PDA

View Full Version : Antivirus, firewall, cistac za iphone 4?



Kudjowan
15-08-2013, 20:43
Pozdrav svima!

Imam sim free cetovorku, bez jailbreak- a i hocu da ostane takva.
Zanima me sta ima u app store- u, od antivirusa, mozda eto i nekog firewall- a i nekog programa za ciscenje memorije telefona?

A neki dobar plejer?

Po mogucstvu, da je besplatno. :)

Hvala unapred!

bbrks
15-08-2013, 20:47
Antivirus ti ne treba niti mozes da nadjes. Za ostalo, ako oces dzabe, prati malo sa recimo AppsGoneFree appom, koje aplikacije postanu privremeno free, pa ih onda skidaj.

vux90.vjovicevic
15-08-2013, 20:48
Bez uvrede ali mislim da treba prvo na internetu da procitas malo o samom ios-u.. On nije podlezan virusima posto se bazira na linux-u.
Za sam ios ne postoji (za sada) niti antivirus niti firewall jer to iUredjajima apsolutno ne treba.

Imas free progam iClean : https://itunes.apple.com/us/app/iclean-remove-clean-all-deleted/id661800424?mt=8

Ona ti sluzi za uklanjanje nepotrebnog sadrzaja u telefonu.. I jos je i free!

Kudjowan
15-08-2013, 20:53
@vux90: Odavno znam za ios da nije podlezan virusima tako lako. Od mac- a sam to pohvatao, ali mi.. cisto palo na pamet da pitam, postoji li... iako znam da sam u najavio lupio!

Sto bih se uvredio, opusteno! :)

zabrljanje
15-08-2013, 20:57
...firewall = Cydia, Firewall iP ...ako bas treba...

Kudjowan
15-08-2013, 21:22
Pa i nije da bas treba, vise je bilo iz radoznalosti, ima li neke opcije firewall- a. :)

A neki solidan player?
Trenutni player mi malo zabagovao. Ne pusta redom pesme, vrti samo jednu, a nestala mi opcija da stavljam nasumice, redom, da ponavlja i sl...

dzenopoljac
15-08-2013, 21:22
Moje je mišljenje da ti ni cleaner ne treba kad ne koristiš jb. Telefon će ti konstantno dobro raditi. Ako zabode, lupiš restore i sve super ;)

Kudjowan
15-08-2013, 21:29
Kako mislis "restore" ?

bbrks
15-08-2013, 22:06
Pa lepo. Uvek imas na lageru IPSW koji ti treba i onda u iTunesu. shift -restore

Kudjowan
15-08-2013, 22:14
Sada te definitivno ne pratim! :)

IPSW je sta?
I u kom smislu odradi reset?

Vrati na neko fabricko podesavanje, brise nepotrebne tragove programa, cisti...?

bbrks
15-08-2013, 22:46
Cenim da je vreme da krenes malo na google. Gsrantujem da ce ti trebati max 3 minuta da nadjes sta koji znaci. Zar noje lepse kad sam provalis ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Kudjowan
22-08-2013, 18:07
Ok...
IPSW je nesto kao sto je firmware za windows pc, jel tako?
I sa ovim ja mogu da napravim restore tacku, da, ako nesto zabaguje, ja sa ovim vratim ne predjasnje softversko stanje, gde je bilo sve ok, jel tako?
Ali, mene sad "muci" zasto ja moram da dodatno skidam nesto, budzim u svoj fabricki sim free telefon, a da to vec nije odradjeno u samoj proizvodnji?
Mada, restore point je sjajna opcija, kad zatreba...

zabrljanje
22-08-2013, 18:26
Samo si delimicno procitao (shvatio) stvari.
IPSW

http://osxdaily.com/2010/11/23/how-to-use-ipsw-files/

Ne pravis ti sa njim nikakvu restore tacku vec mozes da ga koristis kada hoces npr. da se vratis na neki nizi iOS za koji imas sacuvane shsh blobove (pravis custom) i to najcesce da bi se vratio na iOS na kome moze da se uradi jailbreak (to je moguce, trenutno, za iPhone ispod 4S, naravno, pod uslovom da imas sacuvane shsh za njih a za to trebas da imas uradjen jailbreak) - ovo je grubo objasnjenje :P
Uslovno receno, kao "restore tacka", kako ti to zamisljas, moze da se posmatra backup koji radis u okviru iTunes-a pa ako hoces, mozes da uradis restore from backup.

Procitaj malo temu
http://www.isrbija.net/showthread.php/2822-iPhone-termini

Kudjowan
22-08-2013, 19:53
Hvala, gosn Zabrljatoru!
Pozdravi Patka Dacu! :)
Javim se ja opet, sigurno. :)

1024
22-08-2013, 21:17
Bez uvrede ali mislim da treba prvo na internetu da procitas malo o samom ios-u.. On nije podlezan virusima posto se bazira na linux-u.
Bez uvrede ali ako ce na internetu da naidje na recenice takvog tipa onda bolje i da ne cita.

Nego, na temu: trazis antivirus, firewall i cleaner. Da li si se zapitao sta ce ti bilo koja od tih stvari?

Kudjowan
22-08-2013, 23:44
Jednostavno zato sto volim da odrzavam i pc u pedantnom stanju, od onoga sto je moguce. Ne preterivati nesto, ali eto, da imam i znam da imam neku zastitu i da se ciste ti neki repovi, koji se javljaju, u samom radu sa sistemom.
Ali, sa linuksom nikad nisam radio, a znam da je beton stabilan u odnosu na windows, ali eto, palo mi na pamet.

Byakuya
22-08-2013, 23:46
iOS je pedantan OS...svaka aplikacija se temeljno proverava pre nego sto dobije zeleno svetlo i pojavi se appstoru...tako da koristi tel i uzivaj u njemu...

NikolaSRB
23-08-2013, 12:10
Osim aplikacije koja je bila na appstore Intellix, pa su ljudi pomislili da je ona sa Cydia, a bila varka.

1024
23-08-2013, 21:37
Jednostavno zato sto volim da odrzavam i pc u pedantnom stanju, od onoga sto je moguce. Ne preterivati nesto, ali eto, da imam i znam da imam neku zastitu i da se ciste ti neki repovi, koji se javljaju, u samom radu sa sistemom.
Mobilni operativni sistemi generalno vise vode racuna o sopstvenoj pedantnosti, tako da nema potrebe za akcijama u tom pogledu. Kad se na to doda i zatvoreni sistem distribucije aplikacija, kakav imas na nejailbreakovanom iPhone-u, bezbedno je reci da nikakvim maintenance-om nikad neces morati da se bavis.


Ali, sa linuksom nikad nisam radio, a znam da je beton stabilan u odnosu na windows, ali eto, palo mi na pamet.
U slucaju da nisam bio dovoljno jasan u prethodnom postu: iOS nije zasnovan na Linuksu. (nije ni OSX, kad smo vec kod toga)

Kudjowan
24-08-2013, 21:04
Ok, nisam znao da linuks nema veze sa ios- om, ali generalno na apple i njihov sistem rada, stabilnost i sigurnost u odnosu na windows platforme u pc- u.