PDA

View Full Version : Slab signal i apdejtovanje na iOS 6



alexandargh
06-06-2013, 16:36
U pitanju je 4S na iOSu 5.0 koji je unlockovan X-Simom i koristi se na telenor mreži. Signal na telefonu se povremeno gubi ili nestaje u potpunosti. Da li je to do X-Sima, telenorove kartice koja možda nije dobro isečena ili iOSa?

Isto, na koji način može da se apdejtuje ovaj telefon na 6.1.3 a da se ponovo ne zaključa? Da li je potrebna nova kartica ili X-Sim podržava 6.1.3?

Unapred hvala. :)

ZaksiHD
06-06-2013, 20:36
Brate nisam siguran ali koliko znam u telenoru postoje kartice za iphone 4 itd bas sam citao na njihovoj fb stranici skoro i lik je pitao i rekli su da ima nije mi jasno zasto si seko uopste trebao si prvo da pitas telenor itd.
A pazi ovo slicnih problema sam imao i ja ali na iphone 3gs na iOS 4.3.3 i onda sam ga update na 5.1.1 i isto tako domet varira sad sam na 6.1.3 i sve je super

zabrljanje
06-06-2013, 22:49
Moze da bude dom kartice, do slabije pokrivenosti mrezom, do x-sim kartice...niko ne moze sigurno da kaze.
Ti mozes jedino da ides na 6.1.3 tako sto ga skines i u najnovijem iTunes-u ides shift plus restore ali je velika verovatnoca (da ne kazem sigurno) da ces morati da radis update x-sim kartice ili da kupis novu posto podizes baseband.
Naravno, pre toga bi morao da uradis lepo backup i sync podataka.

Prvo lepo zameni Telenor karticu za mikro sim pa vidi kako radi.

alexandargh
07-06-2013, 02:44
iPhone nije moj već prijateljev. Znam da je hteo da naruči pravi microsim u telenoru ali nisu imali a hitno mu je trebao telefon pa je sekao.

Ok, to nije problem, nego je bitno da se ne zaključa u potpunosti pa da ne može da se otključa ni X-Sim karticom. Ne postoji ta mogućnost?

Vaskemld
07-06-2013, 03:56
Svaki 4s moze da se otkljucax-simom.