PDA

View Full Version : iPhone 4 6.1.3 no service



ndejan
23-06-2013, 22:23
Kada sam uradio upgrade sa 4.x verzije na 6.1.3 sve funkcionise normalno ali prvo trazi signal od mobilne mreze i onda ispise no service.
Potrebna pomoc sta raditi. Telefon je sim free i na 4.x verziji sve radilo bez problema.

rikee
23-06-2013, 22:26
Koji je baseband sada i da li si na ios4 imao cydia?

zabrljanje
23-06-2013, 22:27
Probaj sa drugom karticom ili ponovo restore (nadam se da si siguran da je sim free).

zlatkokrunic
23-06-2013, 23:08
da li ti je podesno vrijeme i datum na iphoneu?

ndejan
24-06-2013, 12:40
baseband je 04.12.05

da sigurno je sim free i probao sa drugom karticom i isto trazi signal i nenadje i pise no service.

da podeseno je vreme i datum.

cikaaca
24-06-2013, 16:46
probaj reset network settings.
da ti nije u medjuvremenu blacklistovan tel ?

rikee
24-06-2013, 17:08
Proveri po IMEI za svaki slucaj da je simfree, ali ako je prosao aktivaciju, a nece da nadje mrezu, onda...

ndejan
25-06-2013, 08:17
Probao i network reset i nista, a nema zasto da je blacklistovan?
Proveravo sam po imei broju i unlocked je.

A da probam downgrade, neznam jel bi to nesto pomoglo?

cikaaca
25-06-2013, 15:25
da ti nije otisao chip predaje signala..ja sam imao jedan 4s kome je to otislo upgrejdom

mirza82
05-07-2013, 12:55
Da ne otvaram novu temu, i ja takodje imam ovaj problem.
Tel je otkljucan, ali cim ubacim sim karticu kaze sim failure i napise no service.
Probao vise kartica i sve isto, kada sam tel otkljucao, aktivirao sam ga sa telenorovom karticom i tada je radio ok, posle vadjenja te kartice nije hteo vise da radi.
Ima li pomoci?
Hvala.

zabrljanje
05-07-2013, 13:19
Kad vec imas simfree, ako ne pomaze hard reset i reset network settings, mozes da probas sa restore (backup pre toga).

Никола Раденковић
06-07-2013, 16:47
idi na cellular data i pogledaj dali imas unesen apn,username,password....

bbrks
06-07-2013, 18:08
Mozda glupo pitanje, ali kakve veze ima celular data sa no service :confused:

macak93
06-07-2013, 20:32
Meni se to desilo kada sam uradio upgrade na 6.1.3 samo treba prilikom instalacije kada te pita za haktivate kliknes na No.

bbrks
06-07-2013, 20:34
Da ne otvaram novu temu, i ja takodje imam ovaj problem.
Tel je otkljucan, ali cim ubacim sim karticu kaze sim failure i napise no service.
Probao vise kartica i sve isto, kada sam tel otkljucao, aktivirao sam ga sa telenorovom karticom i tada je radio ok, posle vadjenja te kartice nije hteo vise da radi.
Ima li pomoci?
Hvala.

A da ne treba prvo da ga deaktiviras, ako si promenio karticu

rikee
06-07-2013, 21:04
Nema potrebe da se deaktivira na 6.1.3 simfree... probaj erase all content and settings ili restore

zabrljanje
06-07-2013, 21:20
Kaze da ga je nakon otljucavanja aktivirao Telenor karticom tako da posle toga ne bi trebalo da ima problem sa menjanjem kartica.

@rikee
Mozda ima tethered jailbreak pa ne bi bilo dobro da ide na to, mada, u tom slucaju mu opet ide restore.

mirza82
07-07-2013, 14:26
Posto jos uvek nista nisam uradio sa telefonom, zaboravio sam da kazem da je telefon pre par dana dognut sa 4.x na 6.1.3, tada je otkljucan i aktiviran na telenorovoj kartici, posle toga nije hteo da prepozna sim.
Nije JB-rekovan.
Sad cu da uradim restore pa cu videti sta ce posle toga biti.
Hvala na odgovorima.

EDIT:

Upravo sam uradio Earse all cotent and setting i tel posle restarta je proradio.
Hvala puno na pomoci.

somazvanica
07-07-2013, 14:42
druze nebi da te razocaram ali , verovatno imas problem sa baseband cipom .. bas kao i ja sto imam !! sta se zapravo meni desilo ... nakon updejta sa 5.1.1 na 6.1.3 .. sa bb 1.59 .. telefon je imao samo jednu crtu signala ... i to nije radilo kako treba.. ja sam vratio na 5.1.1 i otkljucao ultrasn0w .. posle toga tel je radio 7 dana i poceo da se greje ispod kartice... i onda je zakucao tako sto trazi aktivaciu na itunsu ... SVE sam zivo probo nosio kod majstora kazzu cip je verovatno tamo vamo ... medjutim ja sam sinoc usope da mu vratim signal na 5.1.1 ali samo kad se flesuje BB .. tak proradi .. i ako ugasis tel i ponovo upalis nece ! zabode isto stim sto meni izgubi i signal i wifi i bluethoot ... ali nakon flesa bb proradi !! ... i samo ne gasis i sve radi kako treba :P ali naravno to nije resenje ! sad sam mislio da postavim temu dali postoi neki alat koji samo flesuje BB . udejtuje ili sta god samo da radi :P

rikee
07-07-2013, 14:59
Desava se :)... Sada uzivaj i lepo se ophodi prema telefonu

mirza82
07-07-2013, 15:37
druze nebi da te razocaram ali , verovatno imas problem sa baseband cipom .. bas kao i ja sto imam !! sta se zapravo meni desilo ... nakon updejta sa 5.1.1 na 6.1.3 .. sa bb 1.59 .. telefon je imao samo jednu crtu signala ... i to nije radilo kako treba.. ja sam vratio na 5.1.1 i otkljucao ultrasn0w .. posle toga tel je radio 7 dana i poceo da se greje ispod kartice... i onda je zakucao tako sto trazi aktivaciu na itunsu ... SVE sam zivo probo nosio kod majstora kazzu cip je verovatno tamo vamo ... medjutim ja sam sinoc usope da mu vratim signal na 5.1.1 ali samo kad se flesuje BB .. tak proradi .. i ako ugasis tel i ponovo upalis nece ! zabode isto stim sto meni izgubi i signal i wifi i bluethoot ... ali nakon flesa bb proradi !! ... i samo ne gasis i sve radi kako treba :P ali naravno to nije resenje ! sad sam mislio da postavim temu dali postoi neki alat koji samo flesuje BB . udejtuje ili sta god samo da radi :P

Na moju i vlasnikovu sreću nije bb otišao, telefon sada radi.


Desava se :)... Sada uzivaj i lepo se ophodi prema telefonu

Kada bi poslao fotke trenutnog izgleda telefona, svi bi se pitali kako uopšte i radi, jer je sve razbijen, ali eto i dalje funkcioniše bez problema. :D
Hvala još jednom.



Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2