PDA

View Full Version : kako da prebacim fajl sa win7 u mac OS X preko Vmware-a



illusion
22-07-2013, 23:50
uspeo sam da podignem MAC 10.8 na win7 preko vmware,kako da prebacim ipa fajl na ekran MAC-a u vmware?
postavicu neki screenshot ako je potrebno,stiklirao sam shared folder ali bezuspesno,verovatno treba jos nesto da se ukljuci?:confused:

Sava
23-07-2013, 01:50
Brate prebaci sve na usb flesh zakaci flesh, onda u Vmware kliknes na opciju Vm pa Connect, pa izabreses usb i to je to :)

illusion
23-07-2013, 02:35
ne mogu da nadjem opciju connect u VM u Vmware 9 :(

Sava
23-07-2013, 02:55
Traxi u padajucem meniju. Ima file, edit i tu ima meni zove se vm i u njemu je ta opcija koliko se secam.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

1024
23-07-2013, 20:02
Ako imas problema sa USBom, jos par mogucnosti:
- posalji fajl mejlom sam sebi pa ga skini u VMu
- koristi Shared folders (nemam pojma kako shared folderi rade na OSX, ja ih uspesno korisnim na Linux VM)
- skini nesto tipa folder2iso i pretvori taj fajl u iso image, i onda mountuj to u VM (pod pretpostavkom da VM ima opticki drajv, je li)

rikee
23-07-2013, 21:00
Ako na VM radi net i mreza, na win odradi share foldera i daj dozvole da menja podatke. Mogucnost ti je i da ti je mreza Public pa da zbog toga ne vidi. Instaliraj i VMware tools za osx i onda ce da radi drag and drop

mikenzi
23-08-2013, 21:24
Kako si podešavao VM na početku instalacije pošto te pita da li hoćeš da bude poveza sa Mac OS X-om ili izolovan. Ukoliko je prva opcija, samo klikneš na fajl, kreneš da vučeš ka Mac desktop ekranu, i prekopiraš ga. Drag & Drop. Takođe, ukoliko nisi ništa dirao, povezivanjem svake externe komponente (USB, HDD, telefon), VM te pita da li želiš da povežeš uređaj na VM ili Mac.