PDA

View Full Version : account za mac !



Maradona
18-09-2013, 09:30
Imam otvoren account za app store koji koristim za iphone i uzmanje aplikacija,registrovan na cro i sa platnom karticom zbog kupovine,s obzirom da sam uzeo meka,i planiram da ga savladam,dal je ok da otovrim nov akaunt ili da nastavim sa starim,prevashodno zbog kupovine nekih programa za mek,eventualno kad izadje nov OS,i negde sam procitao ,da ukoliko bih s obzirom da sam registrovan na cro,ukoliko bih menjao "regiju" izgubio sve one placene applikacije sa akaunta,odnosno startovao kao nov,dal je to istina ,ima li ko iskustva?

smera
18-09-2013, 11:01
Ja sam nedavno uzeo mac mini i stavio sam isti account kao sto imam za IP-5 i Ipad jer sam u Turskoj i imam njihovu kreditnu karticu, pa je to najlakse. Ali za Mac neces moci da koristis postojece aplikacije za IOS, tako da verujem da je svejedno da li ces da otvoris novi. Ja sam otvorio accounts na US i UK tako da sam za IOS povremeno uzimao odgovarajuce aplikacije. Samo uvek moras da se logujes na odgovarajuci app store sa odgovarajucim account i sve ce biti u redu.

Sandi
18-09-2013, 18:05
Nemas razloga da pravis novi acc, samo ces se zbunjivati. Koristis tvoj postojeci acc za sve sto ima veze sa apple-om, tako ja radim.

Maradona
20-09-2013, 20:52
A dal je istina ono sto sam negde procitao na forumu,da na primer ako prebacim "regiju" s obzirom da sam na cro registrovan,pa prebacim jednog dana mozda na serbia ili neka druga zemlja,da mi se "resetuju" sve aplikacije koje sam kupio,odnosno da mi nece registrovati koje sam vec kupovao pre? Zanima me upravo zbog koriscenja istog id i za kupovinau programa za mac i ios istovremeno?

Sandi
20-09-2013, 21:32
Nije dobra informacija koju imas... App koje si kupio sa jednim apple id ce zauvek biti tu bez obzira sta promenio u samom account-u. Isto tako nema nikakve veze sto kupujes app sa mac store i app store sa jednim acc, to je i predvidjeno tako da se koristi. Kazem ti opet ja godinama tako koristim i tako ustvari i radi savrseno.

Byakuya
20-09-2013, 21:33
Primer: sa mojim acc koji je bio USA sam presao na CRO...tom prilikom izgubio sve sto sam kupio...(skinuo apps koje se placaju dok su bile free)

Sandi
20-09-2013, 22:03
A one bas kupljene nisi ni imao? Meni so to nije desilo a presao sam sa USA na Nemacki kad sam kupio prvu iTunes gift card... Isto sam imao one sto se placaju a skinuo ih dok je bila akcija...

Maradona
20-09-2013, 23:57
Haa, e tome pricam,jer sam nakupovao gomilu programa za ios, zato mi se sad registruje nov acc za mac,nek ide preko US,najlakse mi je da koristim isti ID,al bilo bi mi bezveze ako se desi da mi prsne sve kao i Byakuya (http://www.isrbija.net/member.php/91-Byakuya)

Byakuya
21-09-2013, 18:28
Da li sam ga skinuo kada je bio free ili kupio nema neke razlike...ta "kupovina" tj evidencija da je taj app moj je nestala...

rikee
21-09-2013, 20:50
Da li je moguce da the aplikacije mozda nema na hrvatskom story?

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 4

Byakuya
22-09-2013, 09:09
Ne verujem da whatsappa i fruitninja nema na hr:)

mr.jack
23-07-2014, 09:40
Ja sam trenutno na CRO nalogu i od kada sam intalirao 7.1.2 ne mogu da se ulogujem, uvek mi trazi ona 3 broja sa poledjine kartice koju sam registrovao ali nece da prihvati, i tako sad ne mogu nista da skidam sa appstora. Sta da radim, da li mogu da se vratim na US nalog?

Byakuya
23-07-2014, 10:17
Kakve ovo veze ima sa ovim delom foruma??!!!

deki4321
31-07-2014, 17:47
koji je najbolji nalog za imac usa ili cro?dali i na cro accountu moze da se nadogradi operativni sistem?ili samo na usa?

apple ios
31-07-2014, 17:55
Prvo, drzava koju izaberes nema nikakve veze sa upgrade-om. Drugo, ako zelis da kupujes aplikacije sa App Store-a karticom izaberi cro, jer sa usa mozes samo gift card-om.

deki4321
31-07-2014, 18:15
pa na to sam mislio,kad bude novi OS update koji se placa,dali moze da se kupi plati sa CRO store?ili samo sa USA store se prodaju OS?

zabrljanje
31-07-2014, 18:35
...zar tebi zvuci logicno da samo ljudi koji su na US store-u mogu da imaju OS...sigurno je da na US store-u imas sve sto ti treba od aplikacija a nije problem da uzmes gift card i dopunis account...

bbrks
31-07-2014, 19:23
Ispravite me ako gresim, ali ja koliko znam, update OSa se ne placa :)

laynee
31-07-2014, 19:58
Zavisi.. Placao se sa snow leoparda na lion, ili sa liona na mt lion, ne secam se

bbrks
31-07-2014, 20:04
Bilo nekad, nema vise odavno

kylle
01-08-2014, 10:41
Najbolje ti je da otvaris US account pa da uzmes gift card, tu ima najveci broj aplikacija u poredjenju sa ostalim zemljama. A i kad dopunis, ne kupujes aplikacije bas svakog dana, tako da uplatis jednom pa krckas. Ako treba pomoc oko kupovine gift-a, javi.. ;)