PDA

View Full Version : Izgubljen imenik iphone 4 ios 5.1.1



dzevad
02-07-2013, 12:01
Gospodo,

juce mi je iz telefona nestao celi imenik iz cista mira.. nisam nista instalirao, brisao, nadogradjivao itd.
Ista stvar se desila mojim kolegama prije neki dan..
da li zna neko o cemu se radi i kako da povradim imenik?

hvala,
Srdacno,

zmajcek
02-07-2013, 12:09
nisi jedini kome se to desilo.. meni se ista stvar nekoliko puta desila na 3gs... pisano je na forumu, ali mislim da niko niad nije ustanovio zasto se to desava...
nažalost ako nemaš back up teško da ćeš ih povratiti, ako imaš vrati preko onoga gde si ih bekapovao (outlook recimo)
dobra je opcija svakako da ih cuvas sa icloud, medjutim problem kod icloud je sto ne postoji opcija da vratis back up na odredjeni datum a on ih sinhronizuje u realnom vremenu, drugim recima kako ih je obrisao sa telefona tako ih brise istovremeno i u icloud ukoliko telefon ima pristup internetu...

meni kada se to desilo sam imao srece jer sam bio u romaingu pa nije mogao da sinhronizuje sa icloud... i onda sam ih lako vratio preko icloud-a...

mislim da jos niko nije ustanovio zasto se to desava... s obzirom da je i kod tebe ios5.1.1 a i kod svih drugih kojima se to desilo je bila ista verzija sw, pocinjem da sumjnam da je do njega...

rikee
02-07-2013, 12:16
Zato je Gmail mama... Tamo mozes na odredjeni datum da vratis.... Malo za.ebancija sa carddav ali na ios 7 ce bude u default mail aplikaciji gmail sync kontakata

stefan8661
02-07-2013, 12:22
Meni se desilo isto na 5.1.1
Jedino ih mozes povratiti ako imas backup na kompjuteru. Spoji ga sa iTunes-om pa idi na restore from backup, tako nesto. Vratio sam se na ios 5.0.1 koji mi je bolji od 5.1.1
Desava se i ma ios 6 to, da znas. Sa ios 5.0.1 nisacim nikad nisam imao problem... Jaibrake Redsnow-om verzija pre ove poslednje... Pozdrav

stefan8661
02-07-2013, 12:34
Moras uvek imati backup na kompu... iCloud guta bateriju, zato ga ja izbegavam. Nadam seda ces povratiti kontakte.

zmajcek
02-07-2013, 12:44
prvi put cujem da icloud guta bateriju... meni je uvek ukljucen kao i 3g i wifi, baterija radi kako treba!

stefan8661
02-07-2013, 13:29
Kad sam prvi put instalirao ios 5 i ostavio sve po defaultu, telefon mi se praznio kao lud. Onda procitah po netu sta sve ljude iskljuce da bi im trajala normalno i medju tim stvarima je i iCloud. Kad sam to sredio baterija drzi extra. Eto to je moje iskustvo.

zmajcek
02-07-2013, 13:43
najduže će trajati ako i telefon ugasiš >:D

stefan8661
02-07-2013, 17:19
U pravi si

igor11
02-07-2013, 20:05
Taj ko ti rekao da iskljucis iCloud ili gde si procitao, idi pa neka ti oni sada vrate kontakte.. Ako nemas backup istih, a ti lepo jedan po jedan kontak, ali ovaj put gledaj ta ti iCloud bude ukljucen da ti se ubuduce ne bi ovo desavalo..

stefan8661
04-07-2013, 12:03
Ja koristim iTunes i Microsoft Outlook za backup kontakta, koji ce mi djavo iCloud, da mi svaki dan sinhronizuje, zato i trosi bateriju. Nego nisam ja bitan ovde vec covek koji je izgubio kontakte. Ja sam ih povratio iz backup-a sa kompa. Ne znam da li je ovaj sto je pokrenuo temu resio problem... Pozdrav


Sent from my iPhone 3GS using Tapatalk

zmajcek
04-07-2013, 12:17
icloud ti ne sinhronizuje svaki dan, nego samo onda kada napraviš neku promenu, dakle nema razloga da troši bateriju...

stefan8661
08-07-2013, 15:12
Pa dobro buraz. Nego sam i ja navikao da ovako cuvam podatke, a iCloud mi ih je izduplirao u telefonu jer sam imao i na kompu isto backup. Sustina je da treba praviti backup jednom mesecno i to je to, sad dali iCloud ili komp svejedno je. Pozdrav


Sent from my iPhone 3GS using Tapatalk

dzenopoljac
08-07-2013, 16:36
OK, mislim da smo dosta čitali o iCloud-u... Neko ga voli, neko ne, shvatili smo. Ostaje da čujemo čoveka sa problemom da se vrati i kaže šta je uradio.