PDA

View Full Version : iskustva sa zamenskim displejem



rade1970
15-06-2013, 00:18
Na telefon sam prosipao vodu pre izvesnog vremena, sve radi ali se posle toga javila neka mrlja na displeju u donjem levom uglu 2,5x 1 cm. To se vidi samo kada je u pozadini bela boja. Sve radi kako treba ali me nervira, pa sam video na amazonu neke displeje koji pretpostavljam da nisu original jer kostaju samo 25$. Posto imam mogucnosti da to dopremim iz USA, da li je neko to koristio i vredi li truda da se to menja, vidi li se i oseca li se razlika u kvaitetu?
I sledece pitanje je da li je zamena displeja prosta kao na ip3, posto sam vec menjao na ip3?

Chuckie
15-06-2013, 00:24
Nije prosta kao na iP3, jer na cetvorci sve moras raskopati dok dodjes do ekrana, pogledaj neki video na yt. Ne postoji nesto sto se zove original iPhone ekran kao poseban dio, osim ako ti neko skine sa njegovog iPhonea. I ti jeftini ekrani rade jednako dobro kao i originalni.

.stefan
15-06-2013, 03:34
Nije bas tako....ne rade jednako dobro...susretao sam se sa ekranima razlicitog kvaliteta....neki su katastrofa u svakom smislu...izradjeni lose, tj predebeli su, pa iskoce iznad dugmeta mnogo, isprane boje,bledi...senke lose,jednom recju uzas!

dok su drugi bili odlicni...razlika u odnosu na original je minimalna...negde se cak ne primeti,al to kad naleti...

neki ne gase proximity pa se moraju primenjivati neke intervencije...itd, itd...poenta,razliciti kvaliteti se nude i kuoujes macku u dzaku...

preko 50% sam siguran da ti sto si gledao za $25 ne valjaju ni za sta...

Chuckie
15-06-2013, 10:29
Ja sam vidio x ekrana sa eBaya koji rade/izgledaju jednako dobro, na svakome je touch radio kao na originalu, poravnati su perfektno sa home dugmetom, rezolucija identicna originalu, boje manje vise dobre, ali vjerovatno ima i škarta online.

Miki Va
15-06-2013, 14:31
Slazem se sa Cakijem , ima dosta solidnih kopija i nije bas nemoguca misija naci tac+displej da radi korektno, ali je cinjenica da nijedan nije kao original i najbolje bi bilo ako bi nasao iz nekog pokvarenog (crkla maticna,zakljucan i sl.) pa makar imao i neku parnicu na tacu .Takodje ti preporucujem da ako nisi bas vican ovim stvarima ne otvaras sam Ip4 jer nije naivna zamena i otprilike ti dodje kao zamena ledja na 3g/3gs a to znaci moras ga rasturiti celog.