo muke i mnogo probanih recovery softvera uspeo da vratim podatke..tj vracam ih jos uvek :)

slucajno sam se setio da opet izbrisem particiju i pokrenuo EaseUS, definitivno najbolji od svih recovery sw-a koje sam probao u zadnja 2 dana (sigurno 10-ak)....i iscitao mi je onaj previous recovery, tj onaj prvi sto je skenirao kad je nastao problem.....i tu su svi fajlovi rasporedjeni u tree bas onako kako treba :) ne shvatate koliko sam srecan :)

hvala vam svima na konstruktivnim savetima, a pogotovu noname-u i Lazaru sto su me trpeli u paranoicnim trenucima...

eto...sve preporuke za EaseUS Data Recovery Wizard Professional ;)

panemoj
17-02-2015, 00:34
Moram da 'dignem'ovu temu sa jednom ultra-preporukom...
Elem, crk'o mi je ssd, na kom je bio Win 7, ali i MasterBootRecord sa dualboot-om...ali simptomi su bili kao da je crkla 1/4 diska, jer mi je davao dual boot :brickwall:...
Zanesem se nesto, u batrganju da spasim sta se spasiti moze i iz DOS-a dovedem sebe u situaciju da greskom pocnem da formatiram HD, na kom mi je ( skoro ) sve...prekinem format i taj disk, od 1TB, dobije status 'Unallocatted'...E, sad pocinje 5-dnevna agonija ( jer nista ne traje krace od 5-6 sati ) vracanja particija i uopste, podataka.Ni jedan od programa ( EaseUS partition recovery, SanDisc rescue pro, EaseUS Data recovery wizard i jos 2-3, manje zvucna ) ne uspeva, ili uspeva, ali 80 % vracenog ( na primer, preko 40.000 fotki ) je necitljivo...
Tu na scenu stupa premocni MiniTool Power Data Recovery (http://www.powerdatarecovery.com/power-data-recovery.html) 6.8 ( ima ga na torrentima ) i 'burazer' :D cupa sve, kompletnu strukturu diska i sve fajlove vraca, kao da se, bukvalno, nista nije dogodilo...Sreci i pohvalama, za isti program, nema kraja ! :D

DarkSide
17-02-2015, 00:43
takodje dobro radi i program Zero Assumption Recovery. davno mi je uspesno spasao 500GB podataka.

.stefan
17-02-2015, 02:41
Cool samo sto se meni desilo da se neki muzicki fajlove preklope i tipa ide jedna pesma pa posle krece druga od pola....tu ti ni bog otac ne moze pomoci :)

rikee
17-02-2015, 05:35
Za to su tu torrenti :)