PDA

View Full Version : Looking for Senior iOS Software Developer



PSTech.rs
10-07-2013, 18:45
PSTech is a software development company from Belgrade, Serbia. We are constantly growing and expanding and our 240+ engineers live and breathe technology every day. PSTech combines knowledge, experience and personal skills with top-notch technologies and delivers positive change and advancement. We are committed to building a world class technology company where engineers love to work.

We are looking for folks to join our team on the following position:

Senior iOS Software Developer

As a Senior iOS Software Developer you must have a substantial experience with object oriented programming, Objective-C development and best practices, as well as iOS application development. Furthermore, a qualified candidate must have excellent communication skills, be able to work as a part of the team but also take on a role of a mentor or a technical lead for less experienced colleagues.

We take good care of our people, this is what we offer:

· Extremely interesting projects
· Skilled team mates with diverse backgrounds and interests
· Casual and relaxed, yet professional working environment
· Flexible working hours and a steady job
· Career and personal development, and more

But we set the bar high, here is what we expect:

· 3 or more years of experience of hands-on application development based on iOS
· Excellent knowledge of Objective-C programming language
· Cocoa/Cocoa Touch Frameworks
· Object Oriented Analysis and Design techniques
· Knowledge of Mac Design Patterns and MVC
· Good debugging/problem solving abilities
· Passion and initiative for continual learning about new technologies and approaches
· Team player with good time management skills
· Excellent Verbal and written communication skills in English

Following skills will be considered an advantage:

· C/C++/Java programming experience
· Strong Linux/Unix knowledge

If you are interested in this position and you have the required qualifications, please send your CV via email to [email protected]. Please note that due to large number of applications we receive, we will only contact those candidates that are selected for an interview. Thank you.

mmilos82
10-07-2013, 20:30
Ovo je ozbiljna kompanija sa odlicnim platama i uslovima :)

iMP
10-07-2013, 23:14
Ako je ozbiljna kompanija u srbiji zasto onda nije dala na srpskom konkurs pa onda prevod na engleskom jeziku?

Ovo je ustaljena praksa firmi u srbiji da daju konkurs na engleskom jeziku....


Sent from my iPhone using Tapatalk

mmilos82
10-07-2013, 23:30
Zato sto se predpostavlja da osoba koja konkurise mora da tecno govori engleski jezik. Kompanija radi za neke od velikih IT igraca na svetskom trzistu kao sto je Adobe, Microsft itd... tako da se uopste ne cudim sto im je engleski maternji u firmi.

Ali slazem se sa tobom, trebalo bi da izbace oglas i na srpskom jeziku.

iMP
11-07-2013, 10:22
Nismo mi kod njih napravili oglas na srpskom bez engleskog nego oni kod nas gde je maternji jezik Srpski. Nerviraju me ti lenji ljudi iz HR koji samo okace oglas na Englesko ne znaju da prevedu ali bukvalno mislim da je to problem, pogresni ljudi na ppgresnim radnim mestima kao sto je to slucaj svuda...

Btw ja razumem savrseno engleski jezik i jos uvek nisam upoznao programera koji ga ne razume, sto mislim da ako postoji taj covek nije programer nego bubadzija :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

1024
12-07-2013, 12:18
@iMP: bez uvrede, ali nemas pojma o cemu pricas.

Davanje oglasa na englekom je najbolji nacin da se osigura da potencijalni kandidati zapravo znaju engleski. Nije neobicno da se na oglase javljaju ljudi koji "savrseno tecno" znaju engleski a u stvari ne umeju recenicu da sklope. "Prevodjenje" oglasa na srpski bi samo povecalo kolicinu takvih kandidata, a ne bi donelo ikakvu prednost.

P.S. Kod nas maternji jezik nije Srpski nego srpski.

iMP
12-07-2013, 13:22
Poznajem programere koji su vrsni u svojoj struci i svi znaju engleski da zadovolje njihove kriterijume 100%. Ne znam da li ce neko u americi pisati oglas na srpskom jeziku zato jer su mu potrebni radnici koji znaju srpski ,radi boljeg razumevanja u timu jer u firmi vec rade nasi ljudi...? Bez uvrede ali treba podjednako postovati maternji jezik, da Vuk nije napravio savrseno pismo ne bi sada neki amerikanac trazio znak za "the" i smislio slovo "Ć" cak trazi nacin da zastiti....
Hm mislim da to nije nacin cak i google translate zna da prevede ovakav oglas da stranac razume.
Retki su programeri kojima je engleski toliko stran.

PS: namerno S kada neko nesto tako koristi ja Srpski cu uvek napisati sa vrlikim S i jos neke reci ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

illusion
12-07-2013, 13:32
slazem se da bi svi tekstovi trebali da budu na srpskom...

zmajcek
12-07-2013, 17:04
Budalastine.. Svako neka pise kako zeli, ako vam se ne svidja nemojte im se javiti na oglas i cao zdravo, a ne pametovati i zavoditi reda u tudjem dvoristu..

NikolaSRB
12-07-2013, 23:21
Mislim da je fer da budu na srpskom i na engleskom. Neka cita ko sta hoce, a tema je oglas za posao. Javljate se vi programeri, ako si zeljan posla citaces i arapski.