PDA

View Full Version : Da li uzeti Samsung ili LG smart tv uz Apple TV?



Nesha
14-07-2013, 15:12
Planiram uskoro kupovinu novog TV-a, i posto u kuci imam gomilu apple uredjaja, zanima me sto bolje povezivanje sa tim TV-om (air play screen share, i sve ostalo).

Zanima me na osnovu vaseg iskustva koji TV ima bolji interfejs za saradnju sa Apple TV?

Ono sto me najvise smara je da moram svaki put da prebacujem video source na tv sa recimo hdmi1 na hdmi2, postoji li neki nacin da na primer dok gledam TV ako neko pokusa da pusti airplay na tv, da tv to automatski "ukapira" i pusti airplay preko tv channel-a?

amsterdamxxx
14-07-2013, 15:43
Mislim da to ne moze....Apple Tv ce se sigurno upaliti kad ga neko probudi aktiviranjem airplay opcije,ali ipak moras da odaberes hdmi izvor na tv-u....
E sad ima Tv koji koriste allshare opciju,i tada se automatski pusta recimo video sa telefona na kome se kao izvor odabere Tv....
Ima za Android par dobrih aplikacija,koji lepo saradjuju I sa Appletv...i sa Smart Tv...

Sent from my Dell Streak using Tapatalk 2

Nesha
14-07-2013, 16:47
Hvala za info, na zalost jos uvek nisu tv uredjaji napredovali da prepoznaju source i auto prebace na njega izgleda.

Allshare je vlasnistvo samsunga i koliko sam do sada uspeo da procitam, ne postoji nacin da radi sa mac-om. A ja ne bih da predjem na galaxy s3 ili windows zbog toga. I dalje trazim tv koji ima najbolju podrsku za OS X i iOS sa ili bez Apple TV-a. U sustini najbitniji mi je screen mirroring.

Vidim da postoje neki HDMI auto switch-evi koji bi mogli da rese problem, kao ovaj

http://www.monoprice.com/products/product.asp?c_id=101&cp_id=10110&cs_id=1011002&p_id=6259&seq=1&format=2
Da li je neko probao nesto slicno.
Znaci u jedan HDMI bi isao IPTV Telekom, a u drugi Apple TV. I kada se jedan od njih upali, automatski se switcuje na njega.


I ovaj deluje ok, samo mi treba nesto sto provereno radi sa Apple TV i detektuje airplay signal i tada pali Apple TV

http://www.aliexpress.com/item/High-Quality-3-Port-1080P-3D-HDMI-AUTO-Switch-Switcher-Splitter-Hub-with-Cable/926347098.html

amsterdamxxx
14-07-2013, 22:38
dok sam imao prvi lcd Tv..neki Lg(imao je samo 2 hdmi ulaza,a meni trebalo 4:)...imao sam takav uredjaj,koji je imao i opciju automatski,i mali daljinac,sa kojima menjas izvor uredjaja.....e sad ne mogu da se setim,kako je on kapirao,sve to....ali znam da pokretanjem Airplay-a...nije uticalo na to da Apple Tv bude primarni uredjaj....i kako god kombinovao...uvek sam morao da se latim nekog od daljinaca(meni licno to ne smeta,ni danas)jer je i dalje 4 uredajaj nakaceno na TV...(IPTV,Sat Risiver,AppleTV2,AndroidTv)....i jbg kad mi se igra sa nekim,uzmem daljinac od istog....:)..cini se da je ipak i to lakse,nego da sednes za Mac,pa da pokreces 'screen mirroring'(inace odlicna fora)posebno ko voli da igra igrice sa iOs na Veliki TV...
meni je posebno draga opcija,da mogu sa AppleTv da slusam mjuzu,bez da palim TV,jer sam ga spojio Optickim kablom sa Onkyo AV risiverom,pa samo Bije...:).....a verujem da vec znas,ali nije na odmet da se pomene,da mozes i Mac da pretvoris u Airplay uredjaj,koji prima sa iPhona,ili Ipad-a,pa ako ti je veliki monitor,nije losa alternativa,radi savrseno...:)
http://www.airserver.com

Nesha
14-07-2013, 22:54
Hvala ti za tvoje iskustvo, najvise mi znaci ovaj deo
ali znam da pokretanjem Airplay-a...nije uticalo na to da Apple Tv bude primarni uredjaj. Citao sam po netu da su mnogi uspeli da paljenjem i gasenjem ATV-a menjaju primary source, ali da je pipavo. Uglavnom uzecu LG la660s pa cu videti sta moze da se postigne, mozda ima neki interni switch.

bbrks
14-07-2013, 23:23
Auuu bre, pa sta tu ima koplikovano. Imas nekoliko HDMI ulaza i imas daljinac od TVa. Opalis input koji ti treba i zavrsena prica. Kako mislis da jadan TV provali koji je primarni source, ako su istovremeni upaljeni i TV domaci, i SAT i drugi SAT i ATV i sl.

iLaki
14-07-2013, 23:33
Ja ne znam kako vi koristite Apple tv za igranje igrica,meni su igrice bile dosta sporije na TV,wifi mi je brz,mada je bio u potanju Apple TV 2 pa je mozda zato.

Nesha
14-07-2013, 23:44
@bbrks, ocekujem samo da auto switch-uje izmedju 2 HDMI uredjaja, i to tako da onaj koji poslednji posalje signal bude prikazan na tv :) Ako to ne moze tv mora da moze neki eksterni HDMI Switch, ima ih krsh, ali nisam probao pa trazim nekoga ko jeste :)
Smara me da menjam source svaki put kada zelim recimo da pogledam sliku sa iphone-a na TV brzinski, ne zelim da uzimam daljinski, menjam source da bih video tu jednu sliku. Videcemo da li je izvodljivo, svasta pisu po stranim forumima, nisam sve cekirao jos uvek.

Mene najvise zanima mirroring i stream muzike i filmova iz XBMC-a, igrice slabije igram :)
Najvise me brine kako apple tv 3 handluje prelazak iz stand by u airplay mode, treba mi neki HDMI Switch koji ce da detektuje tu promenu.

bbrks
14-07-2013, 23:51
Pa sta da ti kazem moje pionirce to radi, tj prebaci na source koji je zadnji upaljen, ali opet svejedno, uvek vrtim sourcove preko daljinca, posto je kod mene stalno upaljeno sve zivo :)


Sent from my iPhone using Tapatalk 2

amsterdamxxx
15-07-2013, 02:18
au,sve to zbog slike:)..pa ocigledno ces da sedis ispred Tv,da bi tu sliku lepo video(zar ne)pa zar bas tolko smara jedan klik na dugme i promena sourca.....Ok,tvoja stvar kako se tebi svidja,da se ne mesamo..:)
samo sam zaboravio malopre da napisem,da i moj novi Tv Philips,takodje ima opciju AllShare,pa mogu odma slike,muziku,Video,Net servise sa mog telefona da vidim na Tv,bez prelaska na AppleTv:)..tj nebitno je na kom sam trenutno uredjaju,cak sam u pocetku malo cimao moje po kuci,pa u sred nekog filma,ja stavim neku karakondzulu na ekran.....
aplikacija se zove iMediaShare,i postoji i za IOS,i za Android...
Srecno sa resenjem....
http://www.imediashare.tv

nenadjow
08-08-2013, 13:40
@Nesha Ono što meni završava posao je aplikacija iMediaShare u kombinaciji sa LG tv-om, sve što hocu streamuje se preko nje, i video i slike i muzika. Aktivira se tako sto odabereš šta hoceš da pustiš sa phona i jednostavno odaberš tv kao mediji (bira se izmedju phona i tv-a) i automatski se aktivira sa tv pleyerom. Meni je ovo savršeno kada hocu nekom nešto da pokažem na tv-u. Kada hoćeš da se vratiš na predhodni HDMI izvor jednostavno pritisneš stop i vraca se tv na prvobitni izvor. https://itunes.apple.com/us/app/imediashare-hd-video-on-tv/id348147113?mt=8

amsterdamxxx
09-08-2013, 18:34
@Nesha Ono što meni završava posao je aplikacija iMediaShare u kombinaciji sa LG tv-om, sve što hocu streamuje se preko nje, i video i slike i muzika. Aktivira se tako sto odabereš šta hoceš da pustiš sa phona i jednostavno odaberš tv kao mediji (bira se izmedju phona i tv-a) i automatski se aktivira sa tv pleyerom. Meni je ovo savršeno kada hocu nekom nešto da pokažem na tv-u. Kada hoćeš da se vratiš na predhodni HDMI izvor jednostavno pritisneš stop i vraca se tv na prvobitni izvor. https://itunes.apple.com/us/app/imediashare-hd-video-on-tv/id348147113?mt=8
a znas da mozes preko tog istog programa,da pustas i sadrzaj sa kompa na Tv,samo na kompu pokrenes neki DNLA media server....mada bi trebao i sam Tv odma da ga vidi...:)

nenadjow
09-08-2013, 19:15
Znam znam, imam plex, mada bolje je pokretati preko tv-a (jer aktivira svoju app) i mnogo je brze, nego preko phone app. ;)

babaroga73
12-08-2013, 21:20
Nemoj molim te da kupujes smart tv (ako ti nije neophodan) - za iste pare uzmi glup lcd tv sa vecom dijagonalom (ja sam uzeo LG 550lk 42inch - koji ima i usb i svoj medija plejer sa titlovima itd.) i dovoljan ti je apple tv 2 jailbreakovan, ..ako ti trebaju smart tv opcije , dokupi mali Android TV bundle (svetogrdje, na ovim forumima) dualcore, i bezicni mis , i imas i vise nego sto ti treba smart opcija - imas ceo android na raspolaganju, podrsku, update softwarea, mnogo vise aplikacija i igrica nego Samsung smart tv - a za manje novaca.

igne
12-08-2013, 21:56
Da ali sve to budzenje zauzima mnogo vise mesta nego smart TV :)

Da se razumemo, meni smart TV opste nije potreban, ja na mom televizoru uopste ne koristim smart funkcije, skidam filmove na USB i tako ih gledam.

iLaki
17-08-2013, 15:52
Ne znam koliko je pametno uzet Smart TV vidim ima i modela sa kamerom,ja nisam uzeo samart ali sam uzeo 3D i nisam se pokajao..
Kupio sam i Sony Blu Ray 3D ima i DNLA ali ga ne koristim nikad jer ne znam kako,nasao sam aplikaciju MediaShare za IPad/iPhone ali mi ne pusta nista na BLuRay vec moram rucno da pustam sa njega tako sto ulazim u neki folder te aplikacije koja se pojavi...:/

amsterdamxxx
18-08-2013, 22:25
a sto?'Ne znas kolko je pametno,pa ja imam Tv koji je i Smart i 3D,i Dnla.....prica je samo kolko love buraz zelis da dash....svako ugadja sebi valjda kako mu volja....:)..a iskoriscavanje istog,kolko zelis,i kolko znas..:)
Pozdrav