PDA

View Full Version : apple logo loop, kako rjesiti problem?



Chovac
19-06-2013, 19:16
Drustvo, imam problem sa 4s od druga. Naime, ocigledno je nesto instalirao iz cydie pa je otisao u safe mode, a posto je bio uporan... e onda je upao na apple logo loop. Telefon se non stop pali i gasi. E, sada problem je sljedeci: pokusao sam da ga ugasim (drzao power i home dugme dok se nije ugasio / dfu mode) a potom priliikom paljenja drzao volume up dugme, kako bih zaobisao sve aktivne tweakove i ostalo... nije uspjelo. znaci mislim da nema druge nego restore, pa sve ispcetka. Ali da ne bih isao do te mjere moze par savjeta od nekog ko je imao slicne probleme?
1. Da li mogu nekako drugacije da udjem u cydiu *ili bar da ga ubacim u safe mode, samo da izbjegnem ovaj loop?
2. Ili da li da idem direktno na restore, pa sve nanovo (napominjem da isti ima 6.1.2. fw, te da je otkljucan x-simom... Te ukoliko je to jedini nacin, koja je razlika izmedju 4 i 4s prilikom restora (na sto da obratim paznju) jer imam iskustva sa 3gs i 4, dok nemam nimalo sa 4s!
Hvala unaprijed....:eyebrows:

zabrljanje
19-06-2013, 19:37
Koliko sam citao, ispada da je restore najverovatniji ali ajde da probas jos nesto pre toga.
Nezgodno je ako ne mozes da iskoristis iLEX RAT posto ne mozes da pristupis normalno telefonu.

Ako mora restore onda pogledaj ovo uputstvo

http://www.beijingiphonerepair.com/fix/how-to-restore-iphone-thats-stuck-in-boot-loop-apple-logo-or-wont-turn-on/

Pogledaj na imore post broj 19 ali nisam siguran kako da to izvedes

http://forums.imore.com/jailbreaking-unlocking-hacks-themes-mods/252559-iphone-4s-stuck-apple-logo-nothing-works.html.

Jasno ti je da dizes baseband i da moze da se desi da moras da kupujes noviju x-sim karticu ili da tu update-ujes.

Chovac
19-06-2013, 19:51
Pitanje, ako idem na restore da li to znaci da ne mogu preko redsnowa ili slicno... kao sto rekoh, nemam iskustva sa 4s...

zabrljanje
19-06-2013, 19:53
Ne mozes 4S nista preko redsn0w samo najnoviji iTunes, dizes baseband i jedino prvo skini sa

http://www.idownloadblog.com/download/
iOS 6.1.3 za 4S i shift plus restore u iTunes-u.

Pavle
19-06-2013, 19:53
ako si mislio da napravis custom IPSW preko redsn0w-a...

ZA 4S CUSTOM NE POSTOJI....

Chovac
19-06-2013, 19:59
znam da odoh van teme, al moram pitat... kako updejtujes x-sim? kada vec moram ga dizat na 6.1.3... cisto da ga bar ucinim funkcionalnim....

zabrljanje
19-06-2013, 20:04
To ne mozes sam da uradis vec kod nekog ko ih prodaje. Probaj sa postojecom, moguce je da i ona moze da ga otkljuca.

NikolaSRB
19-06-2013, 20:28
Ne znam da li si probao da ga upalis sa safe mode? Drzis cini mi se volume up i palis, prestanes drzati paljenje i jos malo drzis volume, pa pustis. Trebalo bi da se upali bez tih tweakova. Pa izbrisi sta je problem. Izvinjavam se ako je neko vec napisao ovo

Pavle
19-06-2013, 20:29
imas u prvom postu...probao je...

Chovac
19-06-2013, 20:46
Koliko sam citao, ispada da je restore najverovatniji ali ajde da probas jos nesto pre toga.
Nezgodno je ako ne mozes da iskoristis iLEX RAT posto ne mozes da pristupis normalno telefonu.

Vjerovali ili ne, uspio sam rjesiti problem bez restora, i to na sljedeci nacin:
Potrebno> fon, komp i program IFunbox
1. spojiti fon i komp
2. pokrenuti IFunbox
3. U IFunbox, pronaci tzv. Row File System, kliknuti na njega
4. pronaci dva fajla, koristeci sljedece putanje>
- /var/mobile/Library/Caches/com.apple.LaunchServices-045.csstore
- /var/mobile/Library/Caches/com.apple.mobile.installation.plist
5. promjeniti naziv (rename) gore navedenih fajlova u:
- /var/mobile/Library/Caches/com.apple.LaunchServices-045.csstore.bak
- /var/mobile/Library/Caches/com.apple.mobile.installation.plist.bak
6. reboot fona, i to je to...
jedino sto treba ici u cydiu i pronaci tweak koji je uzokovao problem, te istog deinstalirati... tadaaaaaaaaaaaa! Nadam se da sam nekom pomogao....

NikolaSRB
19-06-2013, 20:53
Svaka cast

zabrljanje
19-06-2013, 20:56
Hoces reci sa onim uputstvom iz 19-og posta u drugom linku :)
Odlicno, samo sto si jednu stvar pogresno napisao.
Kada se prepravlja fajl, onda na kraju stavljas bak a ne bac.
Ispravio sam ti to u postu.

Chovac
20-06-2013, 19:16
u sustini i nije bitan kako ga naslovis, poenta je da ga sistem ne moze ucitati, odnosno da ga isti ne prepoznaje kao sastavni dio softvera... :)