PDA

View Full Version : 4s- pao i sada se restartuje



Kudjowan
12-06-2013, 13:02
Zdravo svima!

Drugarica ima 4s. Bilo joj glupo da se zali ovde, pa cu ja umesto nje. :)

Elem, ima 4s! Jailbreak- ovan, ali zakljucan na neku austrijsku mrezu. Znaci, sve joj radi osim mreze u Srbiji.
Pokusavali su da otkljucaju, sa nekim R sim, ili on, kako mi rece, ali to nije htela. Ima drugara koji je to kupio i opet se zakljuca kada ga ugasi, pa opet ispocetka.
Ovo sam ispricao, ako mozda znaci nesto za problem koji je nastao.
Telefon je normalno radio, do pre neki dan, kada joj je ispao i klizao se po betonu.
Tada se ugasio. Nije hteo da se upali. Nikako. Samo svitne ekran i opet mrak. Stavila ga da se puni i opet nista.
Onda mi javila za taj problem i ja joj rekao za home i power dugme, da drzi na 15- ak sek.
Nakon toga se telefon upalio, ali sada se pali i gasi sam od sebe i to, evo, traje.

Inace, ona je freak fanatik iphone- a! :)
Od miloste ih zove mighty :) tako da zamislite fazon copavog majtija! :)

Hvala unapred za pisanija. :)

djsp
12-06-2013, 13:09
Deluje mi da je ovo hardverski problem,cak sam siguran ali ce ipak morati do servisa I nek joj je sa srecom....

evil
12-06-2013, 13:36
Neka odradi restore i sve će proraditi i više neće da se restartuje.

Kudjowan
12-06-2013, 13:51
Restore joj nije od pomoci, ne ume to.
Vec joj je radjeno otkljucavanje, ali mreza nije otkljucana. Mozda je od onih koji se ne mogu otkljucati...
Koliko je otkljucavanje za 4s, zna neko?
Mene malo vise iznenadjuje osetljivost ovih telefona, prilikom padova.
Vrlo moguce da se hardverski nesto zeznulo...

zabrljanje
12-06-2013, 16:22
Osetljivost telefona je relativna stvar kao sto je i relativna osetljivost bilo koga od nas, nije da zelim da poredim uredjaj i zivo bice ali ni ti neces uvek na isti nacin da se povredis pri padu tako da je nepotrebno pricati o tome.
Za odgovor o otkljucavanju, morao bi da kazes sa koje je mreze i onda da vidis sa ljudima koji rade otkljucavanje preko servera, kolika je cena ili, sto je jeftinije, da kontaktiras originalnog operatera da vidis da li je istekla ugovorna obaveza i da li moze, i koliko kosta, da ga otkljucaju.
Nisi napisao ni koji iOS ima posto bi sa novim iOS digla baseband koji, mozda, ne otkljucava x-sim kartica koja je trenutno u telefonu vec mora da se uradi update ili da uzme novu.
Naravno da ovo najvise lici na hardverski kvar i da ce trebati do servisa ali treba prvo pokusati i ove lakse stvari.

Kudjowan
13-06-2013, 01:20
Na 5.1.1 stoji, od kada je kod nje, nije smela da podize, da nesto ne zezne i kao, to je x sim trebao lagano da otkljucava, ali nije.
Ne zna ni operatera, ni da li je ugovor istekao. Imace u vidu sve sto joj je poruceno, pa ce videti. Sada je kod rodjaka telefon, koji se nesto kao razume, a ako ne odradi on nesto, ide u servis, najverovatnije.
Ako zatreba jos nesto, javljamo se.
Hvala naravno! :)

.stefan
13-06-2013, 02:49
Bas je freak i fanatic nema sta, ne zna se samo sta vise od ta 2 :vb_kez:

Kudjowan
13-06-2013, 11:31
Ovo je bio vrlo koristan komentar Stefane! Tebi posebna zahvalnost!

.stefan
13-06-2013, 15:01
hvala i tebi, dobijas thanks...;) nista licno...nema ljutnje, mala sala :)

samo ako si fanatik necega onda treba da se potrudis da poznajes materiju malkice (citaj:mnogo) vise....ali to nije tema

Kudjowan
13-06-2013, 16:13
Ne mora, po default- u, da znaci, ako je neko fanatik za nesto, da i prati dublje materiju, kao sto je ova, npr.
Jako malo devojaka znam koje nesto vole fanaticki, ali nema tu neke dubioze u poznavanju materije, sto se tehnike tice, od nekog usputnog citanja i sl. tako da ne cackaj mecku! :D

Sala mala i od mene. :)

A i stvar ukusa, uostalom.

Ajde da se ne bakcemo oko ovoga, nije strumpfasticno!

:stick1:

.stefan
13-06-2013, 21:17
Haha naravno...to sto ti kazes je isto kao da nenormalno gotivis neki muzicki bend, a ne znas reci ni jedne pesme ;)