PDA

View Full Version : Zadnja kamera ne radi



evil
14-07-2013, 10:35
Juce sam uzeo nov(vakum pakovanje) i kada sam ga testirao na licu mesta sve je radilo kako treba i sinoc u gradu kada sam hteo da se slikamo zadnja kamera uppste nece da se upali, jedino sto je uspevalo da se rotira na prednjoj i tako je radila kamera, čim pokusam da se vratim na zadnjoj kameri automatski se zaglavi na animaciji i tu ukoci.

Gasio sam telefon, radio hard reset i nista nije pomoglo. Uopste ne znam sta da radim :S U njemu je iOS 6.1.4

http://img.tapatalk.com/d/13/07/14/vapuva2a.jpg

Evo i video klipa gde je isti problem kao i kod mene, znači potpuno sve isto se otvara kao kod ovog lika:


http://www.youtube.com/watch?v=xqAPQXJz4Y8

EDIT:

Evo sada odradio restore iOS 6.1.4 i kamera je opet kao u gore prikazanoj slici. Podigao i na iOS 7 beta 3, takođe isti problem.

Miki Va
14-07-2013, 14:00
Ja bih kontaktirao prodavca i pokusao da zamenim/vratim telefon jer ga takoreci nisi ni koristio.Ne bih da mracim ali vrlo je moguce da je hw u pitanju i ne preporucujem ti bilo kakve zahvate s obzirom da si uzeo potpuno nov telefon - iskljucivo kontakt prodavac pa neka on resava problem.

edit: Da definitivno je hardverski kvar i to 99% neispravna kamera ...

mmilos82
14-07-2013, 15:48
Da li si probao da koristis kameru sa nekom aplikacijom, npr camera+. Ja sam imao slicnu situaciju, kamera nije htela da otvori socivo, ali sam instalirao neku app sa stora za slikanje i kamera se upalila nirmalno. Posle sam koristio i native app i sve radi :)

evil
14-07-2013, 16:12
Miki Va, Čuo sam se sa prodavcem i danas u toku dana javiće mi kako da rešimo problem.


mmilos82, Jesam, evo upravo sada sam instalirao i izbaci ovo: Error: Capture Device not initialize!


Definitivno je problem do hardvera. Ali opet mi nije jasno, preko dana uslikao 2 slike i uveče posle kada sam hteo da upalim App zabo i ništa gore pomenutno u prvom postu nije pomoglo.

Miki Va
15-07-2013, 01:01
To sto je kamera otkazala posle par slika ne treba da te iznenadjuje , kad je uredjaj potpuno nov ukoliko ima neku fabricku gresku on to vrlo brzo i pokaze a ako se nista ne desi recimo 20-tak dana on nastavi da radi dugo bez greske .Ovako je mozda i najbolje da se kvar odmah pokazao tako da prodavac nema sta da prigovori jer ga sigurno nisi mogao sam pokvariti nakon 24h .Nadam se da ces uspesno zameniti telefon , i da ce drugi telefon biti kako treba.

.stefan
15-07-2013, 01:07
zao mi je sto ti je zapao telefon sa fabrickom greskom, ali takodje mislim da prodavac nema nista sa tim...on je covek prodao telefon u vakuum pakovanju tako da ja bar smatram da je sav rizik sada na kupcu...

e sad je super ako covek ide u inostranstvo pa bi hteo da ti zameni telefon...ali zamislite da ste vi prodavac....sta biste radili sa silnim telefonima (u slucaju da ih ima) koje bi vam ljudi reklamirali

Miki Va
15-07-2013, 01:30
ali zamislite da ste vi prodavac....sta biste radili sa silnim telefonima (u slucaju da ih ima) koje bi vam ljudi reklamirali
Izvini ali ne slazem se , ako prodaje novu robu onda mora dati barem neku radnu garanciju koja sigurno nije 1 dan - cak i da je polovan telefon u pitanju morao bi imati moralnu obavezu da vrati/zameni telefon a kamoli nov. Uostalom to je rizik svakog posla , a ako mene pitas sta bi radio sa silnim reklamacijama - pa promenio bih vrstu telefona koju prodajem i prodavao samo polovne cetvorke :-D

igor11
15-07-2013, 03:19
e sad je super ako covek ide u inostranstvo pa bi hteo da ti zameni telefon...

ne, on bi trebao njemu dati nov telefon, a on da ostvari garanciju na tom telefonu... nije njegova greska sto mu je zapao pokvaren telefon...

on (evil) je platio punu cenu telefona i zasluzuje da ima ispravan telefon, a prodavac da se cima i ostvari garanciju na tom telefonu.. ipak je to njegov posao, ono cime se on bavi...

evil
15-07-2013, 20:49
Čuo sam se sutra dan sa čovekom od koga sam uzeo telefon i rekao mi je da mu posaljem i da tek za 15-30 dana dobijem drugi kada ga zamene u Apple Store, a meni se ti nije nikako isplatilo da cekam.

Pa sam kontaktirao drugara koji je trenutno u Cirihu do petka, zakazao je za cetvrtak da mu pogledaju telefon. Ja mu sutra saljem busom, pa videcemo sta ce da bude, dal' ce da daju novi telefon il' ce ovaj da otvaraju...

evil
15-07-2013, 23:20
Izvinjavam se za dupli post, ali mi je hitno da se post vidi.

Da li je potrebno da skinem prednju i zadnju foliju sa telefona kada se nosi u Apple Store????

.stefan
16-07-2013, 00:41
mislim da to nema veze ali skini koj ce ti djavo...zlu ne trebalo

evil
18-07-2013, 20:07
Dobio sam drugi telefon. Dečko koji je radio, čačkao ga jedno 15 minuta i gledao dal može da ga sredi i kada video da nema života, doneo je novi telefon. Samo su mi dali nov telefon bez kutije, kutija je ostala moja stara, kao i slušalice i punjač.

Uglavnom mora da se zakaže pre nego što odete u Apple Store.

zmajcek
18-07-2013, 20:15
to je sasvim u redu... i u sistemu ti je prevezan imei, odnosno povezano je da imei tog novog zamenjuje onaj stari u smislu garancije i ostalog... samo ne zaboravi kad/ako budes prodavao telefon da to objasnis kupcu, jer ce te ovde neko odma osuditi da nesto nije regularno sa telefonom ako se ne poklapa imei na kutiji i aparatu

Miki Va
19-07-2013, 00:01
Super da se sve lepo zavrsilo ! Neka te lepo sluzi novi fon i da ti se vise ne desavaju pehovi.