PDA

View Full Version : Objasnjenja prilikom kupovine



shiza
18-09-2013, 16:23
Pozdrav,hocu da kupim telefon pa me interesuje ako mozete da mi objasnite sta i kako.Sta da gledam prilikom kupovine tj. na sta najvise da obratim paznju?Citao sam nesto na oglasima i ima nesto x-sim,r-sim i gevey.U cemu je razlika?I koja bi cena bila otprilike za 16gb?
Ne razumem se bas u te cetvorke posto Ja imam 3gs,znam da su drugaciji sto se tice tog otkljucavanja i tako to.I koliko bih Ja mogao da trazim za 3gs 32gb u dobrom je stanju.
Hvala

skiper
18-09-2013, 18:16
Pre nego sto otvoris novu temu potrazi malo po forumu, ima vec saveta u vezi kupovine. Tako ces pre doci do trazenog odgovora.

shiza
18-09-2013, 21:18
Pa ako si vec nasao na forumu onda si mogao lepo da mi posaljes linkove,a da sam Ja nasao to sto mi treba ne bih pitao.I interesuje me isto modem firmware koji treba da se uzme?

skiper
18-09-2013, 22:00
Ne mogu sada da nadjem preko TT, nisam pored kompa ali ima tema pomoc pri kupovini. To r-sim ili x-sim su telefoni zakljucani na neku mrezu pa rade pomocu tih kartica, mogu preko operatera da se otkljucaju ili jednostavno trazi da bude simfree.


Sent from my iPhone using Tapatalk

shiza
18-09-2013, 22:04
Pa jel je mana neka ako su otkljucani preko toga?Jel je velika razlika izmedju simfree i jb?

skiper
18-09-2013, 22:15
JB je dobra stvar, ali zavisi koji software ima taj telefon, mozda ne moze da se JB vec samo da se aktivira, u principu sa tim karticama je isto sve, one samo sluze da se aktivira telefon.


Sent from my iPhone using Tapatalk

shiza
18-09-2013, 22:19
22088
Ako ovo nesto znaci za proveru

skiper
18-09-2013, 22:24
Ok, nije najnoviji sotver tako da mozes i da ga JB i da imas pun uzitak.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Android
22-09-2013, 16:31
Nisam imao licnog iskustva sa R-SIM, X-SIM varijantama. Ortak koji je imao 4s sa X-SIM-om nije bio zadovoljan jer kako on kaze gubila mu se mreza, prekidali su mu se pozivi u pola razgovora. Mozda je problem bio samo sa njegovim telefonom pa ovo uzmi sa rezervom. Ja sam licno vise za varijantu SIM free. Sto se saveta oko kupovine tice, obrati paznju na trajanje baterije i stanje home tastera. Ja sam kao tard gledao dal mu je ekran izgreban i u kakvom je stanju kuciste dok sam totalno zanemario home taster. Sada me ponekad zajebava i toliko mi ide na zivce da cu morati da ga zamenim. Sam taster ne kosta mnogo ali ce zamena kostati boga oca jer telefon mora totalno da se rasturi kako bi se taster zamenio. Baterija ajde manje vise. Imas zamenu na DX-u za 5 dolara.

bubiue
05-10-2013, 19:15
Oprostite nov sam na forumu,naime planiram da kupim ovih dana 4s pa me zanima povezivanje sa itunes kada ga uzmem,sta treba posebno da uradim restore ili ne..imao sam cetvorku pa sam zaboravio ono autorize with this iphone tako nesto..posavetujte http://www.mobilnisvet.com/forum/images/smilies/icon_bigwink.gif Uzimam iphone 4s sa x-sim koji radi na ios7,znam da je problem sto i ako ima prefiks ne pokazuje ime contacta i ussd za kredit jer nije sim free i nema jos uvek jailbrake za ios 7,al sta jos moze da bude lose?Naravno da se obrati paznja na dugmice kameru ekran pri kupovini i to je to...izvinite ako su bile slicne teme i hvala najlepse.