PDA

View Full Version : Vredi li kupovati iPad2 sad ?



shonsi
17-06-2013, 01:48
Narode, koristim iPhone 4 i hocu da uzmem neki tablet pa sam razmisljao o iPad 2. U oglasima se krecu oko 250e polovni. E sad pitanje je da li vredi dati tolike pare za sad vec staru dvojku ioli uzeti nesto mladji Samsung galaxy tab 2 za iste novce (polovan naravno) .

Koristio bih tablet u 90% slucajeva za citanje tekstova pesama. Imam preko 20.000 tekstova u raznim formatima pa mi je potreban tablet koji ima malo brzi procesor da nadje sto pre iz search funkcije odredjeni fajl. Koristio sam Lap top dosad ali se pokvario pa sam mislio preci na tablet. Imam iFile na iphonu a drugar ima astro menadzer na androidu i kaze da je njime zadovoljan. Sad se razmisljam sta uzeti. Trebace mi i neki program za otvaranje word doc i pdf jer kad u iFile kliknem na pesmu on me pita sa cime da je otvorim pa mi umesto jednog klika treba vise a vreme mi je jako bitno tu.

Paranormal
17-06-2013, 02:00
Ja ti preporucujem iPad mini za tih 250e pre nego iPad 2... :)

shonsi
17-06-2013, 02:06
evo sad bas malo citam i taj iPad mini kakav je. Jos nista nije odluceno. :)

dekimaks
17-06-2013, 02:06
Sta da kupim mercedes od 100000 ili bmw od 80000...???
Stvar ukusa,potreba i nameni... Ako ti treba ozbiljniji stabilniji uredjaj i recimo ako se bavis grafikom onda Apple sigurno! A ako ti treba za surf i svakodnevno zezanje onda ti i android zavrsava posao...Zavisi sta volis i koliko si novca spreman da izdvojis...nije to mnogo para za ipad 2...po meni je bolji uredjaj od ipad-minija.
Da izuzmemo procesor,kvalitet izrade ... Najveca prednost je po meni baterija
+1 za iPad

belthazor2012
17-06-2013, 03:01
Za razliku od telefona, gde su maltene egal, androidu ce trebati jos dosta vremena da sustigne IOS po broju aplikacija optimizovanih za tablet uredjaje. Brojka je nekoliko hiljada vs nekoliko stotina hiljada, Tako da je preporuka Ipad. Sto se mini vs ipad 2 tice. Slozio bih se sa @paranormal1612, mini je bolja opcija. 5MP kamera, 1080p video,facetime hd, siri, Airdrop. A i treba uzeti u obzir da ce kao aktuelan model, sigurno imati znatno duzu softversku podrsku od Ipad 2.

Babakaj
17-06-2013, 14:24
Prva stvar - Tablet ti ne moze zamenjti laptop toga budi svestan.

Galaxy Tab 2 i iPad2 ne mozes porediti sto se kvaliteta izrade tice.

Kapetan
17-06-2013, 14:34
Koristio bih tablet u 90% slucajeva za citanje tekstova pesama. Imam preko 20.000 tekstova u raznim formatima pa mi je potreban tablet koji ima malo brzi procesor da nadje sto pre iz search funkcije odredjeni fajl.

Za ovu upotrebu, Nexus 7 je odlican izbor pored iPad-a. Samo ne znam za koju se cijenu moze naci nov.

Sto se aplikacija tice, ima ih dosta koje sortiraju knjige, pdf-ove i slicno tako da se upotreba istih svodi na to da probas nekoliko i vidis sta ti odgovara.

jb007
17-06-2013, 15:02
+1 za IPad


Sent from my iPhone5 using Tapatalk

shonsi
17-06-2013, 15:10
Prva stvar - Tablet ti ne moze zamenjti laptop toga budi svestan.
.

Pa moze za ono sto meni treba, postoje tableti sa win 8 operativnim sistemom tako da je kao laptop. Samo razmisljam da li IOS ili Android mogu da otvore kao multitasking npr 10 tekstualnih fajlova odjednom pa samo prebacivati sa jednog na drugi. Ili mogu samo jedan pa kad procitam onda opet search i gubljenje vremena. Jer na widowsu mogu otvoriti nekoliko prozora pa kad se zavrsi pesma samo prebaciti prozor drugi i tako redom...

ndanko
29-06-2013, 00:58
Ja sam pre par dana uzeo iPad 2 i kvalitet izrade je daleko ispred Galaxy-a. Hardver ti neće mnogo značiti za tvoje potrebe, pa ni nećeš primetiti razliku.
Što se tiče multitaskinga i tvojih 10 tekstualnih fajlova, ako je iPad jailbreak-ovan, imaš gomilu aplikacija koje ti to omogućavaju, npr. Zephyr.

I da, što se tiče tableta sa Windows operativnim sistemom, ja bih to da sam na tvom mestu zaobilazio u širokom luku, bar neko dogledno vreme, dok ne budu imali 'radnog staža' kao iOS i Android tableti...

zeljko978
15-07-2013, 19:31
koristim ipad 2 vec dve godine i toplo ti preporucujem ne moze zameniti lap top ali je prava stvar, sada hocu da predjem na 3 ali sam se toliko navukao na ipad da cu prvo morati da kupim ipad 3 pa tek onda da prodajem ovaj.Kupi ipad i neces se pokajati.Pozz