PDA

View Full Version : Stiv Džobs najpopularniji biznismen među mladima



mikenzi
16-10-2009, 18:30
Izvršni direktor američkog informatičkog giganta "Epla" Stiv Džobs je poslovni čovek kome se američki tinejdžeri najviše dive, pokazala je anketa koju je sprovela istraživačka kompanija "Opinion riserč" među adolescentima starosti od 12 do 17 godina.
http://www.blic.rs/_customfiles/Image/slike/2009/10_oktobar/15/slobodno/stiv-dzobs-vert.jpg
Džobs se, sa 35 odsto glasova, našao na rang listi ispred čuvene američke tv-voditeljke Opre Vinfri, koja je osvojila 25 odsto glasova, preneli su francuski elektronski mediji. Na listi omiljenih poslovnih ljudi nalaze se i skejtborder Toni Hok sa 16 odsto glasova i osnivač popularne društvene mreže "Fejsbuk" Mark Cukerberg, koji je dobio deset odsto glasova. Anketa je sprovedena u periodu od 20. do 24. avgusta na reprezentativnom uzorku od 1.000 adolescenata.
Dve trećine od onih koji su izabrali Džobsa kao najpopularnijeg poslovnog čoveka smatra da je on "zaslužan za promenu u načinu života ljudi" ili da je "doprineo da svet u kome živimo bude bolji". Ostala trećina smatra da Džobsa njegovi uspesi u različitim oblastima čine izvrsnim poslovnim čovekom.
Džek Kosakovski, predsednik organizacije mladih "Džunior ačivment" ement), koja je poručila anketu, smatra da njeni rezultati ne začuđuju, jer živimo u kulturi kojom dominiraju popularne ličnosti, tako da nije iznenađenje da se adolescenti dive poslovnim ljudima kao što su Džobs ili Vinfrijeva koji su izgradili brendove od svojih ličnosti.



http://www.blic.rs/ekonomija.php?id=115753

Sparky
16-10-2009, 18:58
msm sta reci??:S
lik je dobar u svom poslu...
samo neka tako nastavi :)

zixY
16-10-2009, 20:52
On je takodje moj idol. Steve Jobs & Donald Trump Rules :D

iMrawius
16-10-2009, 21:19
A zasto izvrsni direktor ? Steve Jobs je vlasnih Applea.

mikenzi
16-10-2009, 23:22
Pa njihove akcije su na berzi (mislim), imaju bord direktora, a on je izvrsni direktor...

zixY
16-10-2009, 23:26
Steve je CEO ( Chief Executive Officer )

1024
16-10-2009, 23:52
Ne znam sto se tice Opre Winfri i slicnih, ali ako pogledamo IT sektor, bas i nema mnogo "licnosti za divljenje" (u smislu "iconic person")

Mislim, koja zvucna imena imamo u IT-u?
Imamo Bila Gejtsa, ali se on nesto ne eksponira mnogo. Takodje, sad je popularno da su svi protiv Microsofta.
Ovaj "decko sa fejsbuka" je imao srecu u zivotu pa namlatio pare, napravivsi mesto za naj gubljenje vremena na celom internetu... Sta, tome treba da se divimo? :P
Ovi osnivaci Google-a, YouTube-a, Ebay-a i ostali nisu dovoljno poznati poimence.
Stiv je jednotavno "kul" :) A i napravio je brend od svog imena, Apple <=> Steve Jobs.

Ender
17-10-2009, 23:12
Steve je iCEO ;-)

♠ ♣ ♦ ♥
17-10-2009, 23:47
i ja bih voleo da sam doticni "decko sa fejbuka" ....uopste mi ne bi smetalo....

mikenzi
18-10-2009, 13:07
E sad. Dosta ti je sto si administrator ovde :)

zexx0r
18-10-2009, 13:22
Mark je odlichno napravio face ;d
voleo bih i ja xD to bi mi donelo vishe profita nego da sam administrator na ovom forumu xD

1024
18-10-2009, 14:51
Ma dobro, jedna stvar je profit a druga je "osoba za uzor". Ni ja ne bih imao nista protif profita :vb_kez: