PDA

View Full Version : iPhone 5 i problem(i) sa baterijom...



Dr.Jekyll
12-09-2013, 10:37
Poz svima,

iskreno koliko god da znam o ovim telefonima ovde sam nekako ostao u cudu sta se sve desava..

Elem, od 2007 sam u ovome i prosao sam milion solucija ali sada jednostavno ne znam sta da uradim pa reko da pitam za vas savet ako imate :)

U pitanju je iPhone 5, 16GB, beli mode, SIM FREE, kupljen pre 6 meseci, nov in box naravno i u ovom momentu ima 6.1.4 FW....
E sada posto ga je devojka koristila, ono nije nista specijalno stavljala na njega itd., radio je extra, bez ikakve greske i slicno, ali odjednom je nastao problem a to je da se telefon naprosto ugasio i nije hteo da se upali. Kada ga stavim na punjac (zidni) krene da se pali, pojavi se Apple logo i sam odjednom se ugasi, tj ode u loop i tako konstantno vrti. Radio sam HARD RESET nije pomoglo, pokusao sam jos par stvari (tipa kacenje na comp itd i nije uspevalo), e onda sam lepo uzeo, otvorio ga, otkacio bateriju, sacekao nekih 10 minuta i vratio i hop, eto znaka za punjenje, stavio ga na punjac i tel se posle 10 minuta upalio i poceo da se puni.

Prvo sto sam primetio jeste da se dosta greje, ali ajde necemo to uzeti kao neki ogroman problem mada mozda i je, ne znam, nisam imao to nikad pre, doduse moji iPhone 4 i 4s se isto greju prilikom punjenja ali nemam nikakvih problema)

Drugo sto sam primetio jeste da kada se napunio na 100% i kada sam ga skinuo sa punjaca, koristio sam ga samo malo, iskljucio sve nepotrebne stvari i tako brzo je trosio bateriju da je to nenormalno. Za svega par sati je potrosio celu bateriju i negde na 20% (mozda malo manje) ga je iskljucio (ugasio se) i opet otisao u onaj loop i morao sam opet da ga otvaram, skidam kabal sa baterije itd...

E sada, sta je u pitanju? Da li neko zna?

Radio sam restore vec X puta ali nista nije pomoglo. Nisam vracao backup i slicno, sve samo isao as new... ali nisam uspeo ovo da resim.

Da li je otisla baterija? Da li je u pitanju deo preko kojeg se tel puni (gde se stavlja kabal)?

Ne znam, nisam pametan :)

Nadam se da cete mi pomoci bar nekako.

Unapred hvala!!

P.s.(U medjuvremenu, dok neko ne odgovori na moj post malo cu proci forumom da vidim da li je neko imao slicnu situaciju)

EDIT:
Tel je jos nesto malo pod garancijom, dobio sam pogresnu informaciju tj datum kad je tel uzet a nemam vremena ni trenutno mogucnosti da planiram neko slanje u ovlasceni servis... Toliko o tome.. Hvala Apple :D

dzenopoljac
12-09-2013, 10:44
Tvoj problem je stvarno specifičan. Mislim da nije trebalo da ga otvaraš već odmah da ga pošalješ na reklamaciju i da ti ga eventualno zamene. Sada mislim da ti preostaje neki dobar lokalni servis pošto si ostao bez garancije pretpostavljam.

Dr.Jekyll
12-09-2013, 10:56
Sad da li neko moze da skonta da li sam ga otvorio ili ne je veoma diskutabilno jer imam opremu koju sam porucio preko iFixit-a (msm ovo je glupo spominjati i nije toliko relevantno za problem ali ae :D ) dok sam bio u USA tako da nema nikakvih znakova da je otvarano... Elem, kao sto kazem problem je neverovatan... Razmisljao sam o servisu juce i prekljuce jer je ovo postalo veoma iritirajuce...
Ako neko ima neki predlog rado cu saslusati i probati... :)

BTW hvala na brzom odgovoru :)

skiper
12-09-2013, 11:09
Ako mislis da se ne primecuje da je otvaran probaj da ga reklamiras, a ako neonda ga odnesi u neki servis.

cliosport24
12-09-2013, 11:15
Imam jednu bateriju na leru pa mozes da probas sistemom eliminacije

Paranormal
12-09-2013, 12:15
Da li je prva stvar koji si uradio nakon hard reseta (koji nije uspeo) restore ili nije?

rmilanovic
12-09-2013, 13:27
Samo posalji devojku da zameni phone.
Nek napravi onu "ne znam nista zensko sam" facu i nema zime.
Menjaj

Boletinho
12-09-2013, 13:36
Daj boze da mu prodje zamjena,jer oni dobro vide da li je tel. otvaran,jos je skidao bateriju,sve se to vidi na glavi sarafa,iako mi golim okom ne vidimo,oni to gledaju pod povecalom.
Imao sam tu situaciju,da sam odnjeo lap top sony na reklamaciju( misleci da je sve ok)star 2 mjeseca,medjutim iako je sve izgledalo kao da nikada nista nije dirano,ustanovili su da je otvaran jedan dio mali sa 3 sarafcica radi prosirenja rama,i samo su me kulturno odbili,a ovo je jos apple u pitanju,a oni su u tim stvarima jos tezi.
Opet kazem,daj boze da prodje:)


Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

skiper
12-09-2013, 13:45
Negde je pisano o tome da kada se otvara iPhone i skida baterija ima neki papiric koji promeni boju, po tome se navodno vidi da je otvaran.
Ali u svakom slucaju nista te ne kosta da probas, kao nisi znao da je otvaran,

michael clayton
12-09-2013, 13:50
Meni se desio slican problem,veoma slican pre dve godien na ip4 bio je star mesec dana,kupio sam ga u apple storeu,i samo se preko noci ugasio..i isti simptomi kao tvoji,samo sto ga ja nisam otvarao,vec odneo u servis,oni su mi zamenili bateriju i tel je radio kao da je nov,meni je u pitanju bila samo baterija. imao sam i garanciju,ali mrzelo me da se cimam negde preko grane.

Boletinho
12-09-2013, 13:50
Negde je pisano o tome da kada se otvara iPhone i skida baterija ima neki papiric koji promeni boju, po tome se navodno vidi da je otvaran.
Ali u svakom slucaju nista te ne kosta da probas, kao nisi znao da je otvaran,

Taj papiric,mali okrugli stoji na glavi sarafa koji drzi maticnu plocu,i to je neki senzor za vlagu.
Kad tel. povuce vlagu,on iz bijele boje prelazi u crvenkastu,i to je dokaz da je tel. skvasen.
Kad skidas plocu,taj papiric moras odljepiti sa sarafa glave.
Oni u servisu gledaju glavu sarafa,i svaki koji je odvijan ostavi trag na sebi,isto kao i kad prvi put odvijas saraf,malo nesto kvrcne,dok drugi put to nema,tako isto provale da je odvijano


Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Dr.Jekyll
12-09-2013, 14:52
Imam jednu bateriju na leru pa mozes da probas sistemom eliminacije
Zahvljujem na ovome :)



Da li je prva stvar koji si uradio nakon hard reseta (koji nije uspeo) restore ili nije?
Restore je prosao nakon ponovnog prespajanja baterije a dok to nisam uradio telefon ni nije mogao normalno da se upali (ili makar da ostane u DFU mode ili u Recovery mode) jer je stalno radio restart loop (pojavi se apple logo i ugasi se i tako u krug, ali posle skidanja kabla od baterije sa ploce i vracanja nazad taj loop se nije javljao)



Samo posalji devojku da zameni phone.
Nek napravi onu "ne znam nista zensko sam" facu i nema zime.
Menjaj
To sam joj i ja rekao :D



Negde je pisano o tome da kada se otvara iPhone i skida baterija ima neki papiric koji promeni boju, po tome se navodno vidi da je otvaran.
Ali u svakom slucaju nista te ne kosta da probas, kao nisi znao da je otvaran,
Papiric koji menja boju je indikator za vlagu (ono tipa ako pokvasis tel on odmah promeni boju i tacno znaju sta je)


Elem, hvala na odgovorima svima. Evo upravo sam dosao sa posla i nazvao sam devojku da nadje garanciju i da vidi samo koji je datum tamo... ocigledno je da me je ona zajebala za datum.. Garancija je istekla (ima jos nesto sitno dana a ja nemam vremena ni mogucnosti da ga nosim u neki ovlasceni servis koji bi mi uvazio garanciju, telefon je kupljen odmah cim je izasao, a zasto sam ja mislio da je pre 6 meseci ne znam ni sam, toliko sam opterecen sa posliom i svi mda ni ne znam koji je dan :D ) tako da od toga nista :D


Tako da... jedino mi preostaje da probam sa drugom baterijom.. a ako ne.. Kosovska 28 here I come :D

.stefan
12-09-2013, 17:20
U svakom slucaju,ako je ikada taj sraf razvijen nema teorije da garancija prodje...kao sto boletinho rece pod lupom gledaju i sve se vidi...nemoj ni da pokusavas da im uvalis,odbice sigurno...ali vidim da je garancija istekla tako da ok

miskot
12-09-2013, 17:31
Ja sam za prijatelja reklamirao mbp kojem je baterija crkla u garanciji. Racunar je otvaran ovde stavljena druga da se izvade podaci i u apple u nisu pravili problem oko toga. Inace obicaj svih proizvodjaca je da lepe srafove (to je ona obicno plava boja) pa se zato cuje kvrc kada prvi put odvrces neki sraf :) taj lepak ima da se kupi i kpd nas :)

vux90.vjovicevic
12-09-2013, 17:57
off : Drugo je MacBook a drugo je iPhone.. Na MacBook-u korisniku je dozvoljeno da sam menja hdd i memoriju, i to garancija uvazava, ali ne sme nista drugo da radi, a na telefonu je striktno zabranjeno ikakvo cackanje. Ja sam tako ispao debil pre dve godine kada sam kupio 4s i od prvog dana mi je sraf jedan na dnu bio labav, i ja se napravim pametan i uzmem neki kineski srafciger preko ebay-a i dotegnem ga. Par meseci kasnije pojavi mi se fleka na ekranu i odem u Apple store da ga zamenim, i kada su videli sraf koji sam dotegao odbili su me sa naznakom da sam nesto radio na telefonu. A neki radnik mi je fazon pod lupom gledao telefon.. Tako da izbegavajte bilo kakvo cackanje uredjaja pod garancijom. **Naravoucenije

Dr.Jekyll
12-09-2013, 20:04
Znaci niko nema neko konkretno resenje/soluciju?

Inace hvala svima koji su odgovorili i pokusali da pomognu :) cenim!

Dejan Ostojic
21-09-2013, 05:22
Mogu ti pozajmiti novu bateriju da probas dal ti je sve ok sa telefonom :)