PDA

View Full Version : Iphone 5 mrtvi pixeli



maxbet
08-06-2013, 23:58
Poz svima.Pazario sam od drugara ip5 koji ima 3,4 mrtva pixela na displeju.e sad,s obzirom da je telefon i dalje pod garancijom,a kupljen je u SATURN radnji u Austriji,zanima me kakve su sanse da "skoknem" do Zagreba (posto su nam hrvati najblizi :D ) i da reklamiram telefon?!?
I zanima me jel bi mi priznali racun iz radnje i da li bi mi zamenili displej ili moram do Austrije tj tamo gde je kupljen telefon.
Malo sam guglao i nasao da je ovo fabricka greska koju imam na telefonu,pa kapiram da mogu da ga reklamiram.Znaci zanima me samo dal bi hrvati to odradili,tj jel imaju oni apple servis uopste?!? :)

Ripper
09-06-2013, 00:15
Ne...Hrvati nemaju ovlašćeni servis za iPhone kao ni mi (u stvari ne znam da li je Macola (odskora) pravi AASP ali iStyle i Begram su Apcomovi "ovlašćeni" a ne Apple-ovi). Mada to ne znači da ti Hrvati neće uvažiti garanciju..treba da proveriš ;) (pošto je kolko znam, tamo iPhone prisutan legalno za razliku od Srbije)

skiper
09-06-2013, 01:20
Ja mislim da je Agram, ili tako nekako, ovlascen za Apple u Hrvatskoj.


Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

zabrljanje
09-06-2013, 09:51
Na njihovoj naslovnoj strani pise da su postali autorizovani servisni partner Apple-a i najlakse je da ih pitas putem maila-a (sve ostalo je nagadjanje),

[email protected] mada bih ja kontaktirao i iStyle u Budimpesti ili vec nekog u Austriji (posto nju pominjes).

maxbet
09-06-2013, 14:08
bas sam juce kontaktirao SATURN u Austriji gde je i kupljen telefon,pa cu okaciti mail koji mi je stigao od njih cisto da procitate.Hrvatsku spominjem posto ajd da kazemo da nam je najbliza (zbog troskova puta i svega ostalog) a Budimpesta mi je alternativa posto nisam znao da li su hrvati postali autorizaovani servis.e sada,mene zanima da li ce hteti da mi zamene displej posto imam ostecenje maske u gornjem desnom uglu ali nema veze sa displejom :confused:
evo i mail-a koji mi je stigao od saturna...

Thank you for your inquiry.

If you have problems with a product that you acquired in one of our stores - no matter whether during or after the warranty period - you can turn to every Saturn store in Europe . However, we would like to point out that the warranty conditions are specified by the manufacturer and do not necessarily apply in every country in Europe. Therefore, please note the manufacturer's warranty. These can be found in the accompanying documents (manual or warranty booklet). Exceptions are usually Major Appliances. there, most manufacturers offer a Homeservice under warranty condition. How can you contact this service is listed in the warranty booklet or the manual.

Onda sam ja poslao mail upitavsi gde tacno da nosim telefon...da li u bilo koju saturn radnju ili apple servis i stigao mi mail:

As stated in the e-mail from 8th June, you can take the faulty item to any Saturn store near you. Nevertheless, the conditions of the warranty are specified by the manufacturer itself. Therefore, we would kindly like to ask you to contact the manufacturer directly.

We would appreciate, if you could understand that these informations can only be provided by the manufacturer itself.

rmilanovic
09-06-2013, 14:15
Ja sam relativno skoro menjao u Istyle u Budimpesti...detaljno je pregledao tel,cak i otvarao unutra da vidi da nije dirano..(power dugme i zvucnici nisu radili)..
Ne verujem da ce ti praviti problem zbog malog ostecenja..

maxbet
09-06-2013, 14:27
Milanovicu,reci mi molim te sta si konkretno menjao na telefonu?
Telefon ti je bio pod garancijom ili...?
Znaci nece praviti frku ako vide da telefon ima znakove koriscenja?
I zanima me jos jel im samo dovoljan racun od radnje da je telefon uredno kupljen i koliko se dugo ceka vremenski da se zameni neki deo?

aha,ok,sad sam ukapirao da ti nije radio power i zvucnici...
nisu ti nista naplatili jel?

zabrljanje
09-06-2013, 14:37
Posalji sad mail servisu u okviru iStyle u Budimpesti, opisi problem i vidi sta ce da kazu. Posaljes i IMEI a telefon koji je u garanciji i kupljen je u Evropi, nema razloga da ne mozes da zamenis. Koliko znam, nije ti neophodan ni racun (ali je super ako ga imas).

[email protected].

maxbet
09-06-2013, 14:42
Zabrljanje,upravo sam poslao mail firmi Agram iz Hr koju si p0ostavio 3 texta iznad,pa cemo da vidimo sta ce da kazu.
Poslusacu tvoj savet pa cu da posaljem i madjarima mail pa gde budem imao vise srece.
cim nesto saznam ja cu napisati ovde,mozda nekome bude od pomoci kad je rec o reklamaciji...

skiper
09-06-2013, 15:38
Aki imas fizicko ostecenje na kucistu telefona nece ti priznati garanciju, bar mom drugu nisu a ostecenje je vrlo malo bilo.

rmilanovic
09-06-2013, 17:13
@maxbet

Iphone 5,u garanciji.
Da sam imao udarac,ostecenje malo ,pored dugmeta koje ne radi- otkacili bi me.
Tebi ostecenje,ogrebotina i sl ne moze da prouzrokuje mrtve pixele..ali moze slomljen ekran..s obzirom da ti nije napukao ekran,verujem da nece praviti frku.

Racun,kutija i sl ti uopste nisu potrebni,iako savetujem da poneses,jer meni nisu trazili..on ga nakaci,vidi datum aktivacije i od toga dana imas 12meseci garancije..

Nisu mi uzeli ni dinara. Jedina zamerka sto ne mozes da posaljes opis problema,onda oni rezervisu telefon za tebe,kazu kad da dodjes i ako je sve ok zamene ti..vec dodjes danas,predas,ostavis kontakte i u roku od 3-5dana te zovu..mene su odmah zvali sutra,i da sam imao ikakvih indicija da ce sutradan biti,isplatilo bi mi se vise da sam hotel uzeo..a ovako - vratio sam se,pa kroz par dana opet..

gidra85
09-06-2013, 17:57
Ja sam u Minhenu zamenio iPhone5 bez ikakvih problema i istog trenutka. Nisam cekao nista. A razlog zamene je bio jedan dead pixel.

maxbet
09-06-2013, 18:48
Ljudi hvala puno na odgovorima...istyle Budimpesta mi je upravo odgovorio na mail da mogu da dodjem do njih i da mi zamene...
e sad,plasi me jedino fizicko ostecenje (udarac) pa da me zbog toga ne otkace kao sto kaze skiper...
ali opet sa druge strane,ostecenje je jedno,a mrtvi pixeli nesto deseto..ekran je neostecen,nemam nikakve znake koriscenja na njemu :confused:

skiper
09-06-2013, 20:31
Nista te ne kosta da probas, drzim ti palceve.


Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

igorsimo
09-06-2013, 22:24
Ljudi hvala puno na odgovorima...istyle Budimpesta mi je upravo odgovorio na mail da mogu da dodjem do njih i da mi zamene...
e sad,plasi me jedino fizicko ostecenje (udarac) pa da me zbog toga ne otkace kao sto kaze skiper...
ali opet sa druge strane,ostecenje je jedno,a mrtvi pixeli nesto deseto..ekran je neostecen,nemam nikakve znake koriscenja na njemu :confused:

Uh,bice cupavo.

rmilanovic
09-06-2013, 23:05
Ma jok..samo kao covek dodjes,ako proba da te otkaci onda malo engleski "pojacas" i objasnis da nema veze jedno sa drugim..
I samo bez stresa..lagano. Bice to ok..

the champ
21-06-2013, 19:04
Drustvo, imam pitanje:
da li iphone 5 kupljen u Kanad- Vankuver, u apple prodavnici, otkljucan, ima garanciju(racun) u svim ovlastenim radnjama u cijelom svijetu ili samo na americkom kontinentu?
npr. Da je u pitanju greska sa kamerom ili slicno, da li bi mi zamijenili u Zg ili negdje u evropi?
Hvala
lijep pozdrav svima

edyman
21-06-2013, 19:11
@maxbet i šta je bilo na kraju? jel su uspeo da ostvariš garanciju?

Boletinho
10-07-2013, 16:56
Drugovi,imam pitanje jedno...sinoc sam otpakovao iz vakuma ip 5,aktivirao ga,i sve je bilo ok,da bi maloprije primjetio jedan mrtvi piksel....vidi se samo ako se bas zagledam u njega,ali me iritira....e moje pitanje je,posto je tel. sa swe tele 2,da li slucajno mogu da ga reklamiram u hrvatskoj u tele 2,ili moram bas ici u swe da bi ostvario reklamaciju,i da li se uopste isplati zezati sa svim tim,radi jednog sicusnog pikselcica???
hvala puno:)

ja,tel. sam kupio vakumiran,nemam racun...

rmilanovic
10-07-2013, 17:08
Ne znam za hr ali mozes u bilo koji apple store ili npr istyle u budimpesti da trazis zamenu za nov.
Racun ti nece traziti jer imaju datum aktivacije i samo to im je verodostojno..

Boletinho
10-07-2013, 17:12
samo me bunda to sto je tel. sa mreze,sa swe tele 2...da je sim free,siguran sam da bi prosla reklamacija svugdje......
jer da ga reklamiram npr. u budimpesti,kako oni da mi daju ponovo iphone s tele 2 swe?

zabrljanje
10-07-2013, 18:05
Ako je sa mreze i pod ugovorom, trebalo bi da se njima javis vezano za ostvarivanje garancije.
Uvek mozes da posaljes mail u iStyle u Budimpesti ali mislim da ces dobiti isti odgovor.

Boletinho
14-11-2013, 14:30
Evo to je taj sicusni mrtvac. ,primijeti se samo na bijeloj podlozi i pod max osvjetljenju,kad se ono bas bas zagledas.
Ja ga nekad trazim i po minutu,toliko je sicusan.
Na crnoj podlozi se nista ne vidi.
Ovo je slika tog mrtvaca,max uvecana i izostrena,u javi se jos manje primjecuje.
Je li se vrijedno zbog ovoga toliko cimati za zamjenu?

Slika je mutna,jer mi tapatalk tako zeli da bude:)
http://img.tapatalk.com/d/13/11/14/3epe4uzy.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

apple ios
14-11-2013, 14:37
Mislim da nije, jako je mali.


Sent from my iPhone 5

Boletinho
14-11-2013, 14:41
Zato i pitam drug,on je neprimjetan,samo ko zna da ga ima i gdije se nalazi,pomuci se da ga vidi.
Niko od mojih nije mogao da ga locira na display-u.
Samo se nazire na bijelom,ostalo nista.
A sad da radi toga se cimam i trazim po bijelom svijetu nekoga da mi mijenja,mislim da ne vrijedi,ako nekad ispane prilika,pred kraj garancije(imam je jos 8 mjeseci)zasto ne:)

Hvala puno u svakom slucaju:)

skiper
14-11-2013, 15:31
To je nista, ko zna koliko ljudi to ima pa i ne vidi.

.stefan
14-11-2013, 15:50
Zamenis lepo pred kraj garancije,dobijes nov tel i boli te uvo ;)

Boletinho
14-11-2013, 18:59
Tako i razmisljam da uradim,tamo pred izlazak ip6,uzmem nov i prodam.
Garancija do 8.7.2014,a ip6 u sep. izlazi:)

skiper
14-11-2013, 19:02
NE CITIRAJ POST IZNAD SVOG

Sorry, bilo je jace od mene.

Boletinho
14-11-2013, 19:04
Ovo ja nisam uradio mame mi moje,nikad ovo ne radim.
Ovo me zeza tap nesto poslije update:)
Sory,stvarno ovo nisam zelio

mospre
14-11-2013, 19:20
Ne mozes da dobijes novi telefon za jedan mrtav piksel, nazovi apple pa pitaj ako mi ne vjerujes :)
Ogradili su se time da jedan mrtav pixel ne spada pod garanciju. 3gs sam nov kupio i odma sutradan odnio da vratim i nisu htjeli da mi zamjene :)


Sent from my iPhone using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

Boletinho
14-11-2013, 19:23
Nema veze,imam ja jos jedsn adut u rukavu za zamjenu,a to je green glow:)

ut6I6Vcgj4c

Je'l ovo dovoljno za zamjenu?
Ovo se ne vidi na ios7,na ios 6 puno vidilo,traje 3 sec samo kad se tel otkljucava

Ovo je posljedica puno stegnutog home dugmeta sarafima,koliko sam mogao procitati:)

mospre
14-11-2013, 19:37
Za to ne mogu da ti kazem jer se nije meni desilo niti znam ikoga, ali bih rekao da to moraju da ti zamijene..
Sretno ako budes ganjao da ti zamijene


Sent from my iPhone using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

Boletinho
14-11-2013, 19:41
To mi je na ovom ip5 sto i ne koristim bas aktivno.
Evo bas sam gledao da ga posaljem sestri u swe,da to zamjeni i donese mi,a i nije mi hice,ni jedno ni drugo nije primjetno toliko,pa sam zato pitao isplatili se cimati.
Ovo se desavalo u njemackoj najvise,i svima su zamjenili,citao sam po netu

Н. С.
16-12-2013, 04:16
Ljudi treba mi jedna pomoc, drugar je kupio iphone 5 u vakumu simfree iz kanade posle par dana koriscenja primetio je 2 ili 3 mrtva piksela, e sad da li moze da zameni to negde u evropi ili mora u kanadi??