PDA

View Full Version : aktivacija 4s



moetchandon
15-08-2013, 20:54
Pozdrav, jel postoji nacin da nekako aktiviram iphone 4S iOS 6.1.3, odneo ga u servis da ga otkljuca i osposobe nekako, oni ga flesovali i instalirali iOS 6.1.3, jel postoji bilo koji nacin da aktiviram fon da ga korisitm barem kao kameru, dok ne resim problem sa otkljucavanjem mreze. Telefon je sa nemackog Tmobile (jos uvek je pod ugovorom i zakljucan za tu mrezu), imam original karticu ali ne znam pinkod. Hvala

isavrseno
15-08-2013, 21:03
pa mozes sa x-sim karticom da aktiviras i da otkljucas

moetchandon
15-08-2013, 21:26
Nemoj da citraš post iznad svog

Ne moze, probao je sa nekoliko x-sim, na nijednu nece.

kicba
15-08-2013, 23:42
Mozes sa R-Sim 7+ sigurno.

moetchandon
15-08-2013, 23:49
Hm.
On kaze da je trenutno nemoguce, spominjao je i neku crnu listu, ja sam nasao neki sajt i pise mi za imei notblacklisted, ne znam da li da verujem tom sajtu ili njemu, a na jos jedan strani sajt lik mi je poslao podatke o telefonu:


Device IMEI:
013052001020821


Product description:
iPhone 4S 16GB White


Telephone technical support:
Expired


Warranty(repairs and service coverage):
Expired


Activation status:
Activated


Is registered:
Yes


Contract status:
Under contract


Contract expiration date:
March 30, 2014


Carrier:
T-Mobile - Germany DEU
i kaze da ne moze jer je taj contact status do marta 2014.
Jesi siguran da i dalje moze da se aktivira i otkljuca telefon uz pomoc R-Sim 7+ ?

kicba
15-08-2013, 23:51
Moje misljenje je da moze. To da li je blacklisted ili ne to nema veze...
Neka me neko ispravi dole ako gresim...

Dzoonnii
17-08-2013, 13:19
Evo ja imam Iphon 4s sa iste mreze i otkljucao sam ga sa Gevey Ultra S karticom i evo godinu dana radi bez greske.

moetchandon
25-08-2013, 20:21
Kupio sam R-Sim 7+, nece, u plus se zaglavljuje ulozak u telefon, pa mora deo telefon da se rasklapa da bi se izvadio rsim ulozak.

ziksy
28-08-2013, 09:47
Jel si siguran da nemas pin kod ukljucen na kartici s kojim pokusavas da aktiviras telefon? Obavezno bez PIN-a

mightyoutlaw
30-08-2013, 14:57
Ako si uzeo novu micSIM karticu kod tvog provajdera sigurno je stavljen pin. Stavi u drugi telefon sim sa adapterom i vidi da li je aktiviran pin.

pedja381
30-08-2013, 17:43
Takodje,ako si sekao karticu na micro sim,a nisi zamenio kod svog provajdera za originalnu micro-hoce to da pravi problem,jer je mozda u pitanju sim card sa starijim cipom...


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free (http://tapatalk.com/m/)

moetchandon
06-09-2013, 14:11
Kupio sam karticu na trafici, bez pin-a, aktivirao karticu u obican telefon, isekao je isto kao originalnu karticu koja je bila u telefon stavio u iphone sa rsim, i nece, trazi da ubacim karticu, a kada ubacim original karticu, trazi mi pin, znaci prepoznaje karticu samo ako je sa originalne mreze.

Jailbreak
06-09-2013, 14:20
Nisi dobro isekao karticu,probaj drugu,uzmi od nekog...


Sent from my iPhone using Tapatalk

mightyoutlaw
06-09-2013, 15:21
Kupio sam karticu na trafici, bez pin-a, aktivirao karticu u obican telefon, isekao je isto kao originalnu karticu koja je bila u telefon stavio u iphone sa rsim, i nece, trazi da ubacim karticu, a kada ubacim original karticu, trazi mi pin, znaci prepoznaje karticu samo ako je sa originalne mreze.
Jel si siguran da imas rsim? Mozda je xsim i trazi ti code mreze na koji je zakljucan telefon a mozda ne radi rsim. Probaj uzmi rsim ili xsim od nekog kod koga sigurno radi na 4s-u pa probaj ponovo ili mozda stvarno nisi dobro isekao. Mislim da ti je bolja varijanta da kod tvog operatera zamenis postojecu za micSIM i kupis samo adapter ako hoces nekad da koristis u druge telefone.


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free (http://tapatalk.com/m/)

moetchandon
10-09-2013, 10:32
Evo ovako, kupio sam na kraju i tu gevery ultra s, i aktivira ga, vidim ikonice, i onda mi trazi aktivaciju, pa ga opet aktiviram, accept, blabla, cim ubacim moju karticu izbacuje mi activation required. Kako da resim ovo?

Ocigledno nesto nije kakko treba, ustvari izgleda da ga ja ne aktiviram nego otkljucam, pa accept, pa mi onda trazi aktivaciju/

Edit, sad gledam termine sta sta znaci, znaci ja sad mogu da ga koristim samo kao kameru npr, sve dok ne izadje jailbrake za 4S. 6.1.3

Boletinho
10-09-2013, 11:19
Ti taj telefon mozes sasvim normalno koristiti sa odgovarajucom unlock sim karticom,samo fino pogledaj detaljno postupak na netu kako ga aktivirati i poceti koristiti.
Usput nadji orginal micro sim,da nije rezana i ne mozes pogrijesiti,jer svaki 4S se moze otkljucati s nekom od unlock sim kartica,samo moras naci pravu.
Malo progooglaj:)


Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

moetchandon
10-09-2013, 11:51
Ja sam ga otkljucao, znaci usao sam u telefon, imam ikonice, kod nisam stavio gevey nisam mogao da udjem u meni telefona, samo pocetna podesavanja, ubacio sam gevey, izabrao jezik drzavu, pitao me zalokacije itd, i pojavio se meni, posle toga sam izvadio belu karticu od gevey i ubacio moju na onaj cip, tel se kao restartovao, i onda mi trazi aktivaciju, svaki put kada ubacim moju karticu, on se ugasi pojavi se jabuka, i aktivacioni ekran, pokusao sam sto puta, i uopste mi nije jasno gde gresim, inace, karticu sm odneo u telekom, i isekli su je masinicom, i potpuno je identicna sa nemackom karticom koja je bila u telefonu. Samo sto nece da ga aktivira.
i gledao sam uputstvo na yt, radio sve kao on, no servise, searching i njemu nadje mrezu, meni ide no servise, searching, i onda se kao restattuje i opet aktivacija.

Jel moze da bude problem sto mi je kartica stara 2-3god? Mozda su morali da mi daju novu a ne da seku ovu staru?

Dzoonnii
10-09-2013, 13:05
Meni se ovo isto desavalo sa mojom Gevey karticom i isjecenom sim karticom, cim sam uzeo novu proradio je odma, tako da moze biti da je do sim kartice.
Takodje obrati paznju na aktivaciju sa Gevey karticom jer nije isto ako je telefon aktiviran i ako nije aktiviran, najbolje otidji na hjihov sajt i prati korake za ne aktiviran tel.


Sent from my iPhone using Tapatalk

moetchandon
10-09-2013, 18:28
Uzeo sam novu karticu iz telekoma, nije secena nego original micro sim, opet nece :(
i ne znam da li se razumemo, ja telefon uz pomoc gevey otkljucam, ali ne mogu da ga aktiviram, i koristim mts karticu

Dzoonnii
10-09-2013, 20:21
Nema veze sto tel nije aktiviran, preko Gevey kartice i aktiviras i otkljucavas telefon samo postupak otkljucavanja nije usti za aktiviran i ne aktiviran telefon.


Sent from my iPhone using Tapatalk

moetchandon
11-09-2013, 14:21
Evo sta radim . Ubacim Garvey I belu karticu. Jezik.zemlja.wireles.konektujem se. Activationi skin.izaberem de tmobile.izbacuje da ubacim sim koji mi treba.Vadim brzo Garvey. Skidam belu. Stavljam moj sim u gevey. Ubacujem. Gasim fon. Palim fon. Opet mi nudi jezik. Zemlja itd. Opet activationi skrin. Izbacuje da Sam uspesno otkljucao. No sim. No service. Searcing. Poet izbacuje da Sam uspesno aktivirao. Opet accept. I onda mi an aktivacioni skrin izbacuje da sim nije sa mreze telefona.

Dzoonnii
11-09-2013, 22:16
Probaj da se ne konektujes na net, iskljuci wireless, ja sam kod kolege takodje imao problema oko otkljucavanja telefona za koji mi je on rekao da nije aktiviran ali smo ponavljali postupak nekoliko puta i na kraju smo uspjeli, ali sad sam gledao na zvanicnom sajtu Geveya i tamo pise da telefon prethodno mora biti aktiviran tako da sad i sam nisam pametan, probaj jos par puta da ponovis postupak.


Sent from my iPhone using Tapatalk

moetchandon
12-09-2013, 10:28
Mozda je najbolje da sacekam jb. Za 6.1.3 valjda ce uskoro. :/

zabrljanje
12-09-2013, 13:43
Da pogledas malo linkove vezano za x-sim

http://www.x-sim.rs/
http://www.xsimcard.com/

-T-mobile Germany 4s Supported
-minor fix for 2G card support
Austria carrier simcard supported and more..



http://forums.imore.com/jailbreaking-unlocking-hacks-themes-mods/233369-how-solve-activation-required-invalid-sim-problems-iphone-4s-x-sim.html

moetchandon
16-09-2013, 11:09
Nista mi to ne pomaze. Xsim ne reaguje. Mislim da je ostecena. Nego. Kada ukucam imei na net izbaci mi da je telefon tmobile. U telefon mi pise nekad. Telekom.de nekad carrier 14.0. E sad mozda pogresnu mrezu biram dak mi gevey izbaci listu. Jel ima tmobile jos neko ime. Nesto sam gledao spominju zajedno tmobile i at&t itd.

Dzoonnii
16-09-2013, 22:59
Ne mogu se sad sjetiti je li posalo tacno tmobile de ili je pisalo nekeko slicno uglavnom siguran sam da nije at&t i za njemacki telekom, stara oznaka im je D1 ili Deutsche Telekom.






Sent from my iPhone using Tapatalk

moetchandon
23-09-2013, 15:35
Original kartica koja je bila u telefonu je deutsche telekom V3.2, i kada ubacim gevey, za nemacku ima IMSI brojevi T-Moblie 2620111, 2620125 i v3 not supported. Mozda zbog toga ne moze da nadje nasu mrezu i aktivira telefon?

Tako da ja cak i kad nabavim nemacku karticu da ga aktiviram, pa posle ubacim srpsku sa geveyom, opet nece da radi jer x-sim i gevey za nemacku mrezu nemaju v3?

Edit. posle 200 pokusaja, pojavilo mi se mts na dve sekunde, i odma se izgubilo, nastavilo searching, sta da radim ljudi bre :/ Inace presao sam na ios7 baseband 5. Sad kad izadje jailbreake za 6.1.3 a ja ne mogu da se vratim, samo ce da me dokrajci.

illusion
26-09-2013, 20:57
kada si probao da aktiviras sa rsim7+ da li ti se pojavi srn ekran da izaberes na kojoj je zakljucan?

moetchandon
28-09-2013, 15:15
Uhvatio sam mrezu, ali i dalje trazi aktivaciju, ako ga ugasim upalim nema mreza, izvadim karticu ubacim je nekad izbaci mrezu nekad ne, uglavnom uvek me odvede na aktivacioni screen. 22218

stek
28-09-2013, 15:33
T-mobile germany dobro radi samo sa r-simom, sa x-simom zeza. Ja sam moj napravio tako sto sam iz glavnog menija, kad ubacis r-sim, izabrao telekom de, nisam ukucavao imsi.

moetchandon
28-09-2013, 15:39
I ja imam rsim, u settings mi stoji telekom.de 15.0, ubacim rsim, pojavi mise mts, i izbaci me na aktivaciju.

zabrljanje
28-09-2013, 16:08
...a da nije mozda do r-sim kartice, recimo...mada, t-mobile, izgleda, najvise muci ljude sa otkljucavanjem...

moetchandon
28-09-2013, 16:15
ne mogu da verujem, ubacio vip da pokusam jos jednom sa njom, izbacio mi drzave, izabrao sam de tm, mode 2. ugasio, evo ga radi vip, sad me strah da ga ugasim i pokusam sa mojom karticom.

zabrljanje
28-09-2013, 16:19
Promeni svoju karticu kod operatera i pevaj...

moetchandon
28-09-2013, 16:37
Ubacio sam svoju nano sim koju sam isekao, radi :D telefon je popustio, pametniji popusta, i dalje ne znam sta je bio problem, posle 2 meseca i 200 pokusaja.

stek
28-09-2013, 17:30
To je zato sto si izabrao "de tm" iz liste operatera, a nisi ukucavao imsi. I ne postoji blacklista za Germany T-Mobile Debitel. Mogu da ti ga otkljucam po isteku ugovora bez problema.