PDA

View Full Version : Ne radi power dugne.



loveINC
06-06-2013, 11:49
Pozdrav drugari....Imam problem sa powerom i primetio sam da mi ni sensori ne rade....E sad sensori za auto svetlo i za gasenje ekrana kad pricam.Inace je telefon sim free 6.1.2 JB sve radilo kako treba...
Mada jutros kad sam ustajao telefon je skliznuo sa kreveta.Nije pao nego samo skliznuo,dal je to moguce da mu nesto unutra otkaci???
Drugari molim za pomoc jel nemogu da pricam telefonom,kad se javim ispritiskam sve zivo mute pa spikerfon cak i ugasim u sred razovora!!!

UNAPRED PUNO ZAHVALAN...

Chuckie
06-06-2013, 11:54
Ako ti ne radi proximity senzor (ne gasi ekran u pozivu kad ga primaknes glavi), probaj cist restore bez JB-a. Ako ni tada ne bude radio vjerovatno je problem hardverske prirode, a ako ti se ne salje tel na servis, instaliraj neki od dva tweaka sa Cydie: DimInCall ili CallLock.

loveINC
06-06-2013, 12:00
:)...Hvala ti ali kako da odradim cist rsetore sta posle sa JB nema za 6.1.3 koliko znam,a dosta sam navikao na JB???
Ne radi ni power dugme :/

Chuckie
06-06-2013, 12:16
Ako ti ne radi ni power dugme tesko da ces moci ubaciti u DFU mod koji je potreban za restore na npr 6.1.2. A samo bez DFU moda regularan restore mozes na 6.1.3 na kome nema untethered jb. :/

loveINC
06-06-2013, 12:19
Kontam i znao sam da ce tako nesto i da bude...I moooogo sam razocaran jel mi u iphonesrbija traze za obe popravke oko 7000 dinara...MISLIM STVARNO SRAMOTA!!!

Chuckie
06-06-2013, 12:21
Instaliraj neki od ta dva tweaka i vozi.

zmajcek
06-06-2013, 12:30
pa nije to jedini servis.. zavisi od dakle si

loveINC
06-06-2013, 13:00
Iz bg-a i servis ispadne 6000 din...Sorry nije 7 ali je opet po meni preskupo...:(

milicapantic
06-06-2013, 14:19
mnogo naplacuju kod nas, i stvarno je bezobrazluk

rikee
06-06-2013, 14:44
Treba vi da otvorite servise, da s.ebete par telefona, pa bih onda video kako bi vi naplacivali svoje znanje i rad... I ne radim u servisu pa da pravdam bilo koga. Problem je sto kod nas znanje nece niko da plati. Svi bi nesto mufte a sami nece nista da se potrude. Od kukanja nema mnogo vajde. Sledeci put pazi

bobasim
06-06-2013, 15:01
Ja sam pre mesec dana kupio preko ebay-a flet kabal na kojem su power dugme i proximity senzor, platio sam ga 2,5€ , ukucao ifixit.com i sam ga zamenio. Nisam serviser, nisam elektronicar, jedini telefon koji sam otvarao je moj.Postujem ja svaku strucnost i znanje ali 2,5€ prema 55€... I da, da li sam ga s.ebao? Nisam. Da li sam strucnjak? Nisam.

rikee
06-06-2013, 15:47
Poenta je da retko ko zeli da ceka mesec dana da mu stigne deo, nego svi zele sve i odmah i nemaju svi hrabrosti da rade sve. @Bobasim koliko bi ti naplacivao svoj trud i rad da moras dnevno to da radis 10 puta, i ko ti garantuje da telefon koji je dosao samo zbog toga nema jos neku skrivenu manu, i da li si na kraju siguran da ne bi nijedanput pogresio? Servis zivi od usluga. Ko sme i hoce moze sam. U suprotnom 6000din u dzep i servisirajte ili koristite assistive touch

zmajcek
06-06-2013, 16:08
besmislene li diskusije, sve je stvar ponude i potražnje. pored tog imaš i drugih servisa, odeš tamo dobiješ bolju ponudu i uštediš novce.
ja sam stava da rad i znanje treba da ima svoju cenu, ali isto tako i tržište, oni tu cenu verovatno drže jer imaju kome da prodaju uslugu, ako im konkurencija počne uzimati klijente spustiće i oni cenu.. nema tu mnogo filozofije.
sa druge strane proveri i da li će ti taj neko drugi ko radi jeftinije dati garanciju na svoj rad i sl, pa proceni šta ti se više isplati

bobasim
07-06-2013, 13:40
Hteo sam da kazem da u danasnje vreme kada je internet svima dostupan ne postoje male tajne velikih majstora. Za par minuta pronadjes resenje svog problema pa ako nemas hrabrosti da odvijes par srafofa ti placaj servisu. Ok, zamena power fleta je malko komplikovanija i treba vise vremena ali ljudi placaju i zamenu baterije za koju treba najvise 5 min.

zabrljanje
07-06-2013, 14:01
Mislim da nema potrebe da se dalje ide u off.

.stefan
07-06-2013, 14:19
@bobasim ljudi zovu majstora i kad treba sa zamene bravu na vratima ili slavinu na lavabou....jednostavno ima ljudi koji nr razmisljaju i nemaju vremena za popravke,a i ne znaju....ima nas raznih...zato majstori i sluze...kad bi svi cackali svuda onda oni ne bi imali za leba...

mislim da ovde nema vise sta da se prica....covek koji je otvorio temu ili servis ili popravljaj sam....raspravljati o cenama u isrbiji na forumu isrbije je u najmanju ruku neumesno

/LOCK