PDA

View Full Version : problem sa WiFi



rade1970
31-08-2013, 23:20
Problem se ogleda u sledecem, moja devojka i ja imamo IPhone 5, oba su SIMFREE i oba imaju ios 6.1.4. Medjutim njen telefon ne hvata WiFi, odnosno na mom telefonu uhvatim 10 mreza, a ona jednu- dve. Cak i kucni signal ponekada ima ponekad ne. Da li je neko imao slican problem, i da li ima srecu pa da moze da bude softver a ne hardver

Lejzermaster
31-08-2013, 23:23
Jel imas neku masku gore?

Naime ja narucio par maskica s eBaya..
S nekim maskicama znatno losije hvata wifi mrezu.

Ako imas masku skini pa probaj bez nje...

rade1970
31-08-2013, 23:50
Nema ni masku ni bamper

kurbla
01-09-2013, 05:17
otisao ti je wifi cip.HW problem je u pitanju 100% :(

Boletinho
01-09-2013, 10:35
Problem se ogleda u sledecem, moja devojka i ja imamo IPhone 5, oba su SIMFREE i oba imaju ios 6.1.4. Medjutim njen telefon ne hvata WiFi, odnosno na mom telefonu uhvatim 10 mreza, a ona jednu- dve. Cak i kucni signal ponekada ima ponekad ne. Da li je neko imao slican problem, i da li ima srecu pa da moze da bude softver a ne hardver

Isti slucaj kao kod mene i sestre mi
U nje pravo slabo funka,i otisla je juce kuci nazad u swe,i nosit ce sutra tel. u telenor na reklamaciju
Sestri je tako od kad ga je otpakovala iz vakuma,sto znaci da je iz fabrike izasao s crknutim wi fi cipom,ako je bas to da je proprdio cip,kao sto drug rece gore.
U nje je ona prva serija sto je izasla sa 6.0.1 fw,da li znas da li je ista ta i kod djevojke ti???

Evo,to je taj slucaj,identican
http://youtu.be/UYYRrXNNisE

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Paranormal
03-01-2015, 22:49
iP5, problem sa wi-fi, tamo gde sam nekad imao 3 crtice, sad mi varira izmedju jedne i dve, da li postoji mogucnost resiti to...? Tamo gde je nekad hvatao 10 mreza, sad hvata 3 npr... kako to srediti?

Paranormal
04-01-2015, 16:04
Neko....???

limenko
04-01-2015, 16:55
Probajte: settings-general- reset- reset network settings sacekajte i probajte

nekome upali nekome ne. ne steti nicemu.

Paranormal
04-01-2015, 16:59
Probao to, probao restore i dalje isto, probao sam i menjanje DNS-a na 8.8.8.8 i nista


Sent from my iPhone using Tapatalk

technobuba
04-01-2015, 17:19
Da ti nije wifi chip pri kraju... Najbolje bi bilo da nadjes nekoga sa istim modelom i verzijom iOS-a pa da razjasnis dileme softwer or hardware

Paranormal
04-01-2015, 17:23
Pa nista, neka se javi neko ko ima iP 5 i neka kaze kakvo mu je iskustvo sa wi-fijem na 8.1.2... :)

Wi-fi radi, ali domet je katastrofa


Sent from my iPhone using Tapatalk

zabrljanje
04-01-2015, 18:50
...eventualno ako si nekad kupovao BetterWiFi sa Cydia-e pa da vidis sta ce preko njega da ti pokaze sto se tice dostupnih mreza...ili WiFiBooster koji isto nije besplatan...iskreno, nisam neki pristalica ovih tweak-ova (citaj, ne verujem u njihovu delotvornost u smislu poboljsanja bilo cega) a jedino sto moze da posluzi je da vidis spisak mreza koje iPhone nece da prikaze po default-u (zbog ogranicenja jacine signala od strane Apple-a) i da vidis da li mozes da se povezes na te mreze...

Paranormal
04-01-2015, 20:23
nisam kupovao te tvikove, jedan od razloga je i taj sto i sam sumnjam u njihov rad...

a sto se tice signala... na prethodnom 5s-u je sa istog mesta hvatao bukvalno oko 10 wi-fi mreza iz okruzenja, a meni hvata jednu (moju) i to sa slabim signalom, a ruter je na 5-6m od mesta gde se nalazim, tako da sumnjam da to ima veze sa Apple-ovim ogranicenjem, mislim da je problem hardverske prirode, znam da je neko sa foruma pricao kako je zagrevao wi-fi cip malo fenom (znam da je rizicno) i da je tako resio problem, samo ne mogu da se setim ko je to tacno pricao, tako da sam spreman da rizikujem kako bih resio to... samo se ne secam da li su morali da rasklope telefon ili su direktno to radili preko kucista...

technobuba
05-01-2015, 10:22
Nemoj da grijes cip... To je kratkorocno rijesenje "pod uslovom" da ne napravis vise belaja... Provjeri kako sam napisao, tada ces rijesiti dilemu hw vs soft... :( ako bude do hw-a onda treba gledati sta kako... Sretno ;)