PDA

View Full Version : Nakon restore i instalacije ultrasn0w Iphone ne nalazi mrezu i nema WiFi



somazvanica
27-06-2013, 10:52
pozdrav evo kako stoje stvari pre 10 tak dana radio sam restore iphona 4 na 6.0.1 verizju ali posto nisam mogao da nadjem signal sa ultrasn0w. .. vratio sam na 5.1.1 , i sve je radilo ok inace imam bb 1.59 ... radilo je par dana ! posle toga telofon sam ostavio na punjacu da bi ga zatekao prilicno vrucim !! i skinuo sam ga baterija je pocela jako brzo da se trosi !! cak se trosila i dok je na punjacu !! malo sam pogledao po netu i nasao resenje da skinem konektor sa baterija par minuta pa da vratim ! ... u radio sam tako i sto se toga tice proradilo je ! i baterija mogu reci da drzi i duze i sve je super sto se nje tice ! ali teelfon izbacuje connect to itunes ..

kada ga nakacim na itunes prvo neko vreme nece da uzita posle dok ucita telefon izbacvi da aktivacija nije moguca .... ja uzmem lepo opet uradim restore na 5.1.1 i sve to ok ali sad nemoze da nadjes mrezu ! svo vreme ide sam Sreach ... i to je to ... i wi fi nemogu da ukljucim uopste dugme je sivo !! tako dok radi neko vreme izbaci sam poruku da treba restore da se uradi !! e sad neznam sta tu moze biti problem a potreban mi je hitan odgovor !! i jos jedno pitanje !!

1 . Dali problem moze biti hardwerski do modema (bb ) ..
2. Dali smem da updejtuujem sa oficialnim updejtom pa da otkljucam recimo Givey ultra karticom ili X - sim karticom imam i jednu i drugu .. i sta vi preporucujete ?
3 . i ako imam SHSH za 6.0.1 nedozvoljava mi da podignem na tu verizju itunes stalno izbacuje error ... i ako je Tiny ... ukljucena i startovan server ...

molim hitnu pomoc ako neko zna sta se moze uraditi

bbrks
27-06-2013, 10:56
Pravac servis.

somazvanica
27-06-2013, 11:55
hahaha :) jaa rekoh nesto korisnije lakse :P da uradim

bbrks
27-06-2013, 12:21
Siv wifi, moze da znaci samo jedno, crko chip, probaj restore jos koji put, da se slucajno ne pojavi ponovo, ali sumnjam......zakljucak.....pravac servis

somazvanica
27-06-2013, 12:48
ok druze a reci mi dali bi mogao da probam sa oficilanim restorom da podignem BB ... to bi direktno uticalo na cip ... e neznam koju bi verziju BB dobio dali bi mogao da otkljucam posle sa givey ili x sim

zabrljanje
27-06-2013, 12:51
Ne mozes nikakav x-sim na iPhone 4 i moras da cuvas baseband posto Gevey otkljucava samo do 04.10.01. Znaci, ne smes nista osim custom.

somazvanica
27-06-2013, 12:56
pa ok .. ali pokusavam vec duze vreme da sputim na 6.0.1 da probam na njemu imam i SHSH iz Tiny ... udjem u tiny startujem server napravim custom sa snow... probam izbacuje error nece pa nece .. da restoruje na 6.0.1 ... napravim sa redsn0w .. isto .. pokusavam neznam dali nesto neradim dobro ... ali nemogu da spustim na 6.0.1 jednostavno nece

maxbet
27-06-2013, 13:00
druze,lepo ti kaze bbrks pravac servis,crko ti bb chip..ja sam imao isti problem,nemoj se bzvz muciti oko softvera

zabrljanje
27-06-2013, 13:38
Najverovatnije (citaj sigurno) ti nisu dobro sacuvani shsh za 6.0.1 (mozes da proveris u Cydia-i u TSS Center-u) i, samim tim, ne mozes da pravis taj custom - mnogo je pisano o tome na forumu.
Kao sto ti kaze bbrks, pokusaj jos jedan custom za koji imas shsh i ako je i dalje sivo za WiFi, pravac servis.

igor11
27-06-2013, 14:07
druze,lepo ti kaze bbrks pravac servis,crko ti bb chip..ja sam imao isti problem,nemoj se bzvz muciti oko softvera

Izvini, a kakve veze ima bb chip sa wifi chipom?

maxbet
27-06-2013, 15:22
izvini igore,na wifi chip sam mislio...napisao je decko da mu je siv wifi pa se setih da sam i ja imao frku oko toga...

somazvanica
27-06-2013, 15:48
NE CITIRAJ POST IZNAD!.

ok ljudi recite mi jos nesto ... smem li da updejtujem sa oficilanim updejtom da updejtuje BB ... koji to bude bb sa 6.1.3 ?? dali mogu sa givey ultra ... da otkljucam to ? posle ako nekim slucajem proradi i jos nesto ... oni kad zamene cip ako uopste moze .. koji cip ja dobijem sa kojom verzijom

igor11
27-06-2013, 16:05
ne mozes covece jer ce ti bb otici na 4.12.05 a za njega ne postoji nacin da se otkljuca osim preko operatera..

somazvanica
27-06-2013, 17:23
NE CITIRAJ POST IZNAD SVOG !!!


koliko gubim ja tu ? ako je otisao cip taj ... dali kad budu majstori zamnili to bude neki drugi bb ili

bbrks
27-06-2013, 17:26
Mesas pojmove, wifi chip i BB chip su dve razlicite stvari.
Wifi mislim da jos i moze da se zameni, ali BB chip ne.

somazvanica
27-06-2013, 18:30
pazite sad ovo .... proradilo je !! na kratko ,... uradio sam nekako restore na 5.1.1 .... i op proradi sve wifi ima konektuje sve trazi karticu medjutim ja isntliram ultrasn0w .. zabode opet na sreach ... za mrezu i nema wifi ..


MOD EDIT: Pazi sad ovo

NE CITIRAJ POST IZNAD SVOG !!!

1. Ne citirajte u celosti poruku koja se nalazi iznad vaše. Tako se bespotrebno povećava visina strane i server na kome se nalazi forum zbog toga trpi opterećenje.

2.Naslovi tema moraju imati veze sa temom koja se pokreće. Interpunkcijski znakovi umesto naslova tema, nepotrebno ponavljanje interpunkcijskih znakova, prazni naslovi, generički naslovi tipa "Pomoć", "Pitanje", uvredljivi naslovi i slično bit će menjani ili brisani ili će čitava tema (topic) biti brisana, ukoliko moderatori odluče da je to zaslužila.

http://www.isrbija.net/showthread.php/2759-Osnovna-pravila-foruma!-Obavezno-pro%C4%8Ditati