PDA

View Full Version : iPhone 4S se ne puni...



SAVJEST
14-06-2013, 16:11
znaci imam iphone 4S, ustekam ga u struju on onako bipne i pokaze se baterija kao da se puni ali nista se ne mice satima, ostavio sam i preko noci nije se nista napunilo. sad sam stavio na komp i isto on se spoji s itunesom, sve radi, pokaze se da se baterija puni ali se ne puni. sto je problem?

Byakuya
14-06-2013, 16:29
Probaj drugi kabl...

SAVJEST
14-06-2013, 16:59
Probao drugi kabl, drugi punjac ....nista...prikazuje da se puni, ali nista....prikazuje mi sve manji i manji psototak baterije (trosi se) :( ima li neka pomoc?

SAVJEST
14-06-2013, 17:31
Imali iko da mi pomogne....imam jos 3% baterije :)

Byakuya
14-06-2013, 18:15
Uradi hard restart...drzi home+power dok se ne ugasi...onda ga nakaci na komp pa vidi

SAVJEST
14-06-2013, 20:34
Uradio i nista...:(

Byakuya
14-06-2013, 20:37
Nosi ga sutra u Kosovsku 28...u iSrbija Servis da vide...ti ispadao ili nesto? Koliko dugo ga koristis?

SAVJEST
14-06-2013, 20:43
Druze nisam iz Srbije....koristim ga 3-4 mjeseca....nije mi nikad pravio neke probleme....osim sto sam jucer ujutro uradio update aplikacije badoo :) i nakon toga mi je GPRS ukljucen non stop (ona strelica) inace mi se palila po potrebi pri odredjivanju lokacije....no kad bih je ugasio ne bih mogao korisiti neke aplikacije.....glupo je, ali jedino sam to imao s njim jucer....:( razgovarao sam s nekim lokalnim serviserom i on mi kaze da je moguce da je do baterije ili do konektora??

k1ngst0ne
14-06-2013, 22:46
Probaj ti samo da zamesish kabl.. I meni je tako bilo skoro , ispod imash i moju temu od sinoc sto sam postavio...
Otishao sam tamo gde sam ga kupio lik ga je pikljuchio , i reko da kabl ima neki prekid , tako da sam uzeo novi 400 dinara ...
To je tu kod vas jedno 8 KM ..
Pozdrav

SAVJEST
14-06-2013, 23:11
Pokusao sam...otisao sam kod kolege i probao s njegovim punjacem, ali isto se desava.....ima ikonicu punjaca, ali ne puni....ali ima jedno 4 sata je na 1% baterija....doduse ne diram ga (ne koristim), ali mislim da bi se do sada trebao ugasiti.....moze li se desiti da puni, a da ne prikazuje??

dado
15-06-2013, 00:43
Danas sam imao isti slucaj sa iPhone 4. Pokazuje na bateriji ikonicu punjaca ali ne puni, cak mi je spao na 1% i ugasio se. Medjutim, u tome i jeste stvar, iPhone kada se puni mora da stoji ikonica "groma" dok se puni. Ako stoji punjac znaci da je problem do dock konektora ili do baterije. U mom slucaju je bio oroblem do konektora,mislim da je i kod tebe ista stvar.

SAVJEST
15-06-2013, 14:49
joj sad i ja polako vjerujem da je tako....otisao sam ja jutros kod servisera da ga pogleda, i on ukljucio preko svog kabla i poceo se odmah puniti....i napunio mi nekih 20% i kaze mi OK je to, promjeni kabl ili punjac....i ja dodjem kuci ukljucim na svoj punjac i punio se do 55% i tad mi zazvonio, ja se javio (nisam skidao s punjaca) no on je ostao na 55%....sad se naravno normalno trosi....kupio sam novi kabl i skopcao ga na punjac, ali opet isto...ikonica punjaca a ne groma :) jedino sto nemam ni originalni punjac, vec onaj mali bijeli (kao mali utikac)....da sad pokusam s promjenom i punjaca....ili je ipak do konektora ili baterije...

rikee
15-06-2013, 14:55
Probaj na racunar kabl ako radi onda znas sta je

SAVJEST
15-06-2013, 15:11
Jesam i nece, hehehe ovo je stvarno strava....sad samo malo puhnem u iphone i ukljucim ga sa starim kablom i punjacem i sad puni....nekako mi se cini da je konektor telefona....ali hajd da izdrzimo do ponedjeljka pa cemo vidjeti, jer vec sad mi je kasno za bilo sta :)

dado
15-06-2013, 15:54
Rekao bih da je konektor 100%...

SAVJEST
16-06-2013, 22:59
vidjet cemo u skorije vrijeme....javit cu