PDA

View Full Version : Preporuka za digitalni foto aparat?



zule73
05-06-2013, 23:03
da li mozete da mi preporucite neki solidni aparat a da nije skup mnogo?
znam da je to skoro nemoguce ali onako iz iskustva.moze i da je polovan.bitnije je sta radi nego kako izgleda.
buzdet skroman,do stotke.

milan64586
05-06-2013, 23:06
Uh, dosta je to malo para. Vidi ako uspes da nadjes neki canon ixus, posto pretpostavljam da trazis neki kompakt, za dzep. Oni su manje vise svi solidni. Ili eventualno neki fuji. Oni imaju doabr senzor, dobar iso, mada opet treba malo vise znanja za njih. Canon je bolji za pocetnike.

zule73
05-06-2013, 23:35
pa nisam bas totalni pocetnik
vec sam imao FUJI finepix S8000fd i canon s5is.tako da bih pre voleo tako nesto...
znam da je malo para,ali mozda je neko imao iskustva sa takvima aparatima iz te nize klase...

OFF: zamolio bih clana @kexi95 da se ne trpa u temu! :D

kexi95
05-06-2013, 23:45
ahaha.... ne verujem! :D p.s. moj predlog je da uzme Canon PowerShot SX150IS

belthazor2012
06-06-2013, 00:14
Moj brat ima sony cyber shot, mali, tanak a slika kao djavo, bas me odusevio.(ne znam tacan model, mogu da pitam ako zatreba) Platio ga je nesto sitno preko 200e koliko se secam.

milan64586
06-06-2013, 10:01
Kazem ti. Ako hoces kompakt, vidi da li nesto moze da se nadje od ixus-a, ili fuji-a F serije. Iskreno, ne verujem da ces naci nesto za te pare, makar ne novo, ali pokusaj, vidi sta se nudi. Mislim da moj drugar ima fuji F70EXR koji je odlican mali aparat, sa 10x optickim zumom, odlicnim iso-om odnosno senzorom, kvalitetnom izradom, znaci bas mnogo dobar aparat. On je to uzeo i ne znam da li je napravio 100 slika i stoji mu u fijoci, posto koristi uvek iPhone za slike. Ako te interesuje javi se, mada cena premasuje 100 evra.

PublicEnemy
06-06-2013, 10:20
Imam Sony DSC-W570, fantastican digitalac, praktican, kompaktan, lagan, jako kvalitetna optika, rezolucija videa 720P (perfektna slika) , pravi izvanredne panorama slike i na kraju izgleda zaista odlicno... To sam kupio na preporuku i stvarno sam zadovoljan. Vec dve godine ga koristim i nikakve smetnje nisam imao. Jedino sto bi zamerio je da malo sporije cuva slike ali za neku brzinu koristim profi aparat. Cena kod nas je 155e( mozda negde ima i za manje pare), znam da je bas preko tvog budzeta ali uzmi u razmatranje jer zaista vredi taj novac.

Markoms
05-12-2014, 17:00
Sta predlazete za nekih 200-250 eur.
Bitno je da dobro slika bez blica i da snima full hd.

Paranormal
05-12-2014, 17:03
Za te pare neki Nikon iz serije D3xxx ili Canon 5xxD pa navise...
Ja prodajem Canon 500D pa ako si zainteresovan, javi se na pm...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Markoms
05-12-2014, 17:09
To je slr? Imam nikon vec,hocu nesto malo a mocno sa finim zoom-om.

Paranormal
05-12-2014, 17:13
Zoom sa "obicnog aparata" da koristis za video bas i nema smisla, dobices veliki sum i drhtanje, jer kod njih je uglavnom rec o digitalnom zumu, jedino neki prozumer sa optickim zumom, ali za to nisam kompetentan da te savetujem koji da uzmes...


Sent from my iPhone using Tapatalk

milan64586
05-12-2014, 18:56
Fuji f70EXR je kompakt sa 10x optickim zumom. Nisam siguran da li snima u full hd.

komsa
05-12-2014, 20:08
Do 100e ja bih kupio polovan D40,nije kompakt ali je kompaktan i pravi bolje slike.....................

anri1
04-05-2015, 00:57
Preporucite mi foto aparat do 1000€.
Aparat bih najvise koristio za snimanje.
Trenutno imam kameru Sony HDR CX200 i nisam zadovoljan kvalitetom videa pogotovo kada je smanjena svijetlost. Pored toga nema ni manuelni fokus koji bih najvise koristio.

Hvala.

Francy
04-05-2015, 01:16
Canon EOS 70D ovaj spada u taj cenovni rank i dosta ljudi ga koristi za snimanje, mada treba naci odgovarajuce staklo za njega, druga opcija je Panasonic Lumix DMC-GH4 koji je malo vise od 1000e ali ima podrsku za 4K snimanje i dostize brutalno dobre rezultate...

Paranormal
04-05-2015, 01:28
Sumnjam da ces biti zadovoljan bilo kojim aparatom kada je u pitanju smanjena vidljivost, a i zavisi koliko je ta vidljivost smanjena... Za taj novac mozes naci odlican full frame aparat kao sto je Nikon D600, ali koji god da uzmes, dosta zavisi i od objektiva koji ces koristiti, tako da budi spreman da izdvojis jos oko barem 800e za dobar objektiv...

Postoje i jeftinije varijante sa crop telima, ali ff aparati se mnogo bolje ponasaju na visokim iso vrednostima i tu crop telo ne moze nikako da im papira... Sve se svodi na koliko para toliko muzike...

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

anri1
04-05-2015, 10:21
To sto ja snimam ce biti osvjetljeno ali bitno mi je da tamna pozadina bude crna a ne siva sa bijelim tackicama kao sto dobijem sad sa svojom kamerom.

EOS 70D se kod mene moze naci za 1000€, GH4 je preko 2000€ tako da on *****a.

Kakvo je staklo na ovom?
http://www.olx.ba/artikal/14999110/canon-eos-70d-18-55mm-is-stm-kit-schwarz-20-20mp/

Francy
04-05-2015, 10:47
to je obcino staklo koje kosta 100e i nije nesto za snimanje, u pitanju je kit staklo koje dolazi sa vecinom APS-C Canonovih aparata, trebace ti neko brze staklo iz L serije i po potrebi da je f/2.8, ali to nije tako neophodno ako snimas gde ima dosta svetla, L stakla su malo skuplja ali kad to kupis miran si i mozes da snimas, naprimer Canon 17-40mm ili Canon 24-105mm u zavisnosti sta ces snimati... verujem da ce se i Paranormal sa mnom sloziti... :)

milan64586
04-05-2015, 11:06
Pre nego sto odlucis koji fotoaparat, razmisli da li ti fotoaparat kao takav uopste zavrsava posao. Recimo canon, a verujem da je isto i na nikonu, softverski ogranicava duzinu snimka na 10 minuta. Kada sam se raspitivao zasto je to tako, profesionalac mi je rekao da se oni trude da razdvoje fotoaparat od kamere i da ne zele da ljudi koriste fotoaparat za bilo kakvo ozbiljnije snimanje videa, vec da za to kupuju kamere, koje su za to i namenjene. Drugo, moj 600d, recimo nema autofokus tokom snimanja videa, vec gde ga zabodes to ti je. I imas jos dosta nekih tako stvari koje ti jasno govore da dslr nije namenjen da zameni kameru. Sad ima tu nekih custom fw i slicnih gluposti koje su meni predlagali, ali i sa tim on opet secka video na 10 minuta samo nastavlja sam da snima, tako da opet imas gomilu iseckanih klipova, ako snimas duze od 10 minuta. Pa imas i grejanje aparata, pa i ne bas preterano smooth efekat ako snimas neke malo brze pokrete. Sve u svemu, ja sam jednom snimao drugarici diplomski i bas mi je bilo vazno da bude maksimalno kvalitetno snimljeno i kada sam video kakva sve ogranicenja imam, to sam nekako odradio i shvatio da dslr prosto nije namenjen za snimanje videa. Kazem ogradjujem se za nikon, posto nisam probao, ali verujem da je situacija ista. Kamere ne pratim bas, ali verujem da za 1000 eur mozes da kupis zver od kamere.

anri1
04-05-2015, 11:12
Ne pratim ni ja, ni kamere ni foto aparate, sve mi je ovo nepoznato.

To sto ja snimam su scene od po 2-3 minuta i u vecini slucajeva aparat ce biti na stativu tako da nece biti brzih pokreta.

Sve kamere sto sam gledao snimaju na kasetu, to mi nikako ne odgovara.

Edit:
Da li bi ovaj objektiv odgovarao za EOS 70D?
http://www.olx.ba/artikal/16020831/canon-objektiv/

Francy
04-05-2015, 11:54
ta sigma nije losa, ali medju mane spadaju malo bucniji autofocus i brzina autofocusa, ali ako ti to ne smeta, staklo je ostro i druge osobine su mu pozitivne...

milan64586
04-05-2015, 13:04
Ne pratim ni ja, ni kamere ni foto aparate, sve mi je ovo nepoznato.

To sto ja snimam su scene od po 2-3 minuta i u vecini slucajeva aparat ce biti na stativu tako da nece biti brzih pokreta.

Sve kamere sto sam gledao snimaju na kasetu, to mi nikako ne odgovara.

Edit:
Da li bi ovaj objektiv odgovarao za EOS 70D?
http://www.olx.ba/artikal/16020831/canon-objektiv/

Kazem ti. Ako ti uredjaj treba za snimanje videa, a ne slikanje, moj ti je savet da ne gledas DSLR, nego bas kamere. Mislim da za 1000 eur mozes da uzmes jako dobru kameru, mozda i neku polu-profesionalnu. S'druge strane za 1000 eur neces mnogo da se usrecis sa DSLR-om, a pritom ces biti limitiran sa svih strana kad je video u pitanju. Ne znam doduse sta ces snimati i koji kvalitet to sto snimas zahteva, ali mislim da ces za te pare daleko vise dobiti od neke kamere, nego od DSLR-a kad je video u pitanju.

Bas sam ovih dana gledao posto su neki najeftiniji kamkoredri i vidim da vec za oko 200 eur imas neke JVC, SONY i slicno. Mislim cak da sa njima neces dobiti nista losiji kvalitet slike od DSLR-a a imaces svakako daleko vece mogucnosti od DSLR-a. Samo kontinuirani fokus da dobijes, a to sve kamere imaju, pa je dovoljno.

Jedino ako hoces i za fotografisanje da koristis, onda ne znam sta da ti kazem. Po meni DSLR, bar ovaj moj 600d nije ni za kakvo ozbiljnije snimanje videa. To je vise funkcija, tek da se kaze da je ima.

Evo pogledaj recimo ovde sta se nudi.


http://www.fotostore.rs/kamkorderi/cat/174?s=2

Inace koliko ja kapiram, sve ove kamere snimaju na SD karticu, ili na interni HD.

EDIT:

Evo imas ispod 1000 eur, profesionalnu kameru. :)


http://www.fotostore.rs/profesionalne-kamere/panasonic-hdc-mdh2/pro/1140

anri1
04-05-2015, 16:32
Ovi kamkorderi mi ne odgovaraju, vec imam jedan i nisam zadovoljan.


Evo imas ispod 1000 eur, profesionalnu kameru. :)

http://www.fotostore.rs/profesionalne-kamere/panasonic-hdc-mdh2/pro/1140
Mozda je i bolje to sto ti kazes, ako mislim snimati bolje da kupim vedeo kameru. Ova ne izgleda lose. Samo sto meni ove karakteristike nista ne znace.
Mislite li da cu bolje rezultate postici sa njom nego sa foto aparatom?

Paranormal
04-05-2015, 16:40
Evo ti na delu Nikon D600
https://youtu.be/N9scmnsPgck

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

kakosuper
04-05-2015, 16:52
Uzmes canon od 650d na gore i kupis dva fiksna stakla tipa 35-icu i 50-icu na 1.8 i sve ti u ovoj kombinaciji izadje ispod 1000e. I mozes uzeti jos neki siroki tipa 20-icu i to je to. Neces se leba najesti za zumovima, ali fiksni ce ti raditi posao.
I jos nesto, to sivo sto se vidi na snimku a ne crno to ti je verovatno jer aparat lose meri svetlo pa preeksponira sliku. Jos jedna prednost canona u snimanju u odnosu na nikon je ta sto imas full manuelne kontrole u toku snimanja dok to nikon ne moze, da ne duzim pricu.... Sve u svemu gledaj fiksna stakla kako rade i dal ti zavrsavaju posao jer se bukvalno nista ozbiljno ne radi ovim zumovima koje si ti pokazao.


Sent from my iPhone using Tapatalk

anri1
21-05-2015, 19:20
Na kraju sam ipak kupio Lumix GH4.
Sad mi je potrebna pomoc kod odabira objektiva. Ako imate kakvu preporuku dobro bi mi doslo.