PDA

View Full Version : Zamena iPhone u apple store koji je na black list kod operatera



cimi p
14-09-2013, 12:25
Drugar kupio polovan iPhone 5 sa kutijom i svom original opremom i posle par meseci kad je hteo da ga otkljuca ispade na je prijavljem kao ukraden. Problem je sto je power dugme prestalo da radi. Da li sme da ode u apple store i da ga zameni? Ja sam na apple sajtu procitao ovo:

If you have lost or found an Apple product, please contact your local law enforcement agency to report it. Although Apple does not have a process to track or flag lost or stolen product, you can use My Support Profile to find a list of serial numbers that have been purchased or registered with your Apple ID.

jel to znaci da sme bezbedno da ga zameni a da mu ne oduzmu telefon? :-)

P.S. Telefon je naravno regularno kupljen, po prosecnoj ceni za polovan telefon, tako da niceg nije bilo sumnjivog da ce ispasti da je prijavljem kao kraden, jos ima i svu opremu, zajedno sa onim prvim folojama koje se skinu.

illusion
14-09-2013, 12:33
mislim da mu nece zameniti a mozda ce ga i zapleniti,ispravite me ako gresim...

skiper
14-09-2013, 12:45
To sto ga je kupio po prosecnoj ceni ne znaci da je regularan, da ga je prodavao taj po niskoj ceni to bi bilo sumnjivo pa niko ne bi kupio, ali pokusaj da proveris jos negde, ti sajtovi za proveru i nisu bas uvek tacni. Probaj bez telefona u App Store-u da se raspitas samo za taj IMEI da vidis sta ce ti reci pa im ga onda daj ako je sve u redu.

cimi p
14-09-2013, 13:01
Telefon je sa tele2, dopisivao se sa njihovom podrskom da organizuje otkljucavanje i rekli su mu da ne mogu da ga otkljucaju jer je prijavljen kao ukraden. Kada se dopisivao sa njima pre dva meseca nije bio prijavljen kao kraden i rekli su mu da moze da se otkljuza 300kr ali za dva meseca jer je jos pod ugovorom. Sad kad je hteo rekli mu da je prijavljen kap raden. A kupio je telefon jos u februaru/martu. Znaci neko je ladno prodao telefon, pred kraj ugovora prijavio kradju i uzeo pare od osiguranja. Muka mi je od prevaranata.

Problem je sto ne moze da ide u apple store nego mora da posalje telefon. Ja sam svoj isto tako zamenio kad se pokvario. Sad ne zna sta da radi. Da li da ga proda kad dodje u srbiju ili da proba da posalje.

skiper
14-09-2013, 13:05
Rizik je da salje, mozda mu ga ne vrate........a i taj sto je prijavio, mozda i njemu propadne kombinacija, umesto para dobije polovan, svoj, telefon nazad.

Neka on zameni to dugme u nekom servisu, nije to skupo.

.stefan
14-09-2013, 14:33
"da li da ga proda kad dodje u srbiju"??!!! Wtf?! Pa da zajebe sledeceg,a?

mospre
14-09-2013, 14:42
@.stefan

Jbg tako ljudi razmisljaju, zbog toga smo pogan narod, ako je neko njega zajebao i on oce drugog :)

cimi p
14-09-2013, 14:55
Jok nego u srbiji nista ne funkcionise, niko ne bi bio zajeban. Tu moze normalno da se koristi. Jbg kad je tu crna rupa.

Boletinho
14-09-2013, 20:25
NE CITIRAJ POST IZNAD SVOG.

Molim te moze li link na koji je pisao tele 2,jer i ja imam iphone s te mreze,a pisao sam im do sad na nekoliko adresa,niko ne odgovara.
Molim te,ako je Swe tele 2:)
Hvala


Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

mightyoutlaw
14-09-2013, 22:09
NE CITIRAJ POST IZNAD SVOG.

Meni su na onaj e-mail koji sam ti dao odgovorili za manje od 24h.


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free (http://tapatalk.com/m/)

cimi p
15-09-2013, 10:29
Odes na tele2.se, pa u gornjem delu kundeservice pa na kontakt pa ces imati chatta för privat. Moras da imas svedski personnummer ili da imas nekog ko ima da bi mogao da otkljucas.

Boletinho
15-09-2013, 10:36
Ja im pisao u cetvrtak,jos nista od odgovora:(
Na kojem jeziku si im pisao,eng ili swe?
Ja na ovom drugom,na swe,preko google trans.


Cimi,ima mi sestra taj broj,posto zivi u swe,moze njen?tsj personumer moram imati da bi mi tel. otkljucali,je'l?


Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

cimi p
15-09-2013, 10:57
Da, moze, ako zivi tamo ima i personnummer. Nemoj preko gt da pises, pisi slobodno na engleskom ako ne znas swe. Ja sam im pisao na norveskom jer su skoro isti. Na chat dobijas odmah odgovor. Udjes upises ime prezime sestre, njen broj telefona, cekiras da nisi vise kunde hos tele2 i odmah dobijes operatera. Otkucas mu imei, kazes da hoces otkljucavanje, imas pravo do 3 meseca pre isteka ugovora, 300kr i oni ce te pitaju za broj, das broj i to ti to otprilike. Samo ako kazu ne moze nije istekao ugovor smaraj kako imas pravo tri meseca pre isteka jer imas.

Boletinho
15-09-2013, 11:01
Samo mi reci molim te,sta ako sestra koristi telenor umjesto tele 2,i koji broj ce me pitati,ovo zadnje sto si rekao,imei broj???
Iphone je uzet 1.11.2012 znaci trebao bi proci unlock

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

cimi p
15-09-2013, 11:33
Pre pocetka chata kucas broj mobilnog, onaj koji ona koristi, kao kontakt broj, njima dajes imei i pitace te za njen personnummer.

zabrljanje
15-09-2013, 11:51
I ovih nekoliko postova ima veze sa blacklisted telefonom :confused:

Ove informacije mogu jos nekom da znace a sigurno ih nece traziti u ovoj temi. Mislim da je logicno zasto stalno ponavljamo da se drzite teme.

cocodix
25-10-2013, 21:36
Pozzz,

Prijatelj je nasao telefon na moru, zakljucan, ubrzo mu je crkla bat i nakon nekih mjesec dva sjetio se da mi kaze da ima iphone 5, napunio sam ga, uradio restore, medjutim, kartica u njemu ne radi. Tel je bio na danskom jeziku sa m:tel karticom u njemu. Pretpostavljam da ga je vlasnik prijavio kao izgubljenog, mislio sam da ga necu moci aktivirati preko itunes-a medjutim sve je proslo ok.
E pitanje, da li moze da se provjeri da li je tel na black listi i ukoliko jeste gdje moze da se koristi taj tel?!? Da li ima samo block u danskoj recimo ako je iz danske ili je na kompletnu eu?!?

Edit:
Report your lost or stolen device to local law enforcement and your wireless carrier. Apple doesn't track or flag lost or stolen products, but you can use My Support Profile (supportprofile.apple.com) to find a list of serial numbers for products that you've purchased or registered with your Apple ID.

Koliko vidim ovaj tel se moze normalno koristiti?!? Osim ako ga policija na trazi, ali opet to je problem druge vrste :)