PDA

View Full Version : iPhoto importuje duple fotografije



dzenopoljac
11-08-2013, 20:36
Evo mene i još jednog nenormalnog problema :) Već duže vreme me zeza iPhoto za Mac. Kada povežem iPhone iPhoto uvozi sve fotke po dva puta. Radio sam update na poslednje verzije kad god je tražio ali džaba, problem ostaje i dalje. Kada importujem fotke sa foto aparata ovaj problem ne postoji. Dakle, samo je vezano za iPhone. Ako neko ima neki predlog, bio bih jako zahvalan :)
To mi se dešava na MacBook Pro, Mountain Lion 10.8.4. A dešavalo se i na svim prethodnim verzijama ML-a i na Mavericks-u.

noname
12-08-2013, 10:29
Da li si odčekirao u iPhoto Preferences / Advanced / Copy Items to the iPhoto library ?

dzenopoljac
12-08-2013, 11:04
Hmmmm, nisam :) A zašto se normalno ponaša sa foto aparatom?

noname
12-08-2013, 11:21
Pa nemam pojma! :vb_kez: Probaj ovo pa vidi da li ima neke promene. :)

dzenopoljac
12-08-2013, 11:38
Inače jutros sam shvatio da mbp neće da se upali, odlepio sam. Kad uspem da ga osposobim javljam da li radi iPhoto :)

Osposobih mbp ali ovo sa iPhoto i dalje ista priča. Čim povežem iPhone iPhoto vidi duple fotke. Imam opciju ili da selektujem pola fotografija ili sve da importujem pa posle da brišem svaku drugu. Smor...

mikenzi
23-08-2013, 21:11
U isto vreme držiš cmd i alt i klikneš na iPhoto. Dobićeš opcije za restore i rebuild pa kreni redom.
Ukoliko ti ništa ne pomogne, znaš šta sledi - reinstalacija.

21660