PDA

View Full Version : Problem sa restorom backup-a



roki
24-06-2013, 03:32
Podigao sam iPhone 4 na iOS 7 betu, medjutim, odlucio sam da se vratim na 6.1.3, sve je proslo kako treba sem da onda vratim backup na 6.1.3. Telefon mi je javio da backup koji sam koristio na iOS7 ne moze da se koristi na 6.1.3, medjutim ja sam pre nego sto sam dig'o na iOS7, prekopirao ceo backup fajl na D: particiju za svaki slucaj, sad je vratio, medjutim javlja mi gresku "iTunes could not restore the iPhone because the backup was corrupt or not compatible with the iphone that is being restored", na kraju sam odlucio da se vratim na iOS7 i da vratim stari backup, ali isto sam taj backup fajl pomerao iz default foldera, i ista greska mi izlazi sad i za iOS 7. Imam backup na iCloudu, ali nemam opciju da ga izaberem, jer idem SHIFT + Update a ova opcija se javlja samo prilikom aktivacije telefona, a ja posto nemam aktivaciju za programera ne mogu nista da uradim... Skidao sam neke programe za ove fajlove, puni su, ima i kontakta, i slika i svega, ali nikako ne mogu da ih ubacim u telefon :/

Vratio sam telefon sad na 6.1.3, obrisao iz glavnog foldera sve backup fajlove. I dalje na D: particiji imam stari backup sa 6.1.2 i sa 7.0
Pokusao sam ovaj sa 6.1.2 da ubacim, ali javlja mi se ista greska. Da li postoji neki nacin da iskoristim taj backup? Otvaram ga preko iPhone backup Extractora i svi fajlovi su tu, samo iTunes nece da ga ubaci.


Jel ima neko neki savet za mene?

rikee
24-06-2013, 05:37
Setup as new i ubacujes sve iz pocetka

roki
24-06-2013, 07:28
To sam mogao i sam da zakljucim. Vratio sam telefon na 6.1.2 sa koga je backup... Sad je pitanje samo kako da vratim backup sa D: particije u telefon, a da mi ne izbaci gresku?

roki
24-06-2013, 16:21
Niko nista? :( Jel zna neko bar kako da se podignem na iOS7, ali da me prilikom updeta pita za backup sa iClouda? Posto nece da mi vrati preko iTunesa ovaj koji sam napravio u kompu, javlja istu gresku, izgleda da je problem kad ih pomeras iz default foldera :/

zabrljanje
24-06-2013, 17:27
Nisam sigruan da li ce pomoci ali sto ga ne deaktiviras sa redsn0w-om i krenes iz pocetka da vidis da li ce te pitati za iCloud backup...ili, ako nije uradjen jailbreak (tethered), da ides na Erease all content and settings...ili ponovo skines 6.1.3 i shift+restore (dok si na iOS 6)...
Ovde je prica za 3GS ali mozes da vidis da li ti znaci

http://modmyi.com/forums/3g-s-downgrading/719936-how-fix-error-cannot-restore-iphone-software-too-old-after-downgrade.html.

roki
24-06-2013, 18:25
Naisao sam i ja na taj post, i probao, ali nisam uspeo... Ja imam sacuvan backup od pre 10-ak dana sa 6.1.2, ali sam ga kopirao na D: i sad kad ga vratim u iTunesov folder on mi izbacuje gresku. Napravio sam gresku sto sam i backup sa iOS 7ce isto prebacio na D:, jer nisam mogo da predpostavim da ce da izbaci error kad vratim ovaj sa 6.1.2 i sad sam probao da se vratim na 7, i da iskoristim taj backup, ali ista stvar, kad ga vratim u default folder istu gresku mi izbacuje i za iOS7...

Ja mislim da je jedino resenje da nabavim neki dev account, da podignem na iOS7 i da povucem backup sa iClouda, jer sa opcijom kad idem SHIFT + Update ne nudi mi nigde opciju za restore from iCloud, da li neko moze tu da mi pomogne?

zabrljanje
24-06-2013, 18:27
Zasto ne pokusas ono iz prvog dela mog posta...

roki
24-06-2013, 20:26
Ponudio mi je on to odmah kada sam ga vratio na iOS 6, ali nece ni taj backup sa iClouda, pise da mora na iOS 7. Zato bih se ja vratio na iOS 7, ali moram prvo da nadjem neki developer account, ili ne znam sta vise da pokusam?

Pokusao sam da promenim i default folder iTunesa, da stavim ovaj sa D: particije, opet nece :/ Ocigledno da mi nema pomoci :(

pentium4
04-07-2013, 14:57
imas odličan program wondershare dr.fone (može se naci i full verzija) i stavi taj folder u defaultni,on ce ti izvuci sve podatke iz tog backupa

Go®aN™
04-07-2013, 15:06
Wondershare ti je sigurica. Mozes sve izvuci sto ti treba i ubaciti jedno po jedno.