PDA

View Full Version : Restartovanje telefona (Power Button)



Go®aN™
15-07-2013, 12:54
Problem je sledeci. Power dugme mi vec duze vremena ne radi i ponekad cak i uspijem da zakljucam telefon sa njim ali do sad nije pravilo nikakve probleme. Telefon je poceo sam da se resetuje i cudno ponasa. Kad ga stavim na punjac on pocne normalno da se puni i posle nekog vremena se pojavi jabuka. Nakon 3 min. se pojavi home screen koji je blokiran. To znaci da telefon ne mogu da otkljucam iz razloga jer je blokiran screen. Nakon 1 min. telefon se sam restartuje i sve tako u krug dok se baterija ne istrosi posle cega je mrtav. Kad ga stavim na punjac nakon toga on pocne normalno da se puni i opet ista prica. Posto sam skinuo zadnju masku primetio sam da tanka traka ispod Power dugmeta je na pola prekinuta. Traka je sirine oko 2 mm. Telefon je iPhone 4 sim free.

Miki Va
15-07-2013, 15:33
Nema ti druge osim da zamenis flet od power/proxy senzora ali zahvat bas nije jednostavan, ako nemas iskustva sa ovim ne bih ti savetovao da se upustas samo servis.

Go®aN™
15-07-2013, 16:08
Pa iskreno strah me da se upustim u to ... nemam iskustva kad su telefoni u pitanju ... ali ... imam kad su racunari. Zanima me koliko moze biti servis za to i da li je to normalno da se desava kad je taj flet power/proxy prekinut? Da li je potrebno zameniti ceo Power button?

shiza
15-07-2013, 18:28
Meni se to desavalo na 3g.Zamena ti je oko 10-15 e.Zavisi gde odneses.Ako ima neko ko se bavi telefonima privatno tj nekoj prodavnici popravlja odnesi kod njega.Jeftinije je.Komplikovano je bas sam da otvaras to.Normalno je sve kod telefona,kompjutera i da ne kazem tehnike da se desi kvar.Opusteno.Sto slabije ga stiskaj i sto redje koristi

Go®aN™
15-07-2013, 19:11
Pretpostavljam da mi treba neki deo. Nadam se da to imaju svi servisi.

Miki Va
15-07-2013, 19:29
Pa raspitaj se pre nego sto odneses u doticni servis da li imaju flet kabal za power button i koliko izadje sa ugradnjom, sam flet mislim da nije nesto skup ali kao sto rekoh komplikovan je za zamenu pa ne znam koliko traze za zamenu, inace ovako izgleda
21048
a na njemu je takodje i proxy/svetlosni senzor.

Go®aN™
15-07-2013, 19:39
Da li ste sigurni da se telefon ponasa tako zbog flet kabla? Postoji li mogucnost da se telefon tako ponasa a da ima jos neki problem?

Miki Va
15-07-2013, 20:30
Pa kao sto vi rekoste flet kabal je definitivno ostecen pa cak i ako on nije direktan uzrocnik resetovanja telefona, svakako ga treba zameniti zbog daljih koraka u resavanju problema sa ios-om.Jos jednom napominjem najbolje je otici do servisa i konsultovati se sa njima ipak vam ja ne mogu dati 100% pouzdanu dijagnozu kvara a da tel. nisam ni video ali power button je sigurno neophodan za normalno koriscenje telefona i mora se zameniti.

Go®aN™
17-07-2013, 14:20
Gde je najsigurnije u Bgd-u promeniti power button flet proxy/svetlosni senzor? Da li vam radi senzor ako se stavi kopija tog kabla?

zabrljanje
17-07-2013, 14:32
Najsigurnije je u iPhone Srbija servisu.

Go®aN™
17-07-2013, 15:26
Da ne znas mozda cenu? Da li se to nalazi na trgu gde se sport caffe?

dechak
17-07-2013, 15:44
Nalazi se u Kosovskoj (ispod skupstine) broj 28

zabrljanje
17-07-2013, 15:57
Planplus.rs

i kucas Kosovska 28 ili google maps i malo posle raskrsnice sa Kondinom.
Imas baner na vrhu strane i mozes da im sibnes mail ili ih pozoves.

Go®aN™
17-07-2013, 16:16
Ja sam bio u neki servis iPhone Srbija koji se nalazio na trgu 2009 godine. Da li je to taj?

dechak
17-07-2013, 16:26
Koliko sam ja upoznat oduvek je postojao jedan jedini isrbija servis.
Krenes Nusicevom ka tunelu i druga ulica levo zatim napred nekih 150-200m sa desne strane je isbija (prvi sprat)

Poslato preko tt2

Go®aN™
17-07-2013, 18:36
Servis u kojem sam bio se zvao iPhone Srbija i nalazio se Makedonskoj ulici na prvom spratu preko puta trga kod Sport Caffea. Da li je to isti servis ja ne bih znao.

zabrljanje
17-07-2013, 19:01
Nekada je bio tamo.