PDA

View Full Version : iPhone 3G - SIM LOCK - PROBLEM



Blue Dolphin
16-08-2013, 12:25
Za početak -pozdrav svima sa foruma i hvala na svim korisnim savetima i informacijama.
Imam iPhone 3G (16GB) koji je bio SIMLOCK. Uradila sam jailbreack-a preko redsnOw-a i sad je na iOS-u 4.2.1 ali ne vidi mrežu:'(. Kako dalje???
Jessy

Byakuya
16-08-2013, 12:27
koji je baseband tj modem firmware? ides na settings general about...

Blue Dolphin
16-08-2013, 13:08
05.15.04 :(

zabrljanje
16-08-2013, 13:24
Preko redsn0w-a moras da mu dignes baseband na 06.15 i onda sa Cydia-e instaliras ultrasn0w da bi otkljucala telefon.
Posle toga mozes da ga spustas sa istim programom na 05.13 ali prvo treba da ga podignes na iPad baseband (06.15) koji otkljucava ultrasn0w.


http://www.redmondpie.com/how-to-update-iphone-3gs-3g-baseband-to-06.15.00-with-redsn0w-0.9.6b5-for-ios-4.2.1-unlock/.

Naravno, mozes da koristis noviji redsn0w od ovog pomenutog u tutorijalu.

Blue Dolphin
16-08-2013, 16:32
Uradila sve po uputstvu i sad čekam da se iPhone probudi ali ovo nešto potrajalo...:-\:worship:
Ako ima nekog na mreži i vidi ovo nek mi javi da li je normalno da ovo NEBUĐENJE traje više od 10 min. Nisam ga valjda ubila ??? :(
I nakon sat vremena telefon ne daje ikakve znake života !?!
Kad ponovim postupak 'pokušaja jailbreack-a Jailbreak_iPhone 3G-4.2.1 uspem da udjem u recovery-mod i kad resetujem tel. iz iToons-a opet sam na početku tj. imam tu verziju iOS-a na tel. i neupotrebljiv tel. kome iToons kaže kako ne prepoznaje SIM itd.
Vrtim se u krug...POOOMOOOĆ !!!

igor11
16-08-2013, 21:26
cek, jel mozes ti da izadjes iz tog recovery mode-a? izlazak za iz recovery mode-a je isti postupak kao i za ulazak u dfu mode, samo sto sve radis suprutno.. znaci, prvo drzis home, pa posle power dugme... ae probaj da vidis sta ce da se desi..

Blue Dolphin
16-08-2013, 21:44
Evo, probala i nakon ponovnog uključivanja tel. sad je opet u ''stanju'' gde daje mogućnost emergency call-a tj. opet dobijam isti znak tj. traži da se poveže na iTunes...izludeću više, čitav dan se vrtim u krug...:worship: pomagagaaaaaj :worship:

zabrljanje
16-08-2013, 21:56
TinnyUmbrella, skines, pokrenes i konektujes telefon i kliknes desno na exit recovery

http://jaxov.com/2010/10/use-tinyumbrella-to-kick-iphone-out-of-recovery-mode/


http://www.ifans.com/forums/threads/noob-friendly-the-difference-between-dfu-and-recovery-mode.298576/


...get out of Recovery mode:
1. Make sure your device is unplugged.
2. Press Home and Power for ten seconds.
3. While the device is rebooting, let go of the power and hold the home button. It should boot up normally.

Blue Dolphin
16-08-2013, 22:00
HVAAALAAA puno, evo krećem i javljam rezultat.

Skinula drfone -for ios_full1291.exe , pokrenula i pratila instrukcije:
1. Make sure your device is unplugged.
2. Press Home and Power for ten seconds.
3. While the device is rebooting, let go of the power and hold the home button. It should boot up normally.

Trenutno stanje je da je ekran crn i nemam utisak da se išta dešava...kako dalje? i dalje je konektovan kablom za komp...

Nakon :
...get out of DFU mode:
1. Make sure your device is plugged in.
2. Press Home and Power for ten seconds.
3. The device should power off, and it will disconnect from the computer. You can power on normally now.

ponovo dobijam istu situaciju tj. tel. traži iToons i dozvoljava samo hitne pozive...

Vrtim se u krug izgleda ponovo...:brickwall:

igor11
16-08-2013, 22:33
ja ne znam sta bih ti predlozio, osim da ga odneses kod nekoga ko se malo vise razume da ti ga namesti..

nije mi jasno kako si ostala zaglavljena u recovery mode??? pokusaj jos koji put onako kako ti je zabrljanje predlozio, tacnije onaj tutorijal gore... ali pre toga izadji iz tog recovery mode-a i onda ponovi postupak..

zabrljanje
16-08-2013, 22:42
Da li si probala sa TinnyUmbrella i exit recovery?

Blue Dolphin
16-08-2013, 22:52
O.K. hvala u svakom slučaju...možda samo danas nije moj dan i sutra prodje a buduí da sam sa ETF-a mnogo mi je blam da nekom nosim a pitanje je časti pred samom sobom ako to ne uspem da odradim...ili da se prosto pomirim da sam glupa plavuša :(:brickwall::crash:

Ako neko od vas više ima srpljenja da mi ispočetka iskuca korak po korak bilo bi sjajno od vas jer sam se nekako negde zapetljala iako sve odradjujem kako piše...negde sigurno radim nešto pogrešno ili naopačke je se već dva dana samo time bavim i već me glava boli ...

Koju verziju TinnyUmbrella i exit recovery -ja da skinem i sa kog konkretnog linka? I izvini na davljenju...evo stidim se ...ali zainatila sam se da to odradim pa makar ne spavala 3 dana i 3 noći :brickwall:

igor11
16-08-2013, 23:03
Kucas u google tinyumbrella i skines sa njihovog sajta.. Moras imati javu instaliranu da bi mogla da pokrenes TU.. Kada pokrenes program videces opciju exit recovery.. Klikni i vidi da li ce ti telefon izaci iz recovery mode-a

zabrljanje
16-08-2013, 23:07
http://cache.firmwareumbrella.com/downloads/tinyumbrella-6.14.00.exe

Pogledaj uputstvo koje ti stoji u postu broj 8.


EDIT: da li si pogasila anti virus, firewall kada si koristila redsn0w i da li si ga pokrenula kao administrator?

Blue Dolphin
16-08-2013, 23:32
Pokrenula TinnyUmbrella i sad upravo radi TSS server ali exit recovery usluga je siva tj. neaktivna, mogu samo da izaberm opciju - Enter Recovery i Save SHSH ...:brickwall:

igor11
16-08-2013, 23:44
Znaci da ti telefon nije u recovery mode.. Da li si sigurna da si skinula odgovarajuci ipsw za tvoj model telefona?

kriket011
16-08-2013, 23:44
А шта ће ти 4.2.1 на том 3G-у? Па он једва ради на тој верзији. Последњи iOS на ком тај модел ради колко-толко пристојно је 3.1.2 (или 3.1.3).

Blue Dolphin
16-08-2013, 23:52
Pa nisam znala...znači sve ispočetka...
Aj molim vas da ako neko od vas ima više nerava da mi objašnjava nek mi postupno tj. korak po korak da instrukcije koje treba da sledim jer sam do sd dosta lutala ne znajući koju verziju čega da skinem, šta prvo a šta drugo i sl. Puca mi glava pa vam svima želim laku noć a sutra čim se probudim PROSTO MORAM ovo da odradim a vama svima svaka čast na nesebičnoj spremnosti da pomognete.

Blue Dolphin
17-08-2013, 09:15
Nešto mi nije jasno - u kom sam modu tj. režimu rada kad je tel. u stanju only emergency call i na iToons-u samo daje poruku kako ne podržava SIM ali ne daje nikakve ranije opcije tj. da mogu da uradim restore itd. ?
MOLIM VAS postupno po koracima...Kad pokrenem TinnyUmbrella ne daje mi mogućnost exit recovery??? :crash:

Blue Dolphin
17-08-2013, 10:12
TinnyUmbrella server is running ...
koliko dugo to traje i šta i kako dalje?
Editovala karticu Advanced i check-irala UPDATE IPHONE4 BASEBAND ali treba li to ili ne pitam se pitam :confused:

vux90.vjovicevic
17-08-2013, 11:02
Da ne duzim i skratim pricu..

Skini ovo :
http://appldnld.apple.com/iPhone4/061-9853.20101122.Vfgt5/iPhone1,2_4.2.1_8C148_Restore.ipsw

i isprati ovaj tutorijal :
http://www.whited00r.com/forum/index?topic=7134.0[/URL]

Ako zapnes javi se ponovo


OBAVEZNO KORISTITI CODE!!!!!!!

Blue Dolphin
17-08-2013, 11:34
HVALA, evo krećem...:)

Blue Dolphin
17-08-2013, 15:20
Sve je prošlo, bb je spušten na 05.13.04 i cydia pokrenuta i reloadovano sve što je traženo ali tel. i dalje nema mrežu ?!
Šta sad ? :confused:

zabrljanje
17-08-2013, 15:22
Sad trebas da instaliras ultrasn0w da bi ga otkljucala.

EDIT: Kucas u Cydia-i u search ultrasn0w i onda ga instaliras.

Blue Dolphin
17-08-2013, 15:59
E PA HVALA , konačno sam uspela :) ali ništa bez vaše nesebične pomoći, hvala vam svima, baš ste mi ulepšali dan :yes: