PDA

View Full Version : provera legalnosti telefona



Alokin
02-09-2013, 22:36
pozdrav drugari,
ukazala mi se prilika da povoljno pazarim iphone 5 koji je kako mi vlasnik kaze sa O2 engleske mreze. dao mi je imei. e sad, obzirom da vreme za odluku istice, moram da delam brzo. interesuje me da li mogu da napravim problem ako pisem O2 mrezi i pitam ih da li je telefon legalan (posto imaju live chat, a meni bas gori da proverim sto pre). takodje, na temi provere imeia sam nasao link http://iunlocker.net/check_imei.php koji mi izbacuje da je telefon Blacklist in Verizon(USA) pa me zanima da li uopste mogu da se uzdam u taj sajt i sta znaci to BL in Verizon...

hvala unapred i nadam se da nisam pogresio mesto za post

Boletinho
02-09-2013, 22:44
koliko znam,jedinu pravu i pouzdanu info da li je blacklisted mozes dobiti,kada pokrenes zahtjev za imei unlock......u nas je skoro pa 90% blacklisted,jer ipak je ilegalno trziste.tel. dolaze na sve moguce nacine....mada tebi i ne smeta sto je blacklisted,jer 90% tih tel. se moze otkljucati uz malo vecu cijenu,od 20-30 eura skuplje......ako ti je bas povoljno taj iphone,ne razmisljaj puno:)
isto tako,blacklisted iphone podrzaje garanciju,jer sam ja jedan ip 4 na blacklisted reklamirao u swe,u operatera telenor,bio je na blacklist radi ne placanja UGOVORNE OBVEZE.

sanjin81
03-09-2013, 01:02
Koliko znam,Verizon je skroz druga mreža (CDMA),pa za sve GSM modele izbacuje da su blacklisted! :)
U principu,mislim da ništa ne možeš zeznuti i da pišeš operateru...oni će ti reči kako stvari stoje,a čak i da je telefon nelegalan,ukraden ili sl,neće te proganjati,nisu Interpol ;)

Boletinho
03-09-2013, 01:34
Da bog da meni na svakom iducem iphone-u,jedini problem bio blacklisted:)


Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Alokin
03-09-2013, 11:02
ma meni je najveci problem sto sam bas i ovde na isrbija naleteo na temu gde se spominju ukradeni telefoni i policija koja ih oduzima. ne bih da mi 400e ode u vazduh... :( zato sam hteo da proverim da li je bilo gde blacklisted, znam da ni to nije 100% sigurancija, ali opet...

Ripper
03-09-2013, 11:20
Nasa policija oduzima telefone ukradene kod nas. Bar je tako bilo dosad ;)

Banzai!
03-09-2013, 13:43
imas sajtove koji ti proveravaju blacklist status uz odredjenu nadoknadu..

"checkmend "

Alokin
03-09-2013, 15:09
koji je najsigurniji od tih placenih sajtova i sto se tice tacnosti podatak ai sto se tice sigurnosti pri placanju?

Jack.
03-09-2013, 15:11
Najsigurniji ti je imei.info

illusion
03-09-2013, 15:17
spori su,3 dana sam cekao da mi provere na kojoj je mrezi iphone...