PDA

View Full Version : Iphone 5, u cemu je problem?



Filipp
20-08-2013, 17:01
Brat je uzeo i5, sa naprslim touch-om, i koristio ga je tako par meseci dok nije nasao povoljno "original" displej sa druge 5-ice, navodno je na usa i5 otisla maticna decko nije imao kako da zameni telefon u usa i prodavao je original delove, uzeo sam displej, za koji mi se odma cinilo da je fake ili da je neko uzeo original displej i prelepio touch. E sad stavili smo taj displej na njegov iphone i upalio se sve je radilo, vec sutra mi je brat javio da je displej poceo da se gasi i tako bi bio ugasen neko vreme... Nakon toga bi se ukljucio i sve bi bilo super, i tako se to ponavljalo, nekad redje, nekad cesce sve dok pre jedno nedelju dana nije vise uopste hteo da se ukljuci. Vratio sam stari displej koji je original i radio je u potpunosti, sem sto je razbijen i sada je problem i kada je ovaj displej na telefonu, odnosno ne pali se... Ne znam da li je to maticna ili sta bi moglo da bude, da napomenem da kada se pomeri mute switch ekran zasvetli crno isto tako i kada neko zove ili salje sms, sem toga nista.. Ima neko neke ideje?

.stefan
20-08-2013, 17:15
vrlo je moguce da je zeznut konektor za lcd na ploci kada su vrsene te intervencije....ne bi bilo lose da to neko strucan pogleda

obzirom da se iste stvari desavaju sa 2 ekrana, definitivno ne bi trebalo da bude do ekrana

Filipp
20-08-2013, 17:20
Ajo je do toga, da li postoji neka sansa da se to popravi ili bi to kostalo ko nov telefon?

Byakuya
20-08-2013, 17:33
Odnesi tel u Kosovsku 28 da provere sta je pa ces znati sta je sigurno...

.stefan
20-08-2013, 17:42
jbg to nikad ne znas....ali definitivno dobar elektronicar mora da pogleda....