PDA

View Full Version : Nov iPhone, a aktiviran?



evil
08-07-2013, 23:11
Naručio sam iPhone 5 sim free u vakum pakovanju koji će sutra da mi stigne kurirskom službom i kada proverio IMEI broj preko ovog sajta http://iphoneimei.info (http://iphoneimei.info/) piše da je telefon aktiviran, a devojka koja mi je poslala telefon kaže da je u vakum pakovanju, da li je moguće da je telefon aktiviran?

Ovaj IMEI mi je poslala: 013629005000493

Sada sam u nedoumici šta da radim sutra, dal da preuzimam paket il' ne?

Go®aN™
08-07-2013, 23:13
Ti sajtovi nisu pouzdani, i nemoj da se oslanjas na to dok ga ne budes uzeo u svoje ruke.

komsa
08-07-2013, 23:19
i na Apple sajtu kaze da je aktiviran 4.07.2013

proveri sam........ https://selfsolve.apple.com/agreementWarrantyDynamic.do

evil
08-07-2013, 23:23
Da i ja sam isto odma i na apple-lom sajtu proverio da je aktiviran i isto piše kao na iphoneimei.info

Uopšte ne znam šta da radim sutra, dal da pitam kurira da mi otvori paket, al kako da znam da nije naknadno stavljena vakum folija?

komsa
08-07-2013, 23:27
neka prevara jeste......ko?zašto?pitanje je............telefon u vakum-u ne sme biti aktiviran pogotovo ako plaćaš punu cenu :)

Milan3gs
08-07-2013, 23:27
velike su to pare da se zezas sa tim,ja ne bih to uzimao.

evil
08-07-2013, 23:38
Pa to, još mi je rekla da ne može da čeka 4 dana da joj stignu pare kada se pošalje AKS-om, pa mi je poslala to BEX-om koji joj sutra odma uplate novac na žiro račun bez čekanja od 4-5 dana.

Ja ću sutra onda da je pozovem kada stigne BEX i ako kurir dozvoli da se otvori, proveriću a ako odbiju neću da preuzimam paket. Dogovor je bio za 500€

dzenopoljac
08-07-2013, 23:53
Koliko sam ja viđao, vakuum košta više od 500, tako da mi je i to sumnjivo...

evil
09-07-2013, 00:08
Od 530-550€ je u vakum pakovanju. Ja sam bio dao oglas da kupujem do 500€ i ona se prva javila i rekla da ima telefon koji je dobila od brata iz Švice i da je u vakum pakovanju. Tog dana kada mi je poslala IMEI telefon nije bio aktiviran, i pošto mi sutra telefon stiže, hteo sam još jednom da proverim da li telefon neaktiviran, video sam da je aktiviran u petak, kada mi se ona i javila. E sada šta se desilo od petka ne znam. Al ne verujem da je mogoa da se aktivira telefon sam od sebe.

Meni nije problem da dodam još 30€, ali hteo sam da uštekam 30€ kada sam video da telefon nije bio aktiviran i sve do jaja i sada kada sam video, odma sam se skenjao i mnogo mi sumljivo to sada da je neka prevara u pitanju.

Ako mi ne bude dozvolila da otvorim sutra telefon, paket neću ni da preuzimam.

igor11
09-07-2013, 00:30
Legendo dodaj jos koji evro i uzmi od Igne provereno i nema glava da te boli..

.stefan
09-07-2013, 01:10
ona misli da je vakuum mozda ako ima sve folije na sebi :)

ako nije bio aktiviran opusteno...pogledaj tel...pa sta i da je aktiviran 4.7 vazna stvar ;)

nije ok ako je rekla da je vakumiran ali opet je znatno jeftinije...

didlika
09-07-2013, 01:20
Obavezno traži da se otvori paket. Velike su to pare da bi se igrao, ali nije velika ušteda da bi rizikovao. Ako ne može da se otvori, ja ne bih uzimao. Srećno u svakom slučaju.

evil
09-07-2013, 01:32
Javljam vam sutra šta je bilo. Neću da dajem novac dok ne vidim o čemu se radi.

.stefan
09-07-2013, 02:52
mislim da kod bexa neces moci da otvoris paket pre nego ga preuzmes,ali probaj

evil
09-07-2013, 13:14
Ipak nije moglo da se otvori, i kada sam pokušao da je nazovem, nije se javljala na telefon. Devojka koja je prodavala telefon je rekla da je iz mesta Krupanj kod Šapca, a telefon je stigao iz Beograda što mi je i to zasmrdelo i tako da sam odustao od tog telefona i paket je vraćen nazad.

Tako da mislim da je ovaj IMEI samo uzet sa nekog drugog telefona, a kada bi otvorio paket dočekala bi me kineska kopija, a možda čak ni telefon. :)

mmilos82
09-07-2013, 13:20
Odlicno si postupio, dodas jos koji dinar i kao sto @igor rece kupis od igne-a :D

.stefan
09-07-2013, 13:23
ja sam se iskreno masmejao kad sam video tvoj oglas,da hoces vakuum te za 500e...to je malo nerealno...mislim da sad shvatas

evil
09-07-2013, 16:40
Viđao sam bio oglase po toj ceni, al tada nisam imao novac. Pa sam zato bio dao po toj ceni, pa tako da sam video su to uglavnom sve neke prevare, tako da ću ovih dana uzeti u nekoj radnji ili kod igneta.

SRB_Alcatraz
10-07-2013, 15:25
Ja ti preporučujem da uzmeš kod igneta, nema lazi, nema prevare :)
Meni je on poslao iPhone 5 bex-om i kurir mi je dozvolio da otvorim paket, tako da ti to zavisi od kurira do kurira :)



Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

PublicEnemy
10-07-2013, 15:31
@Evil nazovi sa drugog telefona i naruci mu jos jedan, cisto da mu ponovo uzmes pare za postarinu :) a mozes i nama da das broj da svako naruci po jedan...

evil
10-07-2013, 15:57
Naručio sam u radnji u Kruševcu, cena je 550€. Telefon mi stiže večeras ili sutra.

Jutros mi je stigla poruke od dotične devojke: ''Sto nisi javio da si vratio posiljku, koga zajebavas ti'' sa broja: 064 477 91 99


I odma sam je okrenuo, ali se nije javljala :)

PublicEnemy
10-07-2013, 16:08
Upravo sam narucio Samsung Galaxy S4 Beli, nov, od doticne gospodje. Cena je 350e u oglasima ali sam svojim pregovarackim sposobnostima uspeo da spustim jos 30e, tako da sam nov S4 dobio za 320e (u dinarima po DONJEM kursu), ja ovo nazivam ODLICNOM kupovinom....

evil
10-07-2013, 16:23
Hhahahahaahahahahahah koji si ti car! :D

Da,da i meni je takođe isto to rekla po donjem kursu :D A jel ti šalje post expressom, jer samo sa njima voli da sarađuje? :D

PublicEnemy
10-07-2013, 16:33
Poslao sam joj poruku da me zanima S4 a ona me odmah okrenula sa skrivenog broja (kaze, nestalo mi kredita pa zovem sa firminog)...Kada sam joj odgovorio da sam iz Beograda odmah je rekla da bi mozda mogla da mi posalje postom, postexpressom.

Ja sam pazario dobar telefon a vi kako hocete...;)

Marko
10-07-2013, 17:54
^^ ako stigne i ako stvarno bude samsung prosledi broj od doticne na pp, smorio me ip vise :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

PublicEnemy
10-07-2013, 18:00
Nisi sve citao... u kratkim crtama, gospodja prevarant hara Beogradom i salje cigle postexpressom. Ja sam narucio belu ciglu a evil je narucio crnu ciglu, tako da ako i tebi treba cigla ti slobodno naruci od ove gospodje, ona placa da se cigla provoza kombijem do tvoje adrese...

Edit: sorry za ovoliki off

ZlajoX
11-07-2013, 03:51
Ahahahahhahaa :D:D

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

Shang Tsung
11-07-2013, 10:48
Znaci zacetnik teme je imao velike srece sto je odbio da primi paket-ciglu.
I dalje ne verujem sta su ljudi sve u stanju da rade..

Miki Va
11-07-2013, 11:36
Negde sam procitao da kod slanja preko bex-a prodavac ima opciju da dozvoli pregled paketa kupcu prilikom preuzimanja u prisustvu kurira , e sad da li je istina zaista ne znam ali je odlican nacin da ljudi ne budu prevareni.

evil
11-07-2013, 11:37
Imao sam veliku sreću, ali sva sreća IMEI me je spasio što se aktivirao pre nego što mi je poslala paket.

Devojka/Gospođa mislim da je prevarila sigurno veliki broj ljudi, pa ako je neko tu iz Beograda neka je iscima za lično preuzimanje, ali ona ovo sigurno ne radi sama, sigurno ima i saučesnika i bilo bi lepo kada bi neko to sve prijavio i uhvatili ih u primopredaji lažnih telefona/cigli.

AppleFan
27-07-2013, 23:06
Citam ovo i moram da priznam da sam poprilicno sokiran!
Vec duze vreme zivim van granica Srbije pa zaista ne znam puno sta se dole dogadja ali ovo je vrhunac. Zar je moguce da se ljudi bave takvim stvarima!?

Radio sam u mnogim prodavnicama, posle u APPL retail-u a sada i kao APPLE inc. radnik ali za ovakve stvari prvi put cujem! Strasno!

brunash
15-08-2013, 09:33
Eeee moj druze Srbistan je ovo, ovo je jedna od najbanalnijih stvari koje se ovde rade:D Dobro si uradio sto si zapalio preko bare ;)

evil
15-10-2013, 12:35
Čuvena Maja je dolijala, hvala bogu sto sam na vreme otkrio prevaru i odustao od kupovine :-)

http://www.alo.rs/mobilni/single_news.php?id=33944


Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

vlada11070
15-10-2013, 14:20
Ipak nije moglo da se otvori, i kada sam pokušao da je nazovem, nije se javljala na telefon. Devojka koja je prodavala telefon je rekla da je iz mesta Krupanj kod Šapca, a telefon je stigao iz Beograda što mi je i to zasmrdelo i tako da sam odustao od tog telefona i paket je vraćen nazad.


Da si znao da se oni predstavljaju kao radnici kurirske sluzbe, da ih uvedeš u stan i ponudiš kafom, pa onda.....

...kad ti je već bio na adresi!

evil
15-10-2013, 15:43
Meni nisu dolazili, jer sam iz Krusevca...To su uglavnom radili po BG-u :)

Boletinho
15-10-2013, 16:37
Ovo je opet velika greska kurirskih sluzbi.
Ja kad saljem tel.,ja u kurirskoj upakujem tel. fino,kurir popise sastav cijele posiljke na otpremnicu.
Kako su oni uspjevali cigle slati kao tel.,samo kurirske sluzbe znaju.

.stefan
15-10-2013, 16:41
Da si procitao tekst video bi da su oni dolazili i predstavljali se kao kuriri i isporucivali telefone

skiper
15-10-2013, 16:41
Ja kad zovem brzu postu da posaljem nesto ja to prvo upakujem, on kad dodje napise podatke moje i kome saljem i nosi, bas ga briga sta je unutra.

markogzn
15-10-2013, 19:30
Pozdrav svima. Zovem neku devojku prodaje nov iphone5 ful pakovanje ima kutiju dobila ga je na poklon od babe i dede i kaze mi da tel radi na mts-ovoj kartici,a nije sigurna za ostale mreze navodno nema karticu da proba. Recite mi sada da li je to sim free tel i li ne? Poslace mi AKS-om paket i rekao sam joj da naglasi tamo da mogu paket videti pre preuzimanja. E sada sutra kada paket stigne recite sta prvo da gledam?
I jos nesto gde mogu naci nano sim da kupim... nisam dugo bio u Srbiji

illusion
15-10-2013, 19:47
nano sim ne mozes nigde da kupis,mozda kod operatera ali bolje nadji sekac ili sam iseci makazama...proveri da li koristi rsim ili xsim kad izvadis ulozak za karticu...

skiper
15-10-2013, 19:47
Ako radi na mts radi ce i na drugim mrezama. Samo ga dobro pogledaj kada ti stigne, ako ti dozvole da otvoris paket. A sto se tice kartice odes kod svog operatera i trazis nano sim.

markogzn
15-10-2013, 19:57
Rekla mi je da je ubacila samo karticu MTS-ovu u telefon i da radi, samo je tu imala.Ok oticicu sutra u telenor i trazicu jednu novu nano sim karticu da mi prodaju.Ako moze neko neki savet da mi da, sta konkretno da gledam na telefonu bio bih puno zahvalan.

skiper
15-10-2013, 20:00
Pogledaj slot za karticu, da li originalan ili koristi neku rsim ili xsim koja sluzi za otkljucavanje telefona, ako ima neku od tih kartica onda nije simfree. Naravno pregledaj ceo telefon da vidis da nema neka ostecenja, da nije izguljen, mada ti je rekla da je nov.
p.s. proveri i da nema slot za memorijsku karticu, onda sigurno nije pravi.

markogzn
15-10-2013, 20:28
Ok. Hvala na savetu cekam da stigne pa javljam sta sam uradio. A kada ce jb za iphone 5? Ja imam 4s pa nisam siguran da cu moci da funkcionisem bez jb-a :)

illusion
15-10-2013, 20:33
najbolje da pitas hakere ali mislim da nece ove godine bar za ios7...

vlada11070
16-10-2013, 13:12
Ako moze neko neki savet da mi da, sta konkretno da gledam na telefonu bio bih puno zahvalan.

Ako je rekla da je nov, predpostavljam da nije skidala folije sa ekrana i pozadi, što će značiti da nije korišćen (mnogo).
Jer te folije kada se skinu ne mogu baš da se vrate kao fabrički stavljene!

Good luck!

Boletinho
16-10-2013, 13:55
Da si procitao tekst video bi da su oni dolazili i predstavljali se kao kuriri i isporucivali telefone

Ja sam skontao to,ali isto tako oni nisu njemu licno donjeli paket,vec ta kurirska.
Oni su samo po BG isporucivali,koliko sam shvatio,a ostalima su slali:)
Jedino da taj sto je radio s njom,radi u toj kurirskoj,mada sumnjam,jer provalili bi ga nakon prve dostave.

markogzn
17-10-2013, 22:01
E momci evo i mog danasnjeg iskustva :police:. Kao sto sam rekao narucim ja juce iphone 5 beli, za 400 evra od jedne ku..e, ne znam joj ime.Prvo kao nije htela da mi proda telefon pa sam sam morao sam da podignem cenu na 410e,navodno prodace ga nekom tipu iz Novog Sada on joj je prvi poslao podatke. Stigne meni danas paket, zove kurir hvala bogu znam decka vrlo dobro, pitam ja njega da mi otvori paket, a on meni kaze ne smem to da uradim takva su pravila kurirske sluzbe. Nista ja verovao gospodji koja mi je poslala tel na rec izbrojim ja 420e sa postarinom takodje na rec i preuzmem iphone. Stignem ja kuci, otvorim paket kad unutra imam sta da vidim- kutija original od petice ali telefon MRTVI KINEZ >:( srce je htelo da mi stane,hvala Bogu nije, ali sam izgubio par godina zivota.Skraticu pricu uspeo sam da sredim stvari i da povratim svoj novac. Tako da, moj vam je savet ne kupujte preko brze poste telefone ako Vam prodavac nije proveren tip ni ocene ni nista nije merilo postenja samo suvo poznanstvo!!!

nenadjow
17-10-2013, 22:49
Mogao si da napišeš i kako si sredio stvari, ove prevare su sve češće, čini mi se, ili se pišu samo negativna iskustva...

iLove
17-10-2013, 22:59
Ne zivim u Srbiji, ali prateci samo ovaj forum, vidio sam sto se dogadja i vec se dosta i naveliko pisalo o tome.
Stvarno mi niste jasni Vi koji nakon svega i dalje pusite iste fore, bez obzira sto se na forumu a i u novinama konstantno upozorava na ovaj nacin prevare.
Nekako mi Vas uopce nije zao, sorry...
Imate toliko provjerenih i kvalitetnih prodavaca ovdje na forumu ali ne, oni su skuplji nekih 70,80 ili 90 eura. Bolje je ovo jeftinije na nevidjeno pa dobit divni kineski isprdak ili jos bolje parce crijepa iz kikinde.
E pa frende, nemos se jeb*t a da ti ne udje!

Isprike ako je OT al bilo je jace od mene

iMP
17-10-2013, 23:22
Danas salju cigle, stare telefone, crep i ne znam sta jos ali ljudi i dalje lete i trce kod njih hoce jeftinije ali za te pare nema nov mislim da ptice na grani znaju :) sva sreca pa su u policiji krenuli sa akcijama internet prevara pa hvataju prevarante i...
Ima proverenih ljudi mozes da se nadjes sa covekom,dodjes, vidis i uzmes proveren uredjaj i kupio si telefon. Prosto


Za greške kriviti Tapatalk 2

NikolaSRB
18-10-2013, 07:06
ja sam imao srece kad sam kupovao Note 2 da nije bilo nikakvih problema.