PDA

View Full Version : Neko mi uhakovao iphone!! :S



pavlex
17-07-2013, 11:21
Ljudi, jutros sam imao uzasno iskustvo, neko mi je upao u iphone i kontrolisao ga remotely! Nisam ni znao da je to moguce!! :( Imam iphone 4, 6.1.3 iOS, nije jailbroken i fabricki je otkljucan, a SIM mi je iz MTSa. Jutros oko 9:22am sam primetio da su mi neke apps otvorene koje nisam sinoc ostavio otvorene, al zanemario sam i nastavio da radim. Kad mi odjednom drug odgovara i pita me sta bi? A ja gledam, sto? Kad pogledam u prethodne poruke sto sam mu poslao, bila jedna prazna imessage i onda sledeca je pisala "own". i pogledam u messages app, kad ono poslate su sms jos 4 razlicitim osobama, zbrljana slova i znakovi, nikakvo znacenje nema, osim one poruke own. i pogledam u pozive, zvao je 5 osoba, al samo cimnuo. i napisao jedan email isto sa teksom own own i sacuvao u drafts. I sta sad da radim? :( Ne znam kako da se zastitim od ovoga kad ne znam ni kako je upao!
Da li je neko imao slicno iskustvo i da li zna sta da radim??

kalaba
17-07-2013, 11:39
Restore as new > http://support.apple.com/kb/HT4137

ili ukolni sve third party aplikacije i vidi da li ce se problem resiti

pavlex
17-07-2013, 11:42
Mislis da ce samo to biti dosta a? Pa ajd, nista me ne kosta...

milan64586
17-07-2013, 11:44
Jeidni program za koji ja znam da moze da kontrolise daljinski iPhone, je Veency, a to je program koji se instalira preko Cydia-e, sto znaci da moras da imas jailbreak-ovan telefon. Ako ti je jailbreak-ovan telefon, najcesci nacin da ti upadnu u njega, je preko SSH-a, ako nisi promenio default username i password. To je najcesca greska. Ako nisi siguran da ti telefon nije jb, najbolje uradi ovo sto ti je kalaba predlozio. Doduse to uradi svakako, s'tim sto nemoj da vracas bekap, vec rucno vrati sve, za svaki slucaj. I promeni odmah lozinku za AppleID, pogotovo ako ti je link-ovan za neki kreditnu karticu.

pavlex
17-07-2013, 11:47
Nije mi jailbreakovan, nisam toliki noob, ljudi :) Zato mi je i cudno sto mi je neko upao, jer je najcesce da upadnu na jailbreakovane telefone, a moj bas nije :/

milan64586
17-07-2013, 11:51
Pa uradi onda clean restore, ne vracaj backup, vec rucno vrati sve i promeni sifru za appleid. To ti je za pocetak dovoljno. Ako se opet bude desavalo, onda si zrtva neke ozbiljne ekipe. I digni ga na 6.1.4 posto i tako nemas jailbreak, a ipak dobro je da imas najnoviju verziju.

P.S. Tek sam sada video da si napisao da imas 6.1.3 tako da to iskljucuje mogucnost da ti je telefon jb-ovan. :)

zmajcek
17-07-2013, 11:52
baćo da nisi ti popio sinoć malo pa se ne sećaš šta si radios a telefonom? ili ti je neko fizički imao pristup telefonu? >:D

pavlex
17-07-2013, 11:59
NE CITIRAJ POST IZNAD SVOG!!!!!!!!!!!
Ne pijem :P Napravio sam screenshotove, definitivno je nesto remotely jer niko u to vreme nije imao fizicki pristup telefonu osim mene.

cikajwoa
17-07-2013, 12:15
Mozda mesecaris a da nisi toga ni svestan :eyebrows:

pavlex
17-07-2013, 12:20
haha pa da znas da sam pomislio to prvo kad sam video apps koje su radile u pozadini :D jos razmisljam, reko svasta, mozda sam dirao telefon u snu :D al onda sam video poruke i pozive i email pa sam tu mogucnost iskljucio :P

zabrljanje
17-07-2013, 12:59
Mala opaska

P.S. Tek sam sada video da si napisao da imas 6.1.3 tako da to iskljucuje mogucnost da ti je telefon jb-ovan. :)

Moze da ima tethered jailbreak posto je iPhone 4 a sto se tice cele teme, uradi ono sto su ti predlozili, iako je sve to "malo" neobicno.

..mada, kada malo ides na google svasta pisu (po obicaju, kao i za sve na ovom svetu)...

Koliko je sta moguce, mogu da kazu ljudi koji su "eventualno" nesto slicno pokusavali....

pavlex
17-07-2013, 13:14
Odradih Set up as new iphone i nista necu vracati iz bekapa nego sve manuelno ispocetka... samo sam sync sa iCloud kontakte i calendar i mail i to je to.
Samo me zanima kako je uopste upao u moj fon :/ nekakav exploit je nasao, a posto nije jailbroken znaci da je pretnja za sve iOS uredjaje? uzas, nadam se da se nece opet desiti :S

milan64586
17-07-2013, 13:16
Ne znam bas za mail, da li si trebao da vracas. Preko njega isto mogu svakakvi trojanci i cuda da ti ulete, ako ne pazis. Promeni obavezno i lozinku za AppleID.

miodrage
17-07-2013, 13:48
Uuuu, pa to neki novi GeoHot, nasao xploit za remote controle iPhone-a... Sta li nas tek ceka :D

pavlex
17-07-2013, 14:21
Samo se ti zezaj, desilo se sta se desilo, ne znam kako ali je tako :P

milan64586
17-07-2013, 15:04
Pazi, sad bez zezanja, ako se tebi stvarno desilo ovo sto kazes (ne kazem da lazes, vec mozda da si prevideo nesto), onda si ti zrtva jednog veeeelikog sigurnosnog propusta, mozda i najveceg od kada je izasao iPhone. Dakle, ako zivis u UK, kontaktiraj nekog advokata. Verujem da bi mogao deeeeebelo da naplatis to sto ti se desilo. Uopste se ne zezam.

pavlex
17-07-2013, 15:31
Pa ne lazem, znaci sve je kako sam napisao. Sve bi ovo imalo vise smisla da je bilo jailbroken iphone, ali nije :/ Osim ako ima veze sto je nekad pre bio jailbroken? Ali ovo je cista instalacija 6.1.3 na njemu bila sad... Ne secam se da li sam radio ono sa SHSH pre kad sam imao jailbreak, da li je to mogao da iskoristi za sad, iako nije vise jailbreakovan?
Nisam vise u UK, vratih se u Srbiju izem ga :S

applefan
21-07-2013, 23:04
Jeidni program za koji ja znam da moze da kontrolise daljinski iPhone, je Veency, a to je program koji se instalira preko Cydia-e, sto znaci da moras da imas jailbreak-ovan telefon. Ako ti je jailbreak-ovan telefon, najcesci nacin da ti upadnu u njega, je preko SSH-a, ako nisi promenio default username i password. To je najcesca greska. Ako nisi siguran da ti telefon nije jb, najbolje uradi ovo sto ti je kalaba predlozio. Doduse to uradi svakako, s'tim sto nemoj da vracas bekap, vec rucno vrati sve, za svaki slucaj. I promeni odmah lozinku za AppleID, pogotovo ako ti je link-ovan za neki kreditnu karticu.
Koji je to default password i gde to podesiti ako moze detaljnije da objasnis . Unapred zahvalan ;)

zabrljanje
21-07-2013, 23:11
Default password alpine a ovde ti je tutorijal za promenu passworda

http://cydia.saurik.com/password.html
http://www.cultofmac.com/20871/how-to-change-your-iphones-default-ssh-password/

illusion
21-07-2013, 23:12
skines mobile terminal i u njemu promenis,kucas su pa alpine pa passwd i promenis...

iMP
22-07-2013, 00:33
A sto nisi okacio slike gde si video da je pwnd?
Moguce je to uraditi a zasto bas tebe to mi nije jasno ?!

Bez dokaza kao da se nije desilo i kao da si izmislio.

Goxy86
22-07-2013, 04:59
Jebote citam ovu vest http://www.idownloadblog.com/2013/07/21/over-700-million-sim-flaw/
povezem sa ovom temom i kadar nevera! Haha :D

iMP
22-07-2013, 12:32
I sta se desava pred blackhat

http://www.engadget.com/2013/07/22/sim-card-hack/


Sent from my iPhone using Tapatalk 2

pavlex
22-07-2013, 22:37
A sto nisi okacio slike gde si video da je pwnd?
Moguce je to uraditi a zasto bas tebe to mi nije jasno ?!

Bez dokaza kao da se nije desilo i kao da si izmislio.
Izem ga, napravio sam screenshots poziva i sms-ova, al sta bi vama to znacilo, sve sam to ja mogao napisati i poslati tim ljudima, isto kao i napraviti te pozive :P Mada hteo sam da postavim shotove al nisam bio na wifiju i nisu mi se slike uploadovale na PhotoStream tak da su otisle kad sam restore-ovao iphone. Kako god, ne znam zasto se desilo i zasto ja, al eto. Otkad sam uradio restore as new iphone za sad se jos nije desilo, nadam se ni da nece opet :S

miodrage
22-07-2013, 23:55
A jel neko citao o ovim hakerima sto mogu da kontrolisu starije kartice? sa DES enkripcijom? Procenjuje se da je oko 750 miliona ljudi podlozno tim napadima.
IZVOR: http://www.b92.net/tehnopolis/vesti.php?yyyy=2013&mm=07&nav_id=734916

zabrljanje
23-07-2013, 06:36
Pise u vesti na linku koji je ostavio Goxy86.