PDA

View Full Version : Alat za flesovanje BB !



somazvanica
07-07-2013, 14:46
pozdrav , pre par dana sam postavio ovde problem u vezi iphona 4 koji je izgubio wifi bluethoot i signal ... dobio sam odgovre odmah u servis i ostalo .. isao sam i sve to , rekli su mi da nema nista od toga da mora da se menja cip . i tako nesto ali to oni ovde nemogu i tako .. posle dana i dana pokusavanja da ga vratim u rad .. uspeo sam sinoc .. nakon sto je posle 100 puta prihvatio da updejtuje bb kroz 5.1.1 updete ..uz restore ... stalno je zakucavao na nekih 75 posto .. kad updejtuje BB .. i izbaci -1 erro .. i cao .. medjutim sinoc je prosao i posle resotra je proradio uhvato signal sa telenorovom karticom sve je super bilo .. medjutimkad ga ugasim i ukljcim on opet zabode ili kad mui resteujem network podesavanja isto ....

mene zanima dali postoji neki alata ili nesto sto direktno flesuje samo BB i nista vise! kako bi ja tako kad zabode mogao da ga flesnem i da nastavim dalje :P dok ga ne prodam. el ima takav alat i ako nema steta je :P jer puno problema moze da bude uzrok bas BB cip

rikee
07-07-2013, 14:54
Ostavi ga par sati ugasenog i velika verovatnoca da ce baseband da se vrati. Ja sam video ip4 koji je posle restarta mrtav, das mu par sati fore da ohladi i on proradi...do sledeceg restarta

somazvanica
07-07-2013, 14:57
a pazi sta je moja fora :P otvorim ga caskom i skinem mu sa baterije konektor i ostavim malo ... vratim i on pokrene se .. kako treba ali sve je to kratkog daha .. valjao bi neki alat za flesovanje BB kji direktno flesuje BB i to je to nista vise netreba :P

dali ovi u iphone srbija menjaju BB ? i koliko li kosta ... takva popravka kod njih ? dali zna neko

.stefan
07-07-2013, 15:04
ne rade i to se ne radi....takav telefon nema sanse popraviti....

ja sam imao takav jedan ip4, nekad radi nekad ne, isti simptomi...samo u delove...

niko takvog posla nece da se prihvati...

somazvanica
07-07-2013, 15:06
pa pazi neznam sto .... ja da imam neki pokvaren iphone sam mi uzeo i zamenio cip nisam ***** imam "duvaljku" sta je to tesko ! ali odakle mi polomnjen iphone :P siguran sam da moze da se uradi to ! sad trenutno ga updejtujem na ios 7 :P da vidimo ima li mu tu spasa :P

rikee
07-07-2013, 15:45
Ios7 ne menja BB... Samo ti. Vezbaj

somazvanica
07-07-2013, 15:59
dali ima neka fora da aktiviram iphone posto mi izbacuje da kao ovaj uredjaj nije registovan ... i ostalo .. kad treba da ga aktiviram A IZGLEDA DA BOLJE RADI !
jer cak posle vise restart ! nije izubio signal kao ni wifi .. nista .. sto je bio slucaj uvek !

Pavle
07-07-2013, 16:13
Kad ides na ios 7...ne ides shift+restore vec shift + update...tako preskaces proces altivacije...:)
Sad opet na 6.1.3 pa onda na ios 7...

somazvanica
07-07-2013, 17:14
jesam ja to vec uradio :P ali sta je problem .... sto mi je zabo kad je trebalo fimware update za ios 7 ... pa sad radim restore na ios 7 ... valjda ce opet obici aktivaciju jer pokrenuo sam u prvom maxu proces updejta ... ali zabo mi na pola pa sad sam morao ristore

bbrks
07-07-2013, 21:29
Mislim da je dzabac, hardware probem garant.....sorry

somazvanica
07-07-2013, 22:02
pazi jeste hardware problem ... ali bolje se ponasa na ios 7 i radi mogu ti reci .. e sad desi se kad ga restatujem da mi zabode pa nece .. da uhvati sotji na sreach .. zanima me ima li altak koji samo flesuje BB nista drugo

illusion
07-07-2013, 22:05
ne postoji tako nesto, a zasto mu jednostavno ne upalis offline mode uvece i ostavis ga u standbyu?

.stefan
08-07-2013, 01:33
prso je chip nema tu popravke softverskim putem...stalno ce da ti izbacuje da nije aktiviran,vracace podesavanja na nulu...jednostavno dzabe radis posao...

super ako ti znas da promenis BB chip onda ces biti jedini na ovim prostorima koji to radi, samo napred, javi sta si uradio

somazvanica
08-07-2013, 11:49
druze nije to neka matematika ... ja sam siguran da bi svako imalooo struac mogao to da uradi ... zagrejati cip odvojiti ga od maticne ... ocistiti to uzeti drugi cip staviti na isto mesto zagrejati dovoljno i obaviti posao ... nije to nesto teko tesko ako ima neko pokvaren iphone :P neka da ... da vidis kako moze :)

Miki Va
08-07-2013, 12:32
Nije ni izbliza tako jednostavno kao sto ti mislis i bolje zaboravi tu gimnastiku , ploca je crkla i mozes izvuci nesto para kroz delove ili naci drugu ispravnu plocu i zameniti - to je to ,sve ostalo su nerealna ocekivanja i zabluda.


Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Pavle
08-07-2013, 15:09
Stefan je strucan i razume se u to...;)
Slusaj savet...;)

Dr.Nele
08-07-2013, 15:51
Pročitao sam negdje da se to može riješiti ako telefon držiš u zamrzivaču određeno vrijeme. Za iphone 4s konkretno piše 24 minuta. Vrijedi pokušati jer ovi po servisima svi imaju neke frižidere kao hlade pivo i to :(

igor11
08-07-2013, 17:44
kakva tema, jbt.. mozda da dovede popa da mu okadi telefon.. ko zna, mozda i proradi.. vec vam je receno da niko ne menja bb cip, da se menja cela ploca, a to ne znam koliko ce da vam se isplati..

.stefan
08-07-2013, 20:07
al da ga prvo pokvasi pa tek onda u zamrzivac? cuo sam da se tako bolje rashladi :facepalm:

ploce su toliko deficitarne da je to neverovatno...pa i neku zakljucanu plocu na gevey ne mozes ispod 100 i kusur evra da nadjes...ako je uopste nadjes...o simfree da ne pricam...

svako ko misli da moze nesto da uradi, samo napred....ne znam koliko je zamena BB chipa legalna jer mislim da se onda menja IMEI telefona....kao sto sam vec rekao i igor11 ponovio...to ovde niko ne radi...ko misli da moze sam....samo napred...ne moze mnogo da zezne jer je ploca ionako prsla...

Shang Tsung
09-07-2013, 10:48
Koga briga dal' je legalno to za IMEI kad decku ne radi telefon? Neka proba ako moze i to je to.

rikee
09-07-2013, 11:43
Za 3Gs ima infinieon cip, dok toshibe nema, da se kupi. Za 4 srecno sa kupovinom...

somazvanica
10-07-2013, 19:26
ljudi , poksuvao sam svasta ... nisam hladio u frizideru bojim se da ga ne zeznem skroz sa tim moze da kondezuje nakon vracanja nece da valja to ... sigurno sto se cipova tica... jeste li vi ljudi culi za popravku mobilnih telefona ? ... pa svaki od telefona ima cipove koji se skidaju naj normalnije pa sva elektornika bi se onda samo cela menjala nebi se popravljala da je tako :P verujte mi sve je moguce uradtii uz maloo strucnosti ,ja tvrdim odgovorno da imam jedan iphone kojem je recimo neispravan neki drugi deo koji je polomljen ili nesto drugo .. siguran sam da bi uspeo da zamenim cip. stim sto ... mora se zameniti 2 cipa jer dolazi do konflikta ,a tacno je da se menja iemi telefona ali koga briga ....

do sad sam utvrdio sldece mozda ce nekom znaciti ko nekad bude imao ovaj problem

telefon moze da se restoruje svaki put bez dizanja BB ..
kada ostavite da flesuje i bb ... ako vam prodje flesovanje telefon ce proraditi i radice SVE DOK GA NE UGASITE ILI RESETUJETE NA NEKI NACIN .. mreza puna sve super ...
takodje ako pokusavate vise puta da ga flesujete.. ako nece pomocice vam to da mu skinete konektor sa baterije i da vratite uradite restore sa flesovanjem BB i tel ce da proradi .

rikee
10-07-2013, 19:35
Mala stampana ploca jos manji cipovi. Maxbet ima ip4 pa vezbajte.

somazvanica
10-07-2013, 19:40
pa jeste to znam i sam ali lupa ima ... sve se mze uradti mislim nista se ne gubi ... zato sam i mislio to .. ko je taj ? dali bi dao da probam to sto sam zamislio :P pa eto mozda postanem "majstor " :P za menjanje cipova :() xaxa

rikee
10-07-2013, 19:41
Na forumu... search

vujoxyz
10-07-2013, 19:46
Amm... da se umesam nakrtko... "somazvanica" je na jednoj strani u pravu.
Kao prvo BB Chip bi se fakticki mogao zameniti, ali treba naci 1) drugi Chip 2) nekoga ko je dovoljno budala da to odradi za male pare a pri tome i da poseduje sav taj alat za zamenu, mnogo vremena i zivaca jos vise da sve to odradi. Za one koji ne veruju da se chipovi na iPhonu mogu menjati, pogledaj ovo: youtube.com/watch?v=MJPKuLy7XQQ Na ovom snimku se menja Chip za Power (struju), ali je postupak isti samo sto je ovaj BB Chip jos teze zameniti jer su kontakti mikroskopski. Znaci to je vrlo moguce za 3gs naprimer, chip ovako izgleda: www.beijingiphonerepair.com/baseband-chip/ (http://www.beijingiphonerepair.com/baseband-chip/) A kod tih istih se moze Chip i naruciti ;)
Ja licno znam na iPhonu svasta da popravim, ali na zamenu BB Chipa nebih nikakda ni pomislio. Jednostavno ne isplati se sve to ;) Pozdrav

.stefan
11-07-2013, 01:13
somazvanica, vrtis jednu te istu pricu non stop,you made your point...ako mislis da moze uzmi lepo promeni i javi rezultat...kao stocrece covek iznad treba naci dobar cip,nekog strucnog ko je dobar elektronicar i ko nece da te odere i sto je najbitnije da zna to da odradi,a da se isplati da popravljas,da ispadne jeftinije od kupovine ploce

Posto se svi ovi faktori ne poklapaju to jednostavno niko ovde nece da radi...prosto ko pasulj

Ja sam takvu jednu plocu prodao decku koji je iskoristio ostale delove za nesto za 30e...obzirom da sam hteo da je bacim super je proslo,ponudio covek,ja prihvatio

Ako uspes da odradis to javi,nema potrebe da vrtis istu pricu i ubedjujes ljude u nesto