PDA

View Full Version : Da li postoji mogucnost da iTunes ne prepoznaje iPhone zato sto nije otkljucan?



Cat
14-10-2009, 13:07
Kad povezem kompjuter i iPhone, kompjuter ga prepozna ali iTunes ga ne vidi! :mad: Skoro sam nabavila iPhone pa ne znam da li treba da ga otkljucam tj. jailbreak-ujem, da li je potrebno? Unapred hvala :)

AwaX
14-10-2009, 13:11
itunes bi trebao da odreaguje nekako. bar sledecom porukom.
The sim card in this iphone does not appear to be supported
stavi karticu u njega i probaj sa njom.
ako tu poruku dobijes treba da odradis redsn0w jailbreak da bi da aktivirala.
srecno

iPhoneSA
14-10-2009, 13:20
Da nije uzela chineese iPhone pa nece da ga skonta iTunes...provjeri to prvo...jel imas "pravi" iPhone

Cat
15-10-2009, 15:30
Probala sam i sa karticom, ali opet ne reaguje! :(
iPhone mi je kupljen u Pekingu, u ovlascenoj radnji, sa full opremom, original je! I imam najnoviju verziju iTunes-a, ne znam u cemu je problem! :'( da li bi jailbreak promenio nesto?

Ognjeni
15-10-2009, 15:33
tacno mi reci sta se desi kada prikljucis telefon kablom na komp.....da li se pojavi nesto u cosku kod sata instaling drivers ili tako nesto...

Cat
15-10-2009, 15:38
Otvara mi ga kao removable disk! I mogu i muziku da ubacujem i sve to radi super, ali iTunes ga ne vidi...

Ognjeni
15-10-2009, 15:41
nije to original........iphone ne mozes da ubacujes muziku tako ni nista drugo osim slike da vidis...to ti je kopija i zeznuli su te, zato ti ne radi itunes...

nadam se da ga nisu puno platila.

btw....kina koliko znam nije na spisku podrzanih zemalja za iphone...nego je u cooming soon zemljama..to je jos jedan dokaz......Odakle si Cat ?

Cat
15-10-2009, 15:44
nemoguce!!! pa ne bi davali garanciju, sertifikate i sve uz to da nije original!!!
a muziku kopiram u folder my music i radi...

Ognjeni
15-10-2009, 15:48
cek...kakav my music...kad otvoris 'iphone' kao removable drive imas folder my music ?

Cat
15-10-2009, 15:50
Da... a iz iPhone-a pustam iz audio player-a...

Ognjeni
15-10-2009, 15:57
nesto nece da mi izbaci removable device kad prikljucim fon trenutno..pa ne mogu da proverim ...koliko se secam a 99 % je..nemas ti nikakav apsolutno my music folder...imad

dcimm i apple folder i samo slike mozes da vidis...tako muziku ne mozes prebaciti 100 %. ajde slikaj ti to, al siguran sam da nije originale. odakle si Cat ?

shO
15-10-2009, 15:58
@Cat
Ajde ti baci nama sliku tog tvog iPhone-a.. posto ja kontam da ti imas ili SciPhone, ili Hiphone.. :D

Jbg.. zivot je okrutan :D

Cat
15-10-2009, 16:03
Ma iPhone je, pise i na njemu i na kutiji i u garanciji i svuda!
A kako da ubacim sliku sto sam slikala? :$

Ognjeni
15-10-2009, 16:05
nemoj ici na quick replay nego na advanced i onda izaberes manage attachements dole...browse i izaberes sliku sa kompa..kliknes upload i to je to

vise slika stavi, slike menija, slike spreda i slike odpozadi

shO
15-10-2009, 16:10
Ili idi na

www.tinypic.com
i odradi upload i baci nam DIRECT LINKS

Cat
15-10-2009, 16:20
361

362

363

364



slike nisu bas kvalitetne :$ ali vidi se...

shO
15-10-2009, 16:22
Auuu
KINEZ!

I to najgori..
Samo mi reci molim te, koliko is ovo platila?
Jbg.. RIP! :D

iPhoneSA
15-10-2009, 16:23
Nazalost, moram ti reci da to nije original iPhone...sorry...oco sto imas je dobra kopija al nije iPhone...zato nema nista od iTunesa...vec sam to pretpostavio na pocetku da je fake, al sta ces sad, samo se nadam da nisi puno platila...:(

Ognjeni
15-10-2009, 16:23
jbg Cat...definitivno kopija...rekoh ti ja....dzaba garancija i papiri, kinezi bi mamu prodali za profit.

shO
15-10-2009, 16:26
Da li si ikada probala da odes na youtube pa da vidis OGROMNE razlike izmedju originala i te jadne kopije :S


http://www.youtube.com/watch?v=TuntAMd_P38&feature=fvw

EDIT:
Evo kad pogledas ovaj klip sto sam ti postavio, pa jednostavno mozes da skontas da ta kopija, je zivo sra*e.. Koliko koci, kako je grafika jadna itd.. Pa samo pogledaj i to da nisu iste velicine.. Iz daljine se cine ISTI, ali su sasvim RAZLICITI!

Eto, covek se uci na greskama, dok je njegova glupost neizmerljiva!

Ognjeni
15-10-2009, 16:32
cuti sho bre..bem te....ne pomazes u situaciji nimalo belive me :D

Cat
15-10-2009, 16:33
pogledala sam klip i moj se ni najmanje ne ponasa kao taj HiPhone!!!
a ako je kupljen u Pekingu ne znaci da nije original, sta sad svi kinezi imaju kopije iPhone-ova? ma dajte...

shO
15-10-2009, 16:36
pogledala sam klip i moj se ni najmanje ne ponasa kao taj HiPhone!!!
a ako je kupljen u Pekingu ne znaci da nije original, sta sad svi kinezi imaju kopije iPhone-ova? ma dajte...


Cekaj CAT... zar nije ocigledno..
evo ti dve slike
2 primera..

http://www.mobilegazette.com/handsets/apple/apple-iphone-3g/apple-iphone-3g-black.jpg

http://easycall.dk/images/hiphone_04.jpg

Zar razlika nije ocigledna?

Ognjeni
15-10-2009, 16:38
tacno je da ne maju svi kinezi kopije ali to na slikama je kopija, vidis po izgledu koliko se razlikuje....+ pogledaj sve one ikonice u gornjem levom uglu ..37 nekih ikonica...na iphonu se tu nalazi ime mreze i signal


p.s. sho..ne znam bre...meni ova druga slika bas lichi na 2g :P

shO
15-10-2009, 16:40
tacno je da ne maju svi kinezi kopije ali to na slikama je kopija, vidis po izgledu koliko se razlikuje....+ pogledaj sve one ikonice u gornjem levom uglu ..37 nekih ikonica...na iphonu se tu nalazi ime mreze i signal


p.s. sho..ne znam bre...meni ova druga slika bas lichi na 2g :P

Dobro izvini.. evo menjam

http://easycall.dk/images/hiphone_04.jpg

Ognjeni
15-10-2009, 16:43
hahaha zezam te covece....ma moj buraz sto nema iphone bi ga razlikovao tu

iPhoneSA
15-10-2009, 16:43
Sho ne pomazes ni malo, a smatram da nema smisla da nekoga prozivas ovakvim ili onakvim imenima...djevojka je pogrijesila, sta sad...meni je iskreno zao sto nisi upoznala prave cari iPhone-a, al eto...desava se...ne trebamo sada djevojci na muku prisjedati...mislim dosta joj je sto je potrosila pare na nesto sto mnogo ne vrijedi...ohladi malo Sho

shO
15-10-2009, 16:45
hahaha zezam te covece....ma moj buraz sto nema iphone bi ga razlikovao tu

Ba sam sad razgovarao sa drugarom.. Pa covek koji nikada u zivotu nije video iPhone i zeli da ga kupi, prvo bi se RASPITAO, i nasao par PRAVIH slika i video sta je sve na njemu.. A onda kad bi uzeo ovaj krs u ruke, onda bi video da je razlika OGROMNA i da nikada pri tome nije video iphone.. Brate, da li bi voleo teleofn koji ovoliko koci kao ta kopija ? :D

Jbg Cat.. daj to nekoj deci da se igraju...


Sho ne pomazes ni malo, a smatram da nema smisla da nekoga prozivas ovakvim ili onakvim imenima...djevojka je pogrijesila, sta sad...meni je iskreno zao sto nisi upoznala prave cari iPhone-a, al eto...desava se...ne trebamo sada djevojci na muku prisjedati...mislim dosta joj je sto je potrosila pare na nesto sto mnogo ne vrijedi...ohladi malo Sho

Slusaj bro, nikoga ja ne prozivam niti vredjam, ja sam samo iskren, i kazem da razlike postoje. Ako sam nekoga uvredio ja se izvinjavam, ali samo sam odreagova kao i svaki put kad vidim kineza. Zao mi je devojke sto se nije bolje informisala, ali eto, sta je tu je. Evo jos jednom MOJE JAVNO IZVINJENJE, nisam imao nameru da ikoga uvredim, ali ovde sve sto sma rekao je istina... I samo moje licno misljenje. Posto sam zeleo da dokazem da iPhone ne moze biti tako los.. kao sto ga ta kopija predstavlja.. Eto..

Sorry! No hard feelings!

Ognjeni
15-10-2009, 16:46
jbg sta da ti kazem..pogresi cojek

Cat
15-10-2009, 16:53
@sho- ja nisam planirala da kupim iPhone, da jesam NARAVNO da bi se raspitala nisam glupa... dobila sam ga, ali pouzdano znam da je kupljen u oficijalnoj prodavnici... tamo ne prodaju kopije! i ne koci kao onaj sa onog na klipu!

iPhoneSA
15-10-2009, 16:56
Slusaj, ako si ti uvjerena da si kupila iPhone to je ok, nece te niko drugacije ubjedjivati, rekli smo ti svi svoje misljenje, odnesi u prvi Apple Shop i isto ce ti reci kao i mi, al hajd nebitno...jos jednom, zao mi je sto si dobila kopiju, nadam se da kad budes kupovala imat ces u vidu da postoje i lose kopije (ma kako one radile i reagovale) jer ako su ono slike koje si postavila tvoj navodni iPhone, nema dvojbe da nije original...

Pozzz i dosta od mene na ovoj temi

shO
15-10-2009, 16:58
@sho- ja nisam planirala da kupim iPhone, da jesam NARAVNO da bi se raspitala nisam glupa... dobila sam ga, ali pouzdano znam da je kupljen u oficijalnoj prodavnici... tamo ne prodaju kopije! i ne koci kao onaj sa onog na klipu!

Draga moja, iz mojih reci nisi mogla procitati da sam ja rekao da si glupa, naprotiv.. nisam te omalovazavao u bilo kom delu moje recenice.. samo sam izneo stav. Ko god da je kupio taj telefon nek prica nekom drugom da je to oficijelna prodavnica za iPhone, JER NIJE! Pa zar ne vidis sama....
Eto.. dosta sam rekao.. necu vise..

Ognjeni
15-10-2009, 17:09
cekaj..Cat ti jos uvek mislis da imas original..pusti bre klip video i kako se ponasa tamo..ima 99 vrsta kopija iphone telefona i svaka drugacija.

zar zaiste ne vidis razliku u svakom pogledu izmedju tvojih slika i slika koje je isho stavio ??

shO
15-10-2009, 17:11
@Ognjeni..
eto bro, prvo me napadnu sto sam iskren.. a sad i sami vidite da ona i dalje konta suprotno.. jbg.. Samo sam zeleo da u neku ruku pomognem, mada ova prica je gotova.. Ako ona misli da je to pravi iPhone sto ona ime, super.. Zanima me kakav ce joj reakcija biti kada vidi Apple iPhone?!
Cheers

EDIT:
Evo sad vidim da si ti ovo postovala u 3Gs section.. nice.. :D
E da, hteo sam da te puitam, jesi dobila 2 baterije i olovku mozda kojim slucajem.. E ako jesi, onda sigurno imas iPhone...

kocka90
15-10-2009, 17:17
haha najjaci topic :) a ona je jos ubedjena da je to iPhone... :)

Cat
15-10-2009, 17:20
jao ljudi ma kapiram da nije original, nego u soku sam bila pa reakcija... :(

@kocka- nzm kako ovo moze da ti bude zabavno... tj. moze, sve je smesno kad se ne desava tebi jel da? :/

shO
15-10-2009, 17:23
jao ljudi ma kapiram da nije original, nego u soku sam bila pa reakcija... :(

@kocka- nzm kako ovo moze da ti bude zabavno... tj. moze, sve je smesno kad se ne desava tebi jel da? :/

Veruj mi cat... ova tvoja reakcija i sve ostalo moze da se ubaci na Fail (blog).... da, smesno je, kocka je upravu!

kocka90
15-10-2009, 17:38
na pocetku kad si postovala slike mi bilo zao sto su te zajebali, a posle mi jeste bilo smesno zato sto si ti i pored komentara da to nije iPhone, bila ubedjena da jeste i da svi gresimo...
to nema veze sa iPhonom, samo slicno izgleda, ostalo (softver, hardver...) je drugacije, tako da naravno da ne moze da radi sa iTunes-om jer to nije iPhone... a i malo ko moze da ti pomogne oko tog telefona ovde jer nista nije isto ko na iPhonu..

Ognjeni
15-10-2009, 19:11
Veruj mi cat... ova tvoja reakcija i sve ostalo moze da se ubaci na Fail (blog).... da, smesno je, kocka je upravu!


skontaj sto sam napisao isho gore lol

shO
15-10-2009, 19:16
@Ognjeni Skontao sam bro' :D

E, a gd ese izgubila CAT? Otisla da prica svima kako mi imamo flash a ona original... :D

Ovu njenu recenicu cu da stavim u QUOTE :D :D :D

i bice iMisao godine :D


pogledala sam klip i moj se ni najmanje ne ponasa kao taj HiPhone!!!
a ako je kupljen u Pekingu ne znaci da nije original, sta sad svi kinezi imaju kopije iPhone-ova? ma dajte...

evil
15-10-2009, 20:08
ljudi, samo opušteno, devojčica ima samo 17 dina :A

Ognjeni
15-10-2009, 20:19
to im i ja kazem bre al barabe jedne...babu bi prodali za iphone :P

zixY
15-10-2009, 20:40
OMG, veoma simpatican post... Veoma mi je zao ljudi koji imaju takve kineze i misle da imaju original... Npr. onaj dan u skoli prilazi jedan lik kod drugara koji ima kineza i taj drugar uzeo moj iPhone da vidi, i tek kaze ma ne valja iPhone original, kinez je bolji 100 %, ja ono Ok. kako ti kazes :)

@shO, haha i ti si poceo kao 1024 da stavljas misli :D, hahahaha

shO
15-10-2009, 22:02
OMG, veoma simpatican post... Veoma mi je zao ljudi koji imaju takve kineze i misle da imaju original... Npr. onaj dan u skoli prilazi jedan lik kod drugara koji ima kineza i taj drugar uzeo moj iPhone da vidi, i tek kaze ma ne valja iPhone original, kinez je bolji 100 %, ja ono Ok. kako ti kazes :)

@shO, haha i ti si poceo kao 1024 da stavljas misli :D, hahahaha

Bro, veruj mi, MORAO SAM! Jer odavno vecu glupost nisam procitao... :D :D :D I to je jedina misao koja ce mi obeleziti ovu iGodinu :D! :D :D :D

Nadam se da vam se svidja...?!

zixY
15-10-2009, 22:20
iLike :D hahahahahhaha

max_serbia
15-10-2009, 22:28
dobila si na poklon, bole te brige ;)

1024
16-10-2009, 21:04
O ovoj temi vec odavno nema niceg poucnog, tako da cu da je zatvorim.

Oni koji su propustili nesto a mrzi ih da citaju, evo rezime:
iTunes prepoznaje iPhone bio on otkljucan ili ne, a problem je bio sto u pitanju nije bio iPhone nego njegova kopija.
LOCK